KRKONOŠSKÁ POHÁDKA V PODÁNÍ NAŠICH ŽEN

O víkendu 19. a 20. února čekala na tým žen dvě venkovní utkání. V sobotu se střetly v Rokytnici v Orlických horách s Dobruškou a poté v neděli se Rtyní v Podkrkonoší.

Úvod sobotního zápasu byl velmi vyrovnaný. Hra se přelévala ze strany na stranu s tím, že jako první se gólově prosadily právě domácí. Nicméně netrvalo dlouho a pod změnu stavu na 1:1 se svým typickým, leteckým cvičením podepsala Gáborová. Avšak domácí ještě přidaly na konci třetiny jeden gól do šatny. Zhruba v polovině utkání si začaly domácí vytvářet tlak na jejich útočné polovině a urputně dobývaly branku Kotyzové. Během druhé třetiny se jim podařilo skóre navýšit celkem o pět branek a z našich řad se opět prosadila Gáborová a Strnadová. Poslední třetina byla pro všechny zúčastněné opravdu náročná, opět z ní ale papírově vyšel lépe soupeř, jelikož dokázal stav utkání změnit na finálních 9:3. Závěrem je na místě doplnit, že o několik kulturních vložek se v tomto zápase postarala gólmanka Řeháková, která debutově nastoupila v útoku.

V neděli se naše ženy utkaly se Rtyní v Podkrkonoší. Průběh celého utkání se nesl v rychlém tempu, hra byla velmi vyrovnaná a šance atakovat branku soupeře jsme mohly zaznamenat na obou stranách. Co se týče ale proměňování těchto šancí, tam už se projevily velké rozdíly. Během první třetiny domácí navýšily skóre na 2:0. O gól na 2:1 se postarala Strnadová, která si ty nejlepší střely na branku šetřila celou sezónu snad právě kvůli tomuto hernímu víkendu. Domácí během druhé třetiny sice přidaly další dva góly, nicméně hra působila stále vyrovnaně, ačkoliv po stránce herního nasazení byl tím lepším týmem Přerov. A když už je řeč o nasazení, je na místě zmínit skutečnost, že k tomuto zápasu neohroženě nastoupila v útoku pro změnu druhá z golmanek Přerova, Kotyzová. Vývoj poslední třetiny se nesl v podobném duchu jako těch dvou předchozích s tím, že domácí ještě upravily skóre ve svůj prospěch na finálních 6:2.

I když si ženy ani v jednom utkání nepřipsaly body do tabulky, z Krkonoš neodjížděly tak úplně poraženy. Každá z hráček vyhrála hlavně sama nad sebou tím, jak bojovala do poslední vteřiny, nevypustila žádný souboj u mantinelu a i v omezené sestavě 9+2 předvedla úctyhodný výkon.