FBC PřerovPetrovice
11:10 sam. náj.(4:5,2:3,4:2)
so 14. 1. 2023 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 17. kolo

Muži porazili Petrovice po nájezdech

Po bodovém překvapení v Havířově čekalo muže domácí utkání proti Petrovicím. Gólově bohaté utkání skončilo nakonec lépe pro domácí Přerov, když domácí brali 2 body za výhru po nájezdech.

Muži chtěli nadále pokračovat v zisku bodů v boji o příčky zajišťující play-off. Tentokrát je na domácí palubovce čekal soupeř z Petrovic. Cílem pro muže bylo vyhrát, což se jim podařilo napůl. Diváci mohli vidět celkem 20 branek a dva úspěšné nájezdy hráčů Přerova. Přerov porazil Z.F.K. Petrovice 11:10 po nájezdech. Za Přerov se prosadili Kowalik (3x), Tobiáš Pavliš (2x), Grener (2x), Pospíšilík, Ševčík, Jonáš Pavliš, Hořecký.

Průběh zápasu: Na první branku diváci nemuseli dlouho čekat. Hosté šli do vedení již v čase 2:02 a během prvních sedmi minut odskočili na rozdíl tří branek. Přerov si však dokázal šance vytvářet a v čase 8:21 snížil na 1:3 Adam Pospíšilík střelou ze střední vzdálenosti. Na rozdíl jediné branky pak za dalších 25 sekund snížil Ondřej Kowalik. V čase 10:02 vyrovnal stav utkání na 3:3 Daniel Grener. Vyrovnaný stav netrval ani minutu, když si vedení na svou stranu vzaly Petrovice proměněním trestného střílení. Ve 14. minutě pak dostal Přerov příležitost v podobě přesilové hry. Tuto příležitost domácí využili, svou druhou branku v zápase přidal Daniel Grener. Vyrovnaný stav však nevydržel do konce třetiny. Minutu a 10 sekund před koncem totiž šly Petrovice opět do vedení. Do šaten se tak šlo za stavu 5:4. Čas 23:23, Kowalik svou druhou brankou v zápase srovnává stav utkání na 5:5. Zanedlouho však šly opět do těsného vedení Petrovice. Na vyrovnávací branku se opět nečekalo dlouho. Za necelou minutu se totiž prosadil Matěj Ševčík po otočce v brankovišti. V polovině druhé periody si hosté vedení opět získali na svou stranu a v čase 35:44 odskočili na rozdíl dvou branek. Po druhé třetině byl tak stav utkání 8:6 pro Z.F.K. Petrovice a Přerov musel ve třetí části dohánět dvoubrankové manko. První branku třetí periody vstřelili hosté a zvýšili svůj náskok již na rozdíl tří branek, stav 6:9. Za necelou minutu snížil Tobiáš Pavliš a Přerov pokračoval v tlaku na svatyni hostů. O necelé tři minuty později přidal mladší z Pavlišů Jonáš další branku a snížil na 8:9. Necelých 5 minut před koncem třetí třetiny srovnal na 9:9 Tomáš Hořecký. O 50 sekund později se podruhé gólově prosadil Tobiáš Pavliš a poslal Přerov do vedení 10:9. V závěru utkání zkusili hráči Petrovic hru v šesti. Bohužel pro Přerov byli úspěšní a v čase 59:01 srovnali na 10:10. Zápas tak pokračoval prodloužením 3 na 3, ve kterém branka k vidění nebyla. Ve druhém zápase v řadě tak následovaly samostatné nájezdy. Za Přerov se prosadili Kowalik a Grener, domácí brankář Hruška byl překonán pouze jednou a muži tak získali dva body za výhru po nájezdech.

Komentář Ondřeje Kowalika: V zápase s Petrovicemi jsme chtěli za každou cenu uspět, to se nám na začátku nepovedlo. Po šesti minutách jsme prohrávali už 0:3, hlavní bylo se nevzdávat, měli jsme před sebou ještě celý zápas. V první třetině byly šance na obou stranách a do šatny se šlo za stavu 4:5. Do druhé třetiny jsme chtěli zlepšit obranu, moc se nám to ale nedařilo. Ve třetí třetině se ukázala síla týmu, dokázali jsme zapas překlopit na naši stranu a vývoj otočit. Bohužel soupeř dokázal vyrovnat ve hře bez brankáře a minutu před koncem srovnal na 10:10. Ten kdo se přišel podívat na zápas bez obran a plno gólů, určitě si splnit své očekávání. V prodloužení gól nepadl a šlo se na nájezdy, které jsme zvládli. Důležité vítězství v boji o play-off. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit.

Nyní čeká mužský A-tým další zápas s týmem ze špičky tabulky. Tentokráte odcestují muži do Kopřivnice, kde je čeká utkání s aktuálně třetím týmem tabulky Vikings.