MUŽI A POSTUPUJÍ DO DRUHÉHO KOLA PLAY-UP! V ROZHODUJÍCÍM ZÁPASE MOHELNICI PORAZILI 5:3.

A-tým přerovských mužů odehrál včera rozhodující zápas série s Mohelnicí. I díky neskutečné podpoře domácích fanoušků, kteří přicestovali do Lipníka přehráli Mohelnici v poměru 5:3. V dalším kole je čeká již tento víkend Hradec Králové.

Ve středu 16.3. čekal muže rozhodující zápas nejen série, ale i sezóny. V případě prohry by mužům sezóna skončila, což si nikdo nepřál. Navíc se zápas musel odehrát na “neutrálním” hřišti v Lipníku nad Bečvou. Přerovský tým si byl vědom důležitosti tohoto utkání a byl značně motivovaný. Důležitosti utkání odpovídala předzápasová příprava - společný oběd, teambuilding a taktická příprava. To se mužům vyplatilo. Za muže v tomto zápase nastoupila i klubová legenda Michal Ďopan. Navíc je hnal i neskutečný kotel přerovských fans. Za Přerov se prosadili Lukáš Raška (2x), Pospíšilík, Pavliš, Kowalik. Mezi tři tyče se postavil Matěj Faltus.

Průběh zápasu: Již po minutě hry se Přerov ujal vedení po brance Lukáše Rašky. Přerov se držel taktických pokynů, a to vyústilo brankou v polovině třetiny. Na 2:0 zvýšil Adam Pospíšilík. Ten samý hráč byl bohužel v čase 19:46 vyloučen za sekání a Mohelnice využila přesilovku tři sekundy před koncem první části. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro Přerov. Cíl do další třetiny - NEPOLEVIT! 34 vteřin po úvodní píšťalce druhé třetiny Přerov odskočil do dvoubrankového vedení zásluhou Tobiáše Pavliše. Necelou minutu a půl nato zvyšoval na 4:1 svým druhým gólem v zápase Lukáš Raška. Na čtvrtý gól domácích zareagovala Mohelnice střídáním brankářů. Následovalo druhé vyloučení v zápase, opět na přerovské straně. I druhou přesilovku Mohelnice využila a snížila na rozdíl dvou branek. V čase 31:10 se hráčům Mohelnice podařilo snížit na 3:4. Za tohoto stavu se odcházelo do šaten po druhé třetině. Cíl do třetí třetiny byl totožný jako do druhé… NEPOLEVIT! Všichni věděli, že tato třetina nebude nějak významně o florbalových dovednostech, ale o bojovnosti a “srdíčku”. Vstup do poslední části vyšel opět lépe Přerovu, když zvýšil na 5:3 Ondřej Kowalik. Závěrečný tlak hry v šesti Mohelnice nevyužila, jelikož faulovala a hrála tak pouze v pěti. Přerovský celek tak utkání zvládl a postoupil do dalšího kola play-up.

Sestava: Faltus, Raška V. - Pavliš, Raška L., Bělaška, Šefčík, Chuděj, Pospíšilík, Porvol, Kavka, Ševčík, Foldyna, Váhala, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil, Kowalik, Budník, Ďopan

Komentář Matěje Porvola: Myslím si, že tenhle zápas perfektně popsal celou sérii: bojovnost, rychlost a hromada emocí. Z mého pohledu hrozně náročný zápas, kdy jsem hrál přes zranění, ale věděl jsem, že pokud budu moct klukům pomoct, tak chci hrát. První třetina byla jasně naše, až na vyloučení v poslední minutě, kdy jsme inkasovali. Ve druhé jsme udělali velké množství chyb, čímž jsme Mohelnici pustili více do zápasu, ale ve třetí části jsme zase ukázali, kdo je i v Lipasu doma a pro naše fanoušky, tímto chci pozdravit tátu (všechno nejlepší tatínku), vybojovali postup! No nic v sobotu Hradec doma a budeme potřebovat vaši podporu. Vamos Přerov!

Online ze zápasu zde

Hodnocení celé série trenérem A-týmu Petrem Malinou: Těžká série, ve které se ani jeden tým nevzdával. Bylo to hodně o soubojích a situacích 1 na 1. V některých momentech jsme měli problém s lacinými ztrátami, jindy jsme ukázali, že umíme zahrozit různým stylem. Postupu do 2. kola si jako mladý tým moc ceníme.

Mužský A-tým tak postoupil do druhého kola play-up kde je čeká Hradec Králové. Ten ve své sérii zvítězil jednoznačně 3:0 na zápasy nad Gorilami Plzeň. V základní části se umístil na druhé příčce Divize D (před třetí Mohelnicí).

V případě vítězství v této sérii muži postoupí do Národní ligy. Jestliže sérii prohrají, budou o Národní ligu bojovat ještě v baráži.

Dorazte naše muže podpořit i tento víkend na domácí halu Spartak! Vaše podpora nás dostala až sem! V sobotu 19.3. od 17:55 a v neděli 20.3. od 16:55. Těšíme se na Vás!