Muži A zvládli svůj úvodní ligový zápas!

Muži A si v prvním zápase připsali 3 body do tabulky po výhře 7:1. V rámci 2. kola Divize E se na domácí palubovce utkali s týmem Florbal Vsetín a navázali na výhru z pohárového utkání.

Přerovské áčko vstoupilo do letošní sezóny přesně tak, jak si představovalo. Zodpovědně, bojovně, týmově a vítězně. První zápas sezóny, na který dorazilo skvělých 87 diváků, vyhrál tým Přerova po dlouhých 8 letech. V zápase se 3x prosadil Ondřej Kowalik, 2x Lukáš Raška, po jednom gólu přidali Michal Bělaška a Noel Gavaller. Navíc brankář Václav Raška předvedl skvělý výkon a za svá záda pustil pouze jednu střelu. Podtrženo, sečteno 7:1 a první tři body pro FBC Přerov.

Průběh zápasu: První třetina byla z pohledu domácích poněkud opatrná a to se odrazilo i na stavu utkání. Po první třetině 1:0. Každopádně muži nadále stupňovali svůj výkon, hráli zodpovědně do obrany, nebyli netrpěliví a během druhé třetiny přidali 3 branky. V polovině třetí třetiny navýšil Přerov svůj náskok na 6:0. Necelých 6 minut před koncem třetí třetiny snížil Vsetín na 6:1. Půl minuty nato však pojistil výhru Přerova střelec hattricku Ondřej Kowalik. Konečný výsledek 7:1.

SESTAVA: Lanča, Raška V., Pospíšilík, Porvol, Pavliš, Šefčík, Bělaška, Kavka, Dvořák, Kubalík, Ševčík, Hrabica, Váhala, Raška L., Šamořil, Gavaller, Kowalik, Filka, Foldyna, Brauner

Komentář trenéra Petra Maliny: Moc jsme se soustředili, abychom odehráli dobrý první zápas sezóny. Klukům patří pochvala, že k tomu přistoupili zodpovědně. Snad se krásné návštěvě zápas líbil a přijdou nás povzbudit i ve středu proti ve formě hrajícímu soupeři z 1. ligy.

Nyní čeká muže pouze dvoudenní pauza, jelikož ve středu 22.9. odehrají utkání 4. kola Poháru Českého florbalu proti týmu FBC Letka. Po dlouhé době se v Přerově ukáže tým z první ligy a tým Petra Maliny chce ukázat co v něm je. Bude to velmi těžký zápas a budeme moc rádi, když dojdete mladý tým Přerova podpořit. A aby toho nebylo málo hned v sobotu odehrají další zápas Divize E v Prostějově proti domácímu SK K2 Prostějov.