Související zápasy

FBC Přerov

Muže čeká play-down!

Poslední dva zápasy základní části Národní ligy má za sebou mužský A-tým. Nejprve porazil na domácí palubovce Spartak Pelhřimov 6:4, následně prohrál v Opavě 4:7. Po základní části skončil na 10. místě tabulky a nyní jej čekají boje v play-down.

FBC MSEM Přerov - Spartak Pelhřimov (6:4)

V posledním domácím zápase sezóny bojovali muži s ještě teoretickou šancí na play-off. Již v průběhu zápasu však bylo jasné, že ani výhra na účast v play-off stačit nebude. Mužům se aspoň zvítězit podařilo a po brankách Bělašky (2x), Ševčíka, Šefčíka, Hrabici a Kowalika zvítězili 6:4.

Průběh zápasu: Již v úvodu utkání šel mužský A-tým do vedení 1:0 po brance Michala Bělašky. Ještě v prvních pěti minutách odskočil Přerov na rozdíl dvou branek po trefě Matěje Ševčíka a za necelé dvě minuty přidal již třetí branku domácích Maxim Šefčík. Tříbrankové vedení Přerova trvalo až do času 15:00, kdy hostující celek snížil na 3:1. Druhá třetina začala opatrně. Ani jeden z týmů nechtěl zbytečně inkasovat. V čase 24:32 dostal Pelhřimov příležitost v podobě přesilové hry a v jejím závěru z ní dokázal vytěžit snižující branku na 2:3. V polovině třetiny pak odehrál svou přesilovku také Přerov, ale úspěšný nebyl. Dvoubrankový náskok vrátil Přerovu v čase 35:55 Michal Hrabica a za půl minuty zvýšil již na 5:2 svou druhou brankou v zápase Michal Bělaška. V poslední třetině byla k vidění branka až po deseti minutách, kdy hosté snížili na 5:3. V čase 53:42 dostali domácí možnost trestného střílení, ke kterému se postavil Ondřej Kowalik, který se tentokrát neprosadil. Poslední dvě minuty hráli hosté bez brankáře a navíc dostali další příležitost přesilové hry a následovala situace 6 na 4. V čase 59:45 ještě Pelhřimov snížil na rozdíl jediné branky a mohl se tak ještě pokusit o malý zázrak, ale pouhých 7 sekund před koncem zápasu pojistil výhru Přerova Ondřej Kowalik střelou do prázdné branky. Přerov tak zvítězil 6:4.

Komentář Matěje Ševčíka: Do utkání s Pelhřimovem jsme vstupovali po dvou důležitých zápasech, které jsem prohráli. Ty hloupé prohry nás stály play-off a tak jsme si chtěli zlepšit “chuť”. Troufám si tvrdit, že většinu času jsme měli zápas pod kontrolou. Samozřejmě jsme klasicky udělali nějaké chyby ze kterých se pak mohl radovat soupeř. Nevím jestli to byl tak tvrdý zápas, ale já jsem odcházel ten večer domů slušně otlučený. Každopádně jsem rád, že jsme poslední domácí utkání základní části vyhráli a doufám ve stejnou podporu fanoušků i v boji o udržení. Díky

S.K. P.E.M.A. Opava - FBC MSEM Přerov (7:4)

K poslednímu zápasu základní části odcestovali muži do Opavy, která se po celou sezónu pere o první místo v tabulce. Muži si mohli v tomto zápase pojistit 9. místo tabulce, což se nakonec nestalo. Za Přerov se prosadili Skalník, Hrabica, Jonáš Pavliš, Porvol.

Průběh zápasu: Již po necelých dvou minutách hry dostal Přerov příležitost v podobě přesilové hry. Tu bohužel nevyužil, avšak v čase 4:46 šel stejně do vedení po brance Jakuba Skalníka. Třičtvrtě minuty na to domácí skóre zápasu srovnali. V čase 8:33 šla domácí Opava poprvé v zápase do vedení a o minutu později zvýšila svůj náskok již na rozdíl dvou branek. Ovšem po další minutě Přerov snížil na 3:2 po brance Michala Hrabici a za další minutu bylo skóre opět vyrovnané, jelikož se prosadil Jonáš Pavliš. Reakce byla ovšem opět blesková. Po 50 sekundách vrátili domácí vedení na svou stranu. V čase 18:22 pak Opava odskočila opět na rozdíl dvou branek. Po první třetině se tak šlo do šaten za stavu 5:3 pro domácí Opavu. Start druhé části vyšel lépe domácí Opavě, která byla více na míčku a kontrolovala hru, navíc byl v čase 26:28 vyloučen Tobiáš Pavliš a domácí tak hráli přesilovku. Tuto příležitost domácí využili a odskočili už na rozdíl tří branek. V polovině zápasu byl pak vyloučen Lukáš Kaďorek. Ve vlastním oslabení snížil Přerov vedení Opavy na 6:4 po brance Matěje Porvola. V následující části druhé třetiny toho diváci již moc neviděli a do šaten se tak šlo za stavu 6:4 pro Opavu. V první desetiminutovce poslední části byli opět na míčku více domácí, kteří tak kontrolovali vývoj zápasu ve svůj prospěch. Poslední branka zápasu byla k vidění až v čase 58:53 a bohužel opět do přerovské sítě. Následně to Přerov ještě zkoušel při hře v šesti, ale kýženou kontaktní branku nevstřelil. Přerov prohrál poslední zápas základní části 4:7.

Komentář Adama Budníka: Do Opavy jsme odcestovali s vědomím že deváté místo, a tedy snažší soupeř pro play-down nám zajistí zisk jakéhokoliv bodu. Domácí ale hráli o první místo a možnost si vybrat soupeře pro playoff. Takže i oni měli jasnou motivaci. Myslím že jsme neodehráli špatný zápas. Problém nám dělala rychlost soupeře a jejich individuální kvality. Nám naopak chyběl klid na míčku a lepší finální fáze. Domácí tak zaslouženě zvítězili. Nás teď čeká série s Třebíčí kterou musíme zvládnout a na kterou bych chtěl všechny pozvat.

Přerovské muže tak při premiérové sezóně v Národní lize čeká rovnou boj o její udržení v play-down. Již tento víkend je čekají první dva zápasy na domácí palubovce proti Snipers Třebíč. V případě neúspěchu v play-down je čeká přímý sestup zpět do divize. V případě, že sérii s Třebíčí zvládnou, bude následovat ještě série baráže proti některému z týmů z Divize. I tuto sérii budou muži muset zvládnout pro to, aby se v Národní lize udrželi i pro nadcházející sezónu. Přijďte naše muže podpořit v této klíčové fázi sezóny.