MUŽI A PŘIVEZLI ZE VSETÍNA DALŠÍ 3 BODY

Muži A odehráli v neděli další zápas Divize E. K tomuto utkání odcestovali v neděli večer do Vsetína, se kterým odehráli v letošní sezóně již třetí utkání. Stejně jako předchozí dva vzájemné zápasy, skončilo i toto utkání výhrou Přerova. Výhra nad Vsetínem posunula přerovské áčko na třetí místo tabulky.

Přerovský tým v zápase se Vsetínem ani jednou neprohrával a připsal si další důležitou výhru za 3 body. Díky dvěma hattrickům Bělašky a Pavliše a brankám Kowalika a Lukáše Rašky si Přerov připsal výhru 8:5.

Průběh zápasu: V první třetině padl pouze jeden gól, a to do sítě domácího Vsetína, když se zpoza brány prosadil Tobiáš Pavliš. Přerov v první třetině neobdržel branku především díky skvělému výkonu brankáře Václava Rašky. Ve druhé třetině bylo k vidění branek o poznání více. Celkem 9 branek, z nichž 5 vstřelil hostující Přerov. Hned po 34 sekundách zvýšil náskok Přerova Michal Bělaška. Následující brankou snížil Vsetín na 1:2. Zpět do dvoubrankového vedení dostal Přerov v čase 29:06 svým druhým gólem v zápase Bělaška. Jenže za zhruba tři čtvrtě minuty Vsetín podruhé za sebou snížil. Necelé dvě minuty nato Přerov znovu zvýšil a Bělaška si připsal “čistý” hattrick. Za dalších 26 vteřin přidal již 5. přerovskou branku Ondřej Kowalik. Stav 5:2. Následující dvě branky padly za záda přerovského Rašky a Vsetín tak znovu snížil vedení Přerova na pouhou jednu branku. Náskok 2 branek vrátil Přerovu v čase 37:20 Tobiáš Pavliš a přidal tak svůj druhý gól v zápase. Po dvou třetinách tak vedl hostující Přerov 6:4.  Ve třetí třetině se povedlo domácím zase snížit na 6:5, ale to už byl jejich poslední přesný zásah v tomto zápase. Přerov přidal ještě 2 branky, když se nejprve prosadil Lukáš Raška a následně zkompletoval hattrick Tobiáš Pavliš. V úplném závěru utkání byl ještě vyloučen Šimon Váhala. Šokující byl fakt, že ani v této situaci domácí tým neodvolal brankáře a nezvýšil tak přesilu na hřišti. Přerov tak porazil Florbal Vsetín 8:5.

Sestava: Raška V., Lanča - Pavliš, Porvol, Ševčík, Bělaška, Šefčík, Raška L., Filka, Kavka, Kowalik, Foldyna, Pospíšilík, Váhala, Šamořil, Gavaller, Hrabica

Komentář Michala Bělašky: Do zápasu jsme šli s respektem, protože jsme věděli, že Vsetín doma prohrál dosud jen jednou a těžko se zde vyhrává. První třetina byla asi nejhorší v sezóně, ale i přes to jsme vedli 1:0, díky neskutečnému Raškovi v bráně. Od druhé třetiny jsme zjednodušili hru a tenhle velmi fyzicky náročný zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Další 3 body znamenají krok blíž k našemu cíli, který věřím, že se nám společně podaří splnit.

Přerovský A-tým tak vyhrál již 5. zápas v řadě a nachází se na 3. místě tabulky Divize E. Již tuto neděli od 17:00 odehraje na domácí hale derby s týmem Prostějova.