112_20220719_162222.jpg

Mládež FBC Přerov se zúčastnila Prague floorball spring Cupu 2022

Počátkem května se kategorie mladších žáků a dorostenců vydala tradiční turnaj do Prahy, který se po dvouleté covidové pauze pořádal letos vyjímečně květnu, kromě klasického ledna. A tak místo ve sněhulích, jsme do Prahy vyrazili v klasických teniskách :)

Mladší žáci narazili na úvod turnaje na Krnov, se kterým si poradili hladce 6:0. Poté svedli vyrovnanou bitvu s mládeží superligových Black Angels, které zdolali 3:2. První prohru jim uštědřil tým Hatrricku Brno, kterému podlehli 3:7. Po dohrané skupině se kluci svými výsledky kvalifikovali do Playoff A mezi TOP 16 týmů z celkových 30. Bohužel v prvním kole jsme narazili na Panthers Praha, který nám vystavil stopku v turnaji po prohře 1:5.

Dorostencům se turnaj nevyvedl dle jejich představ. Ve velmi těžké skupině narazili Most (1:5), Black Angels (1:6) a Gullivers Brno (0:4). Z posledního místa ve skupině se kvalifikovali do Playoff B, kde je v prvním kole čekala mládež úřadujícího mistra republiky v mužích - Mladá Boleslav. Zde kluci i přes bojovný výkon podlehli soupeři 2:6 a z turnajem se rozloučili bez jediné výhry.

Na konci května odcestuje mládež FBC Přerov na Ostravské hry, kde se k mladším žákům a dorostencům přidá ještě kategorie elévů. Turnaj startuje v pátek 27.5.2022.