MUŽI A NEJPRVE NESTAČILI NA ŠUMPERK, POTÉ PORAZILI FRENŠTÁT

Muže A čekaly během tohoto víkendu hned dva zápasy a započali tak náročný únorový program. Nejprve odcestovali v pátek k zápasu s velmi silným týmem Asperu Šumperk, aktuálně prvním týmem tabulky držícím před zápasem sérii 12 výher v řadě! V neděli pak odehráli zápas s naopak posledním týmem tabulky, Frenštátem pod Radhoštěm.

Asper Šumperk vs. FBC MSEM Přerov (3:2)

Do Šumperka odcestovalo mužské áčko značně motivované, jelikož případná výhra by znamenala výrazné zvýšení šancí na postup. Každopádně domácí Asper je velmi silným tým. Zápas byl velmi napínavý, vyrovnaný. O čemž vypovídá i těsný výsledek 2:3 v neprospěch Přerova. Za Přerov se prosadili Maxim Šefčík a Lukáš Raška. Domácí Šumperk navíc během zápasu uspořádal charitativní sbírku.

Průběh zápasu: Vystrašený, bojácný vstup našeho týmu do zápasu naštěstí domácí nevyužili. Během první třetiny se na obou stranách naskytlo několik brankových příležitostí, avšak ani jeden tým se prosadit nedokázal do šaten se tak šlo za stavu 0:0. Do druhé třetiny už vstoupil přerovský tým s lepším výkonem. Ve druhé třetině jsme však viděli pouze jednu branku, a to do sítě Přerova. Ve třetí třetině se pak povedlo snížit Šefčíkovi. Každopádně Šumperk v čase 55:37 znovu získal náskok dvou branek. V poslední minutě se ještě povedlo snížit na 2:3 Raškovi, ale vyrovnat se mužům již nepodařilo.

Komentář Martina Kubalíka: Byl to zápas,  který měl barážové parametry. Úžasná návštěva a zejména podpora našich fanoušků, kteří vážili dlouhou cestu a hnali nás za lepším výsledkem... Tempo zápasu,  atmosféra na střídačce, na hřišti, emoce... Myslím, že pro většinu hráčů se jednalo o první takto velký zápas v mužské kategorii a jsem strašně rád, jak jsme ho zvládli.  Chyběl kousek štěstí, jedna akce, abychom si odvezli aspoň bod, ale ukázali jsem si, že můžeme hrát s nejlepším týmem naší Divize a můžeme mu být vyrovnaným soupeřem. Do posledních kol je ve hře o 3 postupová místa 5 manšaftů a my máme šanci bojovat o to, co bylo poslední 4, 5 let dosti vzdáleno. Zápas od zápasu rosteme, nabírame zkušenosti a věříme, že zvládneme nadcházející zápasy se Šumperkem a Olomoucí. Věřím, že se bude jednat o svátek florbalu a tak vás za celý náš tým zvu na čtvrteční zápas se Šumperkem a nedělní derby s Olomoucí. Neseď doma a dojdi na florbal!

Online ze zápasu zde

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. vs. FBC MSEM Přerov (5:8)

V neděli pak čekal muže výjezd do Čeladné, kde se utkali s posledním týmem tabulky, Frenštátem pod Radhoštěm. Cílem zápasu byla jednoznačně výhra, a zároveň příprava na těžké domácí zápasy následujícího týdne. Premiéru za mužský A-tým odehrál junior Vojtěch Řezníček, který se navíc gólově prosadil. Kaňkou na zápase, bylo umožnění dohrávání soubojů, které vyústily ve tři (snad ne vážná) zranění na přerovské straně. Za Přerov se prosadili Chuděj (2x), Šamořil, Pavliš, Pospíšilík, Kowalik, Kavka, Řezníček.

Průběh zápasu: Pro naše muže bylo obtížné se v tomto zápase nějak adaptovat. Celkově by se dalo říct, že pohyb při držení míčku pokulhával, skoro nulová nabídka. Většinu branek dostal Přerov po nedůrazu z malého brankoviště. V první třetině se povedlo premiérově prosadit Vojtěchu Řezníčkovi, když svým gólem vrátil Přerovu vedení. Po první třetině tak Přerov vedl 3:2. Během druhé třetiny Přerov přidal další dvě branky, stav po dvou třetinách byl tedy 5:3. Ve třetí třetině začalo přibývat různých osobních soubojů. Přerov si vedení v zápase pohlídal a zvítězil 8:5. V poslední minutě se však v soubojích zranili dva hráči přerovského týmu.

Sestava: Faltus, Lanča - Pavliš, Raška,Chuděj, Bělaška, Šefčík, Pospíšilík, Kavka, Budník, Ševčík, Kowalik, Foldyna, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil, Řezníček, Budník

Komentář Michala Hrabici: Do zápasu jsme šli naplno a pro důležité body do tabulky , ze začátku se nám dařilo a stav byl takový, jaký jsme chtěli. Bohužel po pár ušmudlaných šancích soupeře a naší malé produktivitě proměňovaných šancí jsme si zápas dost ztížili. Vyhrocené utkání jsme sice zvládli, ale bohužel odvážíme i zraněné hráče. Těšit nás ale může výstavní šibenice a první gól Vojty Řeznička za mužský A-tým.

Nyní čekají mužské áčko dva domácí zápasy s týmy ze špičky tabulky. Jako první vyzvou ve čtvrtek od 19:25 první Asper Šumperk, kterému se pokusí oplatit prohru z pátečního souboje. V neděli od 17:00 pak odehrají derby s třetím týmem tabulky, Olomoucí. V těchto zápasech budou muži bojovat o postup do play-up. Doražte v těchto zápasech podpořit mužské áčko.