MUŽI A PROHRÁLI SÉRII S HRADCEM 3:0 NA ZÁPASY

Mužský A-tým ve druhém kole podlehl Hradci Králové v nejmenším možném počtu zápasů. Po úvodních dvou zápasech na domácí palubovce podlehl i ve třetím, venkovním utkání. Stále však může postoupit do Národní ligy přes baráž, ve které jej čeká tým Horní Suché.

V sobotu odcestovali muži do Předměřic nad Labem, kde je čekal třetí zápas ze série s Hradcem. Muži jeli s cílem prodloužit sérii, naopak Hradec mohl v tomto zápase rozhodnout o svém postupu. To se i stalo. Zápas byl možná nejvyrovnanější ze všech tří zápasů, avšak i napotřetí hradecký tým využil zkušeností a porazil naše muže 9:6. Za Přerov se prosadili Chuděj, Bělaška, Pavliš, Raška Lukáš, Kowalik a Kavka. Zápas bohužel nedohrál Adam Budník, který musel kvůli zranění oka odcestovat do nemocnice.

Průběh zápasu: Cílem úvodní třetiny bylo odehrát ji bez branek, což se nepovedlo. V čase 9:54 otevřel skóre zápasu Hradec a šel v polovině první třetiny do vedení. Přerovu se však podařilo rychle zareagovat, když po třech minutách srovnal na 1:1 Lukáš Raška po vydařené standardní situaci. Necelou minutu před koncem první periody se Přerov navíc dostal do vedení po brance Kowalika. Do druhé třetiny vstoupil tedy Přerov s jednobrankovým vedením. Hradci se však podařilo v čase 25:37 srovnat a následně o čtyři minuty později opět dostat do vedení. Přerov však svůj boj nevzdal a Tobiáš Pavliš srovnal necelé čtyři minuty před koncem druhé části. Vyrovnaný stav 3:3 trval bohužel jen 26 sekund. Hradec si v čase 36:31 opět vrátil jednobrankový náskok. Na začátku třetí třetiny se Přerovu opět podařilo vyrovnat, ale poté už Hradec kontroloval hru a zvyšoval vedení, které se Přerov snažil dotahovat. Zápas nakonec skončil 9:6 pro Hradec Kálové.

Sestava: Raška V., Ceh - Pavliš, Raška L., Bělaška, Šefčík, Chuděj, Pospíšilík, Kavka, Ševčík, Foldyna, Porvol, Váhala, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil, Kowalik, Budník

Komentář Františka Šamořila: Tak jako v předešlých zápasech s Hradcem nám i tento zkazila třetí třetina, ve které jsme nedokázali hrát svoji hru a soupeř toho využil. Zaslouženě postupuje do Národní ligy. Teď už se soustředíme na dalšího soupeře, který představuje naši poslední možnost o postup do Národní ligy.

Online ze zápasu zde

Hodnocení celé série trenérem A-týmu Petrem Malinou: Série s Mohelnicí nás stála fyzické a hlavně mentální síly, které nám první víkend v Přerově chyběly. I tak postoupil lepší tým. Hradec Králové prokázal šikovnost, sehranost, efektivitu i nabité zkušenosti z minulých sezón. Rozdílovým hráčem byl obránce soupeře Nosek, který se v každém zápase prosazoval. Teď jsme vděční za pauzu, kterou hodláme naplno využít.

Děkujeme hradeckému klubu za férovou sérii a přejeme hodně štěstí v příští sezóně!

Muže nyní čeká barážová série, hraná opět na tři vítězné zápasy. Soupeřem jim bude Horní Suchá. První zápas čeká muže v neděli 10.4. na půdě soupeře. Následující víkend (16.-17.4.) pak odehrají úplně poslední zápasy na domácí palubovce v této sezóně. Dorazte naše muže podpořit!