TorpedoFBC Přerov
5:4 sam. náj.(1:2,2:2,1:0)
so 7. 1. 2023 18:00 @ MSH Havířov, Národní liga, 16. kolo

Muži potrápili lídra tabulky

Velmi nadějně začal rok 2023 pro mužský A-tým. Muži v sobotu 7.1. odcestovali do Havířova, kde i přes slibný vývoj zápasu muži nakonec nevyhráli. Domácímu Torpedu podlehli 4:5 po samostatných nájezdech.

Tak jak pro muže skončil rok minulý, tak začal i tento, tedy cestou do Havířova. Čekal je nelehký soupeř, a to aktuální lídr tabulky Torpedo Havířov. Poslední vzájemný zápas se odehrál v Přerově a skončil pro domácí celek debaklem 4:13. Tentokrát se však jednalo výsledkově o velmi vyrovnaný zápas, který zvládlo nakonec lépe domácí Torpedo. Za Přerov se prosadili Hořecký, Hrabica, Kaďorek a Bělaška.

Průběh zápasu: Již v úvodu utkání šlo přerovské áčko do vedení, v čase 2:58 skončila první střela Přerova za zády domácího brankáře (střelec branky - Michal Hrabica). Polovinu první třetiny hrál Přerov především zodpovědně do obrany a blokoval střelecké pokusy domácího Torpeda. V čase 9:11 vyslal druhou střelu na branku v zápase Tomáš Hořecký a stejně jako při první střele se hostující celek mohl radovat. Následoval obdobný průběh jako doposud. Tedy dobývání přerovské branky. Přerovu v čele s Michaelem Hruškou v brance se dařilo vzdorovat do 16. minuty, kdy domácí snížili na 1:2. Střelecká dominance domácího Torpeda 13:4 nepřineslo kýžené ovoce a do šaten se tak šlo za stavu 1:2 pro Přerov. Do druhé periody vstoupili opět lépe hosté, když se již v čase 24:33 podařilo zvýšit na 3:1 Lukáši Kaďorkovi. V druhé části se domácím nedařilo najít recept na defenzivu Přerova a v její polovině se povedlo Přerovu odskočit již na rozdíl tří branek. V čase 30:07 využil zaváhání domácích Michal Bělaška. Na tuto branku však Torpedo dokázalo velmi rychle zareagovat. Snížení domácích následovalo 36 sekund po trefě Bělašky. První příležitost v podobě přesilové hry dostalo domácí Torpedo po vyloučení Matěje Ševčíka. Necelou minutu po úspěšném ubránění svého oslabení však Přerov inkasoval. Domácí snížili na rozdíl jediné branky po úspěšné dorážce a utkání se tak zdramatizovalo. Do šaten se tak šlo za těsného vedení Přerova 4:3. V úvodu třetí periody byl vyloučen Tobiáš Pavliš a Havířov tak hrál druhou přesilovou hru v zápase. Přerov však pokračoval v dobré defenzivní práci a ani v druhém oslabení v zápase branku neobržel. Za necelých 20 sekund po konci oslabení dostal také Přerov příležitost v podobě přesilové hry. Ta se navíc v jejím závěru ještě zlepšila, když šli domácí do tří. Ani ve zvýhodněné přesilové hře však Přerov branku nevstřelil. Druhý trest domácích ještě ani neskončil a už se nechal vyloučit podruhé v zápase Matěj Ševčík. Síly na hřišti se tedy opět vyrovnali. Následující desetiminutovka byla tedy v duchu dobývání přerovské svatyně hráči Torpeda. Dobrá obranná činnost a brankář Hruška však držel naděje Přerova na překvapení kola. 49 sekund před koncem třetí části však po chybě v defenzivě domácí Torpedo srovnalo a zápas šel do prodloužení. V prodloužení jsme branku neviděli a následovala tak dovednostní soutěž v podobě samostatných nájezdů. Svůj nájezd bohužel neproměnil ani Tobiáš Pavliš ani Michal Bělaška narozdíl do úspěšných střelců domácího Torpeda. Lídr tabulky Národní ligy tak nakonec zvítězil nad týmem Přerova 5:4 po samostatných nájezdech.

Komentář Martina Filky: Minulý zápas s Torpedem před domácím publikem se nám vůbec nepovedl, a tak jsme do Havířova odjížděli s tím, že se o body můžeme rvát i s lepšími týmy, mezi které patří právě i Torpedo. Skvělý vstup do zápasu stvrdily naše dva góly a Havířov měl problém s naší defenzivní hrou. Bohužel vidinu tři bodů, kdy jsme vedli už 4:1, zhatil soupeř vyrovnávacím gólem necelou minutu před koncem. Florbalové lahůdky v podobě prodloužení a najezdove loterie dopadly lépe pro Torpedo. Děkujeme fanouškům za podporu a těšíme na domácím zápase proti Petrovicím!

Muži tak i přes sympatický výkon s lídrem tabulky s Havířova brali “pouze” bod za prohru po nájezdech. Každopádně jakýkoliv bodový zisk proti takovému soupeři lze považovat za jakýsi úspěch. Nyní čeká muže domácí zápas proti aktuálně čtvrtým Petrovicím. Přijďte naše muže podpořit v sobotu 14.1. od 17:45 na domácí halu Start.