115_20220719_162952.jpg

Mládež FBC Přerov zavítala na turnaje do Ostravy a Brna

Další mimoligové turnaje má za sebou mládež FBC Přerov. Doba covidová si vybírá svou daň a tak naše mládež nelenila a na konec sezony si dopřála doslova turnajovou horečku. Největší úspěchy posbírali elévové na turnaji v Brně i Ostravě, kde jim medaile jen lehce unikla. Mladší žáci naopak zažili skvělou jízdu na čtyřdenním turnaji Hummel Open Game, kde v konkurenci 52 týmů skončili na slušném 5.místě.

O POHÁR STAROSTY SOKOLU BRNO

Po turnaji v Praze se elévové vydali na tradiční dvoudenní turnaj O pohár starosty Sokolu I Brno. V konkurenci 20 týmů z naší republiky a Slovenska se kluci umístili na pěkném pátém místě. V turnaji se utkali s týmy - Hattrick Brno, Gullivers Brno, Rosice, BFA, Zlín Lions, Hodonín a Litovel.

OSTRAVSKÉ HRY

Po Brně následoval první ročník Ostravských her. Na třídenní turnaj se vydaly kategorie elévů, mladších žáků a dorostenců, doplnění o hrstku hráčů ze starších žáků.

Dorostencům se turnaj nevyvedl dle jejich představ. Ve skupině prohráli se slovenským týmem Záhorská Bystrica, následně s Havířovem. Jediné vítězství se jim podařilo v zápase v Bohumínem, čímž si zajistili třetí místo ve skupině. V prvním kole play-off však narazili na prvoligové Otrokovice, které jim vystavily stopku v turnaji.

Mladší žáci odehráli ve skupině kvalitní zápasy. Po remíze s Hornets Brno prohráli s Torpedem Havířov. Následně si však spravili chuť, když porazili Český Těšín. V play-off porazili v prvním kole Bohumín, pak přišel velký zápas s Gullivers Brno, kde i přes slušný výkon kluci na svého soupeře nestačili a s turnajem se rozloučili.

Elévové byli největším překvapením turnaje. V turnaji odehráli celkem osm zápasů a kromě snad prvního zápasu s Mvilem Ostrava, který porazili rozdílem sedmi branek, svedli kluci velké bitvy. Postupně porazili ve skupině Mvil Ostrava, Paskov, Troopers a v posledním zápase skupiny podlehli Vítkovicím 1:3. O konečném umístění ve skupině rozhodovala až minitabulka mezi námi, Troopers a Vítkovicemi, čímž jsme skončili třetí.

V prvním zápase play-off přichází boj s mládeží Mladé Boleslavi, kterou poražíme 5:3. Následně ve čtvrtfinále porážíme překvapivě z pohledu bookmakerů Gullivers Brno 4:1. V semifinále se opakuje zápas ze skupiny s Troopers, kterým však kluci podlehli po nájezdech. V boji o třetí místo toho měli kluci už plné kecky i s ohledem na to, že jich bylo pouze devět a kvalitnímu týmu z Frýdku-Místku podlehli rozdílem čtyř branek. Projít v takovém turnaji až do finálových bojů a ještě v takovém malém počtu hráčů, zaslouží určitě obrovský respekt. Celkové čtvrté místo z devatenácti účastníků se hodnotí kladně.

HUMMEL OPEN GAME KIDS
Na brněnský čtyřdenní turnaj jsme se vydali po šesti letech a to pouze s kategoríí mladších žáků. Ti ve skupině postupně porazili Prague Tigers, České Budějovice, Slavkov a Třebíč. Tím si zajistili první místo ve skupině a přímý postup do 16ti-finále. Zde porazili Black Angels a v osmifinále je čekali opět Prague Tigers. Vyrovnaná bitva došla až do nájezdů, kde byl náš tým úspěšnější a postoupil do čtvrtfinále. Zde se kluci utkali s Hattrickem Brno, na které jim už však síly nestačily a díky lepšímu umístění ve skupině, s ohledem na výsledky ostatních soupeřů, skončili na pátem místě s celkových dvaapadesáti účastníků!