MUŽI A HRADCI KRÁLOVÉ DVAKRÁT PODLEHLI

Mužský A-tým po postupu do druhého kola přes Mohelnici (3:2 na zápasy) čekal Hradec Králové. První dva zápasy se odehrály na domácí palubovce a muži bohužel ani v jednom z nich na Hradec nestačili.

SOBOTA: FBC MSEM Přerov vs. FbK Hradec Králové (3:8)

Pro muže se jedná o velmi náročné, navíc neznámé, období, kdy hrají několik zápasů během týdne, a to se možná v určité míře podepsalo na těchto zápasech. Minulý víkend odehráli dva zápasy v Mohelnici, ve středu v Lipníku a v sobotu je čekal další duel. Zápas (a série) s Hradcem Králové je zcela odlišná od série s Mohelnicí. Hradec je zkušený tým, kontroluje míček, snaží se kombinovat. Je nutné si přiznat, že hradecký tým naše muže přehrál. Za Přerov se prosadili Kowalik (2x) a Porvol.

Průběh zápasu: Do zápasu vstoupil lépe hostující celek, když se již po pěti minutách dostal do vedení. Obě mužstva hrála ve vysokém tempu. V čase 13:40 se Přerovu podařilo vyrovnat po brance Matěje Porvola. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Naši muži si sice zvládali vytvářet šance, ale chyběla produktivita. Třetí branku zápasu vstřelil Hradec a dostal se tak opět do vedení. V čase 35:27 dostal domácí Přerov příležitost ke srovnání v podobě samostatného nájezdu, kterou však Ondřej Kowalik nevyužil. V závěru třetiny se však podařilo vyrovnat. Vyrovnávací branku vstřelil právě Ondřej Kowalik. Druhá třetina byla tedy z pohledu branek taktéž vyrovnaná. Zlomová třetina byla ta poslední. Již po dvou minutách třetí třetiny šel Přerov do vedení. Svou druhou branku v zápase přidal Ondřej Kowalik. Vedení Přerova však netrvalo ani minutu. V čase 43:20 srovnal Hradec Králové na 3:3. Zápas se zlomil ve prospěch hostujícího celku, když v čase 47:57 proměnil trestné střílení hradecký kapitán. Následně hosté odskočili na rozdíl dvou branek a Přerov se rozhodl riskovat. Během posledních čtyř minut Přerov zkoušel hru v šesti a Hradec přidal ještě 3 góly. Přerov nakonec podlehl Hradci Králové 3:8.

Sestava: Raška V., Ceh - Pavliš, Raška L., Bělaška, Šefčík, Chuděj, Pospíšilík, Kavka, Ševčík, Foldyna, Porvol, Váhala, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil, Kowalik, Budník

Komentář Maxima Šefčíka: Předem jsme věděli, že Hradec je silný tým se zkušenostmi s Play-Up z předešlých let. Snažili jsme se na to příliš nemyslet a hrát vlastní hru, kterou umíme. První dvě třetiny byly vyrovnané a dařilo se nám soupeře místy přehrávat, ale nedařilo se nám proměnit přesilovky a soupeř velmi dobře řešil brejkové situace. Za stavu 5:3 pro Hradec jsme museli jít do šesti, což nevyšlo a tak konečné skóre 3:8 vypadá trochu krutě.

Online ze zápasu zde

NEDĚLE: FBC MSEM Přerov vs. FbK Hradec Králové (5:9)

Po sobotním zápase chtěli muži srovnat stav série. Věděli, že v případě proměňování vyložených šancí to není nemožné. Každopádně Hradec opět ukázal svou kvalitu a zkušenosti a zvítězil 9:5. Za Přerov se prosadili Šefčík, Bělaška, Chuděj, Kubalík a Kavka.

Průběh zápasu: První branku zápasu vstřelil bohužel opět Hradec Králové, který se prosadil již v čase 2:32. Na branku Hradce však Přerov zareagoval bleskově. Vedení hostů totiž trvalo pouze půl minuty, když na 1:1 srovnal Maxim Šefčík. Čtyři minuty nato šel ovšem Hradec opět do vedení. A to udržel až do konce první třetiny. Do druhé periody vstoupil Přerov skvěle. Již po 6 sekundách vyrovnal Michal Bělaška. Za pět minut dokonce dostal Přerov do vedení Lukáš Chuděj. Bohužel však následovalo vyloučení Přerova a přesilovku hradecký tým dokázal využít. Stav 3:3. Přerovu však vrátil vedení Martin Kubalík v čase 32:19. Zásadní pro celé utkání byly poslední dvě minuty druhé třetiny. Nejprve v čase 38:35 Hradec Králové vyrovnal. Pouhé dvě vteřiny před koncem třetiny se navíc dostal do vedení a do šaten se tak šlo za stavu 4:5 pro Hradec. Do dvoubrankového vedení odskočili hostující hráči již v průběhu prvních dvou minut poslední části. V polovině třetí třetiny navýšili vedení již na 7:4. V čase 53:54 přidal Hradec další branku. Necelé tři minuty před koncem redukoval skóre Kavka a Přerov tak snížil na 5:8. Na konečných 9:5 zvýšil Hradec 40 sekund před závěrečnou sirénou.

Sestava: Faltus, Raška V.- Pavliš, Raška L., Bělaška, Šefčík, Chuděj, Pospíšilík, Kavka, Ševčík, Foldyna, Porvol, Váhala, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil, Kowalik, Budník

Komentář Michala Bělašky: Do zápasu jsme vstoupili podstatně lépe než v sobotu. První třetinu jsme na soupeře vletěli a vytvořili si hodně šancí, bohužel s využíváním těchto šancí máme celé play up trošku problém. Druhá třetina byla taky velice vyrovnaná, srazil nás až smolný gól na samotném konci. V třetí třetině už soupeř ukázal svoji velkou kvalitu a jen tvrdě trestal naše chyby. I přes nepříznivý výsledek 0:2 uděláme všechno pro to, abychom vrátili sérii zpátky do Přerova.

Přerov tak čeká o víkendu nelehký úkol, kdy se pokusí odvrátit nepříznivý stav série 0:2 a vrátit série před domácí fanoušky. První zápas je čeká v sobotu 26.3. od 18:00, druhý pak v neděli od 17:00.