FBC PřerovRožnov p/R
6:9(2:0,0:4,4:5)
so 28. 1. 2023 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 19. kolo

Muži nestačili na Rožnov

Mužský A-tým odehrál v sobotu důležitý zápas v boji o play-off. Výhra v tomto zápase by muže posunula na 8. pozici, která zajišťuje účast v play-off. Vyrovnané utkání skončilo lépe pro hostující Rožnov, který díky výhře 9:6 odskočil Přerovu.

Muži šli v sobotu do zápasu s jasným cílem, vyhrát a výrazně se tak přiblížit postupu do play-off. Tento cíl bohužel především kvůli nepovedené druhé třetině nesplnili. Za Přerov se prosadili Kowalik (2x), Hrabica, Pavliš T., Šefčík, Bělaška.

Průběh zápasu: Přerovu se podařil vstup do zápasu. Již po 45 odehraných sekundách se mohli domácí radovat z prvního gólu, když se prosadil Michal Hrabica. Následovala hra ve vysokém tempu, kdy obě mužstva hrála velmi aktivní florbal. V čase 8:06 pak přidal druhý gól Přerova Ondřej Kowalik. V závěru třetiny jsme pak viděli hru 4 na 4 po oboustranném vyloučení za hrubost. Branku jsme již neviděli a do šaten se tak šlo za příznivého stavu 2:0 pro Přerov. Druhá část vyšla lépe hostujícímu Rožnovu. Již v úvodu snížili hosté na 1:2 a o tři minuty později pak srovnali stav utkání na 2:2. Střelecká převaha hostí nadále pokračovala. V polovině druhé třetiny se pak hostujícím Sršňům dokonce podařilo získat vedení na svou stranu. Ve druhé polovině třetiny se hra o něco více vyrovnala. V čase 32:40 dostal Přerov příležitost přesilové hry, tuto výhodu však nevyužil. Necelých pět minut před koncem pak zvýšil Rožnov svůj náskok na 4:2. Do poslední periody tak vstoupil Přerov s dvoubrankovým mankem. V čase 40:38 snížil na rozdíl jediné branky Tobiáš Pavliš, když dorazil svu střelu do tyče. Na 4:4 srovnal za necelou minutu svou druhou brankou v zápase Ondřej Kowalik. Vyrovnaný stav bohužel netrval příliš dlouho. Sršni si své vedení vzali zpět v čase 43:24. V čase 47:40 hosté opět odskočili na rozdíl dvou branek. Reakce Přerova však netrvala dlouho. O 16 sekund později totiž snížil na 5:6 Michal Bělaška a v čase 48:32 dokonce vyrovnal Maxim Šefčík. Bohužel hned v následující minutě šli hosté opět do vedení. V čase 56:14 šli hosté opět do 4 a šance Přerova na vyrovnání se zvýšila. Bohužel se tak nestalo. V poslední minutě přidal Rožnov ještě dvě branky do prázdné branky a nakonec tak slavil výhru 9:6.

Komentář Martina Kubalíka: Na zápas jsme se důkladně připravovali a myslím, že jsme dostali dostatek podkladů k tomu, abychom ten zápas zvládli. Po první třetině jsme vedli 2:0, ale dle mého názoru to mohlo být jinak. Rožnov se neprosadil jen díky "Hrůšovi", který byl v tomto zápase z mého pohledu Mužem zápasu. Do druhé třetiny jsme nastoupili poměrně ledabyle a nabídli tak Rožnovu možnost návratu do zápasu. Ten toho využil, 4 branky toho budiž důkazem. Co bylo možná ještě náročnější, tak zjištění, že výhra se po první vyhrané třetině sama neuhraje. Nejspíš jsme to nezvládli v hlavách a byli jsme za to potrestáni. Veškerá energie, ať už v soubojích na hřišti, či na střídače, se vypařila. Třetí třetina byla takové horská dráha, co se týče skóre. Myslím, že se vítězství mohlo překulit na obě strany, nicméně Rožnov využil naší nedůslednosti v bránění a urval pro sebe 3 body. Všichni ví, o co hrajeme. Měli bychom být mentálně dostatečně vyspělí, abychom si uvědomili, o co nám v závěrečných zápasech jde a každý by se na to měl důsledně připravit nejen tím, že přijde na trénink. Abychom mohl říct: "Udělali jsme maximum.", musíme získat 9 bodů. Na co to bude stačit, to uvidíme. Závěrem bych za všechny poděkoval fanouškům za neustálou podporu. Velký dík patří i těm, kteří nás podporují i na venkovních zápasech a my se tak můžeme opřít o 6. hráče, kterého máme v hledišti. Tímto bych rád pozval milovníky tohoto sportu na příští zápas, derby s Hranicemi, které se odehraje v sobotu v 18:00 na hale Naparia v Hranicích.

Muže čeká další utkání již tuto sobotu. V rámci 20. kola odehrají derby s Hranicemi. Do konce základní části zbývají tři zápasy a každý je pro muže klíčový. Postup do play-off již nemají ve svých rukách. Zbývající dva zápasy odehrají s aktuálně sedmým Pelhřimovem a první Opavou.