MUŽI POSTOUPILI DO NÁRODNÍ LIGY!!!

Mladý tým mužského A-týmu se postaral o senzaci. Přerovští muži zvítězili v barážové sérii s Horní Suchou 3:0 na zápasy a vybojovali kýžený postup do Národní ligy. Předsezónním cílem bylo vybojovat postup do dvou let. Mužům se to povedlo již letos a třešničkou na dortu bylo vítězství Divize E. Děkujeme fanouškům za neskutečnou podporu! Byli jste skvělí!

SOBOTA: FBC MSEM Přerov vs. FbK Horní Suchá 7:6 PP

Do sobotního zápasu se nemohlo nastoupit s jiným cílem než zvítězit a získat matchball pro ukončení série na domácí palubovce. I přes nervydrásající závěr se to mužům povedlo a nakonec zvítězili 7:6 po prodloužení. V brance opět předvedl skvělý výkon brankář Ceh. Za Přerov se prosadili Bělaška (2x), Kowalik (2x), Chuděj, Raška L., Kavka.

Průběh zápasu: Již v úvodu zápasu šel Přerov do vedení po brance Kowalika. V polovině první třetiny zvýšil náskok domácích Petr Kavka využitím přesilovky. Na 3:0 zvýšil po necelé minutě Lukáš Chuděj. V čase 15:28 přidal již čtvrtou branku Přerova Michal Bělaška. Do šaten se šlo za stavu 4:0 ve prospěch domácích. Během druhé periody jsme viděli pouze jedinou branku a bohužel do přerovské sítě. Horní Suchá snížila v čase 28:23 na 1:4. Do třetí části vstoupili lépe hosté, kteří využili vyloučení Ďopana a snížili na rozdíl dvou branek. Během čtyř minut v polovině třetí třetiny se hostujícímu celku podařilo dokonce vyrovnat. Vedení vrátil Přerovu v čase 54:25 Lukáš Raška. O dvě minuty později zvyšoval na 6:4 svou druhou brankou v zápase Bělaška a všichni věřili, že už to domácí zvládnou. Horní Suchá však šla do šesti a v čase 58:35 vstřelila kontaktní branku. Infarktový závěr vyústil ve srovnání Horní Suché pouhou vteřinu před závěrečnou sirénou. Zápas tak pokračoval do prodloužení. Po minutě a 18 sekundách byl zápas rozhodnut a to ve prospěch Přerova. Hráč, který gólový účet zápasu otevřel, jej taky uzavřel. Ondřej Kowalik se po přihrávce veterána Michala Ďopana brankou v prodloužení postaral o vítězství Přerova a zisk “sériového matchballu”.

Sestava: Ceh, Raška V. - Pavliš, Raška L., Bělaška, Šefčík, Chuděj, Ďopan, Pospíšilík, Kavka, Ševčík, Foldyna, Porvol, Váhala, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil, Kowalik, Budník

Komentář Šimona Váhaly: Už od začátku zápasu jsme si šli hrdě za vítězstvím, přece jen skóre 4:0 po první třetině mluvilo za vše. Pak jsme sice lehce polevili, ale i přes to, že nás soupeř pomalu dotahoval, jsme neztratili nervy a zápas naštěstí rozhodli v nečekaném prodloužení. Jako poslední věc bych chtěl poděkovat neskutečným fanouškům, kteří nás tlačili kupředu celou sezónu. Každý zápas v Přerově byl neskutečný a nečekal jsem že někdy tohle uvidím na vlastní oči, navíc u nás na hale.

Online ze zápasu zde

NEDĚLE: FBC MSEM Přerov vs. FbK Horní Suchá 5:4

Mužský A-tým už si byl vědom jak blízko je senzační postup do Národní ligy. Chyběla jediná výhra. Přerov hnala za historickým postupem skvělá podpora domácích fanoušků. Přerovu opět pomohl skvělým výkonem brankář, tentokrát Václav Raška. Za Přerov se prosadili Chuděj (2x), Ševčík, Bělaška, Kowalik.

Průběh zápasu: Skóre zápasu opět otevřel domácí tým, když se v čase 7:10 prosadil Lukáš Chuděj. V čase 17:08 dostal Přerov příležitost v podobě přesilovky. Tu domácí využili již po třech sekundách, když se prosadil Michal Bělaška. Po pěti minutách druhé části zvýšil na rozdíl třech branek Ondřej Kowalik. V dalším průběhu druhé třetiny bylo k vidění několik vyloučení a to na obou stranách. Další branku viděli diváci až dvě minuty před koncem kdy se prosadila hostující Horní Suchá a snížila náskok domácích. Po dvou třetinách byl stav 3:1 pro Přerov. V čase 45:02 dostal Přerov další příležitost v podobě přesilovky. Opět ji bleskově využil, když se po dvou vteřinách prosadil podruhé v zápase Lukáš Chuděj. V polovině třetiny zvyšoval na 5:1 Matěj Ševčík. V čase 54:37 se Horní Suché povedlo opět snížit. Následně se během dvou minut přiblížila na rozdíl jediné branky při hře bez brankáře. Tentokrát si však Přerov své vedení pohlídal a zvítězil 5:4. Díky tomu ukončil barážovou sérii v nejmenším možném počtu zápasů a POSTOUPIL DO NÁRODNÍ LIGY!

Sestava: Raška V., Ceh - Pavliš, Raška L., Bělaška, Šefčík, Chuděj, Kaďorek, Pospíšilík, Kavka, Ševčík, Foldyna, Porvol, Váhala, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil, Kowalik, Budník

Komentář Ondřeje Foldyny: Zápas jsme zvládli celkově dobře. Horní Suchou jsme 55 minut přehrávali a i když zahrozili ve hře v 6, stejně jako v minulém zápase a snížili na rozdíl jediné branky. Naštěstí i tak jsme náskok udrželi a zakončili sérii v Přerově.

Nakonec bych chtěl poděkovat fanouškům za neskutečnou podporu po celou sezónu a hlavně za podporu v bojích o postup a doufám, že tomu tak bude i v příští sezoně v Národní lize.

Hodnocení celé série trenérem Petrem Malinou: Rychlá prohra v sérii s Hradcem Králové nám paradoxně pomohla. Odehráli jsme zápasy s velmi kvalitním soupeřem, dostali jsme dostatek času se na Horní Suchou připravit a tento čas jsme využili přesně tak, jak jsme chtěli. Cíl přípravy bylo vyhrát první zápas na půdě soupeře, na parketách. Hráli jsme aktivně, rychle a zapsali výhru 8:2. Doma jsme odehráli další dva dobré zápasy, ve kterých jsme sice byli méně produktivní, ale i tak to nakonec těsně stačilo. Horní Suchá je zkušený celek a v závěrech zápasů nám ukázala svou kvalitu. Celá série byla férová, za to jsme taky rádi.

Euforie je teď veliká, kluci si senzační úspěch zaslouží. Společně makali od přípravy. Během sezóny jsme přitom řešili řadu překážek od lákání hráčů odejít jinam, ztráty motivace, frustrace z hracího času přes zranění, pozitivní covid testy až po kauzu v naší kabině. Nad ničím jsme nezavřeli oči, vše jsme se snažili vyřešit. Jeli jsme dle sousloví “KEEP IT REAL”. To myslím u dosti českých sportovních týmů a společnosti chybí. To byl důvod proč jsme jeden druhého lépe poznali, proč jsme drželi při sobě a proč jsme se nevzdali.

Přerov si tak v příští sezóně zahraje Národní ligu, což je třetí nejvyšší soutěž. V Národní lize se muži opět po několika letech mohou těšit na derby s Hranicemi či zápasy se Šumperkem, se kterým letos bojovali o prvenství v Divizi. Ještě jednou děkujeme skvělým fanouškům za podporu během celé sezóny a těšíme se na tu následující.