FBC PřerovVikings
5:7(0:0,2:2,3:5)
ne 30. 10. 2022 17:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 8. kolo

Muži nestačili na lídra tabulky z Kopřivnice

V neděli odehrálo mužské áčko další zápas v Národní lize. V říjnu si nepřipsali jediný zisk bodů. Muži i přes kvalitní výkon na lídra tabulky nakonec nestačili a prohráli 5:7.

Mužský A-tým nezažívá prozatím úspěšné působení ve vyšší soutěži. Po 8 odehraných kolech má na svém kontě pouze 3 body. Po čtyřech prohrách v řadě tak chtěli bojovat o zisk dalších bodů proti prvnímu celku tabulky - Vikings Kopřivnice. Vzhledem k průběhu utkání to vůbec nebylo nereálné. Bohužel však muži soupeři z Kopřivnice podlehli 5:7. Za Přerov se prosadili Šefčík (4x) a Hořecký.

Průběh zápasu: V první třetině předvedli obě mužstva kvalitní výkon a šance byly k vidění na obou stranách. V polovině první třetiny navíc dostali hosté příležitost v podobě trestného střílení, ve kterém byl však úspěšnější domácí brankář Michael Hruška. Následovala přesilovka Kopřivnice, které se však domácí zvládli také ubránit. I přes šance na obou stranách se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu 0:0. Hned na začátku druhé periody dostal Přerov příležitost v podobě přesilové hry, bohužel již v jejím průběhu fauloval a nezískal z ní tak nic kromě následného oslabení. První branku utkání viděli fanoušci v čase 26:19 bohužel do sítě přerovského brankáře. Domácím se však podařilo v čase 35:42 srovnat na 1:1 po vydařené standardní situaci, když Jonáš Pavliš našel Maxima Šefčíka. Po minutě a půl navíc při signalizovaném vyloučení dostal Přerov do vedení svou druhou brankou v zápase Šefčík. Hostům se však podařilo v závěru třetiny skóre srovnat a do šaten se tak šlo opět za vyrovnaného stavu. V úvodu poslední periody se při rozehrávce z rohu prosadil Šefčík, když se trefil o nohu brankáře a zkompletoval tak hattrick. Bohužel ještě v první polovině třetí třetiny hosté opět srovnali. Domácí se zanedlouho opět ujali vedení. Svou čtvrtou branku v zápase vstřelil Šefčík. Kopřivnice však opět srovnala a nepotřebovala k tomu ani dvě minuty. Následně odskočila dvěma góly do vedení 6:4. V čase 57:45 zvýšili hosté svůj náskok na rozdíl tří branek. Na konečných 5:7 redukoval půl minuty před koncem Tomáš Hořecký.

Komentář Michaela Hrušky: Náš cíl do zápasu s lídrem Národní ligy nebyl vyhrát, ale hrát vyrovnané utkání. To se nám dařilo první třetinu, která skončila 0:0. Druhou třetinu už začaly padat branky jak na naši stranu tak Kopřivnici. Za stavu 2:2 jsme začali třetí třetinu. Hned druhou minutu navýšil branku Max Šefčík (3:2). Následně padlo pár chyb z naši i jejich strany, ale my jich měli více. V 57. minutě Kopřivnice otevřela skóre na 4:7. Snažili jsem se ještě dorovnat díky hře v 6. Tomáš Hořecký v 59. minutě snížil vedení na 5:7. Bohužel to byla poslední branka zápasu.

Mužský A-tým se tak nadále bodově trápí. Nyní muži odcetsují do Rožnova pod Radhoštěm, kde se pokusí obrat o body aktuálně 6. tým tabulky. Následující sobotu je oak čeká domácí utkání proti Hranicím.