FBC PřerovP.E.M.A.
3:4(2:1,1:1,0:2)
so 10. 9. 2022 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 1. kolo

Muži při své premiéře v Národní lize těsně podlehli Opavě

V sobotu začala ligová sezóna mužskému A-týmu. V prvním kole Národní ligy do Přerova přicestovala P.E.M.A. Opava. I přes nadějný vývoj zápasu muži nakonec prohráli 3:4.

A-tým FBC Přerov má za sebou premiérový zápas v Národní lize a jako první přerovské družstvo tak muži zahájili ligovou sezónu 2022/2023. I přes velmi vyrovnaný průběh zápasu muži nakonec nezískali ani bod. Za Přerov se gólově prosadili Jonáš Pavliš, Michal Bělaška a Michal Hrabica.

Průběh zápasu: Přerovské áčko vstoupilo do zápasu velmi aktivní hrou, na což musela stejným stylem hry reagovat i hostující Opava. O první branku klubu FBC Přerov v Národní lize se postaral svou premiérovou ligovou brankou za mužský A-tým junior Jonáš Pavliš. Symbolický moment pro klub, který se soustředí na výchovu mladých hráčů a staví mužský A-tým na vlastních odchovancích. Opava zvládla zanedlouho vyrovnat. Úvodní perioda i tak probíhala za mírné převahy přerovských mužů. Domácí si pak zásluhou Michala Bělašky odnesli do šaten vedení 2:1. Vyrovnaná byla i perioda druhá. Během ní se do hry dostávala spíše hostující Opava a Přerov získával vyložené šance spíše z rychlých protiútoků. Jeden z nich skončil úspěšně, když se prosadil Michal Hrabica. Díky povedené střele hostující Opavy však po druhé třetině opět Přerov odcházel s chudým vedením o jedinou branku. Krátce po startu poslední části Opava vyrovnala. Vyrovnaná třetina, kde si gólové příležitosti tvořily oba týmy, se chýlila k prodloužení. Jenže 7 sekund před sirénou ukončující třetí třetinu dostala Opava příležitost v podobě standardní situace, na kterou hosté zareagovali timeoutem. Porada Opavě přinesla kýžené ovoce v podobě vstřelené branky a Přerov těsně podlehl v prvním zápase Národní ligy 3:4.

Komentář Jonáše Pavliše: První ligový zápas byl ve znamení dosti chyb na obou stranách a myslím, že jsme do něj vstoupili dobře. První třetinu jsme uhráli ve vysokém tempu a mohli jsme si udělat větší náskok. Z druhé třetiny měla Opava víc, ale skóre jsme udrželi.Třetí třetina byla vyrovnaná… Škoda takového gólu před koncem, ale jinak bych zápas hodnotil pozitivně. Od prvních přípravných zápasů se mi zdá, že jsme toho dost zlepšili, ale pořád je tam dost prostoru na zlepšení. Po kondiční stránce se mi příprava zdá solidní a doufejme v první body s Třebíčí.

V dalším kole odcestují muži do Třebíče, kde se utkají s domácími Snipers. Zápas se odehraje v sobotu 17.9. od 18:00.

Děkujeme všem fanouškům za podporu a těšíme se na Vás při dalším domácím zápase, které se odehraje v sobotu 24.9. od 17:45 na domácí hale START proti týmu MVIL Ostrava.