SnipersFBC Přerov
7:5(1:3,2:0,4:2)
so 17. 9. 2022 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Národní liga, 2. kolo

Muži jsou i po dvou kolech stále bez bodu

Ke druhému zápasu Národní ligy odcestoval mužský A-tým v sobotu 17.9. do Třebíče. Bohužel ani v druhém utkání letošní sezóny muži body nezískali, když podlehli domácím Snipers Třebíč 7:5.

Muže čekalo druhé utkání s cílem získat první tři body do tabulky. To se mužům splnit nepodařilo. Za Přerov se střelecky prosadili Adam Zoubek, Jonáš Pavliš, Noel Gavaller, Michal Bělaška a Lukáš Raška, pro kterého se jednalo o na nějakou dobu poslední zápas za Přerov.

Průběh zápasu: Opět se našim mužům povedla první třetina. Kromě herní převahy si do šaten odnesli i dvoubrankové vedení 3:1. Ve druhé periodě přišel střelecký výpadek ze strany Přerova a domácí jej zvládli využít, když na 3:3 srovnali pouhých 11 sekund před koncem druhé periody. Hned ze začátku třetí třetiny se Třebíč dostala do vedení a po necelých pěti minutách vedla již o dvě branky. Na to se podařilo Přerovu zareagovat a během další pětiminutovky skóre opět srovnal. Vyrovnaný stav trval však jen čtyři minuty a domácí si opět vzali vedení v zápase na svou stranu. Na konečných 7:5 zvýšila Třebíč gólem do prázdné branky.

Komentář Lukáše Rašky: Minulou sobotu jsme se vydali na zápas do daleké Třebíče. Druhé kolo ligy pro nás začalo vcelku dobře, vedli jsme a bohužel jsme si mysleli, že máme vyhráno. Po dvou rychlých inkasovaných gólech jsme ale museli rychle spadnout na zem. Bohužel se nám nepodařilo v závěru zápasu zabrat a otočit vývoj zápasu.
Pro mě to byl můj poslední zápas na dlouhou dobu za Přerov, a tak mě velice mrzí, že jsme nevyhráli. Chtěl bych ale tímto ještě jednou poděkovat celému klubu za vřelé přijetí před téměř 5 lety a krásnou dobu strávenou florbalem. Věřím, že to nebyl poslední zápas mé kariéry a jednou se vrátím na hřiště v barvách Přerova.

Nyní čeká FBC MSEM Přerov 3. kolo. V sobotu 24.9. vyzvou na domácí palubovce MVIL Ostrava, který se zatím na začátku sezóny taktéž trápí. Dorazte naše muže podpořit v boji o zisk prvních bodů do tabulky.