FBC PřerovSlovan
8:7(3:2,1:3,4:2)
so 14. 10. 2023 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 6. kolo

Muži pokračují na vítězné vlně! Doma porazili Slovan Havířov!

V sobotu 14.10. odehráli muži domácí utkání proti TJ Slovan Havířov. Ve vyrovnaném zápase zvítězil domácí Přerov 8:7.

Všechny zápasy Slovanu Havířov v letošní sezóně skončili rozdílem jediné branky. V tomto trendu pokračoval i zápas Přerova se Slovanem, kdy díky brankově vydařené třetí třetině bral Přerov tři body do tabulky. Za Přerov se prosadili Matěj Ševčík (3x), Michal Hrabica (2x), František Šamořil, Noel Gavaller a Tobiáš Pavliš.

Průběh zápasu: Začátek utkání nebyl pro oči diváka příliš zajímavý. Obě družstva do zápasu vstoupila opatrně. První branku vstřelili v 7. minutě hosté. V druhé desetiminutovce se však povedlo domácím po brankách Gavallera a Ševčíka otočit na 2:1. V závěru třetiny se Slovanu podařilo opět vyrovnat, avšak 11 sekund před koncem první části se úspěšně trefil Michal Hrabica a Přerov tak odcházel do šaten s jednobrankovým náskokem. Druhá třetina patřila spíše hostům. Hráči Slovanu otočili díky třem gólům vývoj utkání ve svůj a po dvou třetinách tak vedli 5:4. Poslední třetina už byla o bojovnosti. Spousta soubojů a hlavně gólová přestřelka. Muži nakonec zvítězili třetí brankou Matěje Ševčíka v zápase 7 minut před koncem třetí třetiny.

Komentář Adama Zoubka: Věděli jsme, že to bude náročný zápas s houževnatým soupeřem, který chtěl bodovat. Do zápasu jsme vstoupili dobře, celkově první třetina byla v naší režii. To vše bohužel zastínila třetina druhá ve které jsme byli všude pozdě soupeř si vypracoval šance a my moc neblokovali. Naštěstí nás podržel Zdeňa. Ve třetí třetině jsme na to zase dupli a ukázali, že zápas chceme vyhrát, což se nakonec po skvělé třetí třetině povedlo. Díky skvělým fanouškům a vidíme se na dalším zápase ;).

Komentář domácích Kořený Michal (Trenér): pozitivní jsou tři body a odmakaný závěr zápasu. Průběh zápasu nebyl z naší strany vůbec dobrý. Dnes jsme to odflákli v hlavách a to neodpouštím. Nesmí a nebude se takový přístup k zápasu opakovat.

Komentář hostů Erbs Matěj (Trenér): Úvod zápasu v režii hostů, pak bych řekl že až do konce zápasu jsme měli navrch, avšak bohužel, opravdu 7 individuálních chyb 1v1, kdy jsme si nepohlídali odskakujícícho hráče. Tohle opravdu nejde. Super zápas dopředu, branky začli padat a naše největší síla obrana, spadla na dno. Týmu věřím, ale potřebuji aby se kousky dali dohromady a začli dávat branky všichni, vyhrávat za 3 body a nedělat chyby. Přerov už minulý rok v závěru měl sňůru, velký potenciál, budou hrát vysoko, my však na odvetu se těšíme. Díky

Mužský A-tým se nadále nachází na třetím místě tabulky se stejným počtem bodů jako druhá Kopřivnice a se ztrátou jednoho bodu na první Petrovice. Již dnes je čeká utkání právě s druhou Kopřivnicí od 18:00.