MUŽI A NEJPRVE PORAZILI UNIČOV, NÁSLEDNĚ ZVLÁDLI I DERBY S OLOMOUCÍ

Mužský A-tým má za sebou další utkání Divize E. Nejprve porazili Uničov a následně zvítězili i v derby s Olomoucí. Boj o play-up tak pomalu přerůstá v boj o vítězství celé soutěže.

FBC ZŠ Uničov vs. FBC MSEM Přerov (3:8)

K zápasu s Uničovem odcestoval přerovský A-tým ve čtvrtek večer. Z jedné strany byl jasným cílem zisk tří bodů, ze strany druhé k tomuto zápasu přistoupili muži velmi pokorně, vzhledem k tomu jak nevyzpytatelný tým Uničova je, především na domácí hale. Každopádně i tak svůj cíl splnili a získali tři body po výhře 8:3. Za Přerov se prosadili Kavka, Gavaller, Šamořil, Pavliš, Budník, Hrabica, Foldyna a Raška. Navíc, vzhledem ke vzájemné dohodě klubů, nemohl v tomto zápase nastoupit Lukáš Chuděj.

Průběh zápasu: První třetina nic zajímavého nepřinesla. Vlažný výkon od obou týmů. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0. První branku zápasu vstřelil v čase 25:20 přerovský celek z hokejky Petra Kavky. Na 2:0 navýšil o půl minuty později Gavaller. Uničovu se následně při hře 4 na 4 povedlo snížit. Avšak Přerov odskočil díky dvěma brankám v oslabení. V závěru třetiny ještě zvýšil vedení Přerova Adam Budník, pro nějž to byla první trefa v letošní sezóně. Na jeho gól po 15 sekundách zareagoval i Uničov. Po druhé třetině se tak šlo do šaten za stavu 5:2 pro hostující Přerov. V poslední třetině se jako první prosadil domácí Uničov a stav byl 5:3. Přerov však přidal ještě tři branky a domů tak přivezl výhru 8:3 a tři body do tabulky.

Sestava: Faltus, Lanča - Pavliš, Raška, Bělaška, Šefčík, Pospíšilík, Kavka, Budník, Ševčík, Foldyna, Porvol, Klimecký, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil, Budník

Komentář Františka Šamořila: Myslím že na utkání jsme byli dobře připraveni a taky to tak vypadalo, utkání jsme měli pod kontrolou a teď se chceme soustředit na poslední zápasy ligy.

Online ze zápasu zde

FBC MSEM Přerov vs. FBS Olomouc (4:3)

Zápasy s Olomoucí jsou vždy jiné. Přece jenom se jedná o derby. Každopádně tentokrát byli naši muži motivovanější ještě o něco víc, a to kvůli nestandartnímu odložení zápasu z předešlého týdne ze strany Olomouce. Olomouc přijela do Přerova se spoustou hráčů z první ligy. Navíc se známým trenérem Janem Pazderou na lavičce. Přerov se však i díky podpoře (160) domácích fanoušků sestavy soupeře nezalekl a porazil Olomouc 4:3. Za Přerov se prosadili Šamořil, Chuděj, Bělaška a Pavliš.

Průběh zápasu: Již v první minutě šel hostující celek do vedení. Po třech minutách navíc Olomouc navýšila na rozdíl dvou branek. Tečku za nervózním až bojácným výkonem našeho týmu udělal v čase 9:25 František Šamořil, který snížil na 1:2. Od tohoto gólu se výkon Přerova stupňoval. Přerov i během první třetiny hosty přestřílel. Na další branku diváci čekali dlouho. I přes nespočet šancí a asi dvě břevna se do Olomoucké sítě trefil až v závěru druhé třetiny Lukáš Chuděj. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 2:2. Přerov se však ani náhodou nechtěl spokojit s remízovým stavem. Derby chtěl prostě za každou cenu vyhrát. V první pětiminutovce třetí části poslal domácí do vedení Bělaška, které však netrvalo ani minutu. Poté se tvořily šance na obou stranách, každopádně střel na branku měl více domácí celek. Olomouc si vzala necelé tři minuty před koncem timeout, během kterého si Přerov jednoznačně řekl, že chce dát gól, nechce prodloužení, chce vyhrát v základní hrací době. 41 sekund před koncem třetí třetiny se tak stalo. Tobiáš Pavliš rozhodl o vítězství Přerova v základní hrací době i ve druhém vzájemném střetnutí v této sezóně. Pro Olomouc sezóna končí obrovským zklamáním, do play-up se tým nepodívá.

Sestava: Faltus, Lanča - Pavliš, Raška,Chuděj, Bělaška, Šefčík, Pospíšilík, Kavka, Budník, Ševčík, Kowalik, Foldyna, Porvol, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil, Budník

Komentář Petra Kavky: Tento zápas mohl být vstupenkou, která by nás jednou nohou posunula do Play-up. Věděli jsme, o co hrajeme. Samotná vidina bojů o postup spojená s tím, že se jednalo o derby,  nás motivovala a hnali dopředu. Během zápasu se ukázal další faktor, čímž byli naší fanoušci,  kteří nás neustále podporovali a stávají se tak nedílnou součástí tohoto úspěchu, který ještě není u konce. Podpora z tribuny je skvělá a my si ji strašně vážíme.  V zápase jsme brzo prohrávali o 2 branky a nebylo nám tak úplně do zpěvu. Nicméně, za celou sezonu jsme nabrali další zkušenosti a tak jsme věděli, že to nic neznamená.  Tak se taky stalo a v posledních chvílích zápasu se nám podařilo vsítit vítěznou branku. Olomouc na konci musela a bohužel pro ni udělala chybu, která byla potrestána.  Dvakrát v sezóně jsme porazili tým, který má na soupisce hráče,  kteří hraji, popřípadě hráli 1. ligu. Přesto to na náš mladý tym nestačilo. Celá sezóna se nám zatím daří nad očekávání a vše je důsledkem tvrdé a neustálé práce hráčů,  trenérů, vedení klubu a fanoušků.  Přijďte s námi zakončit sezónu na domácí palubovce v neděli s mužstvem Krnova!

Nyní čekají mužský A-tým poslední dva zápasy základní části Divize E. Ve dvojzápase s Krnovem mohou bojovat nejen o play-up, ale navíc i o prvenství v tabulce Divize E. První zápas se odehraje v pátek od 19:00 v Krnově, v neděli pak na domácí hale Spartak od 14:30. Dorazte naše muže podpořit!