Související zápasy

FBC Přerov

Muži se vrátili na třetí místo v tabulce!

V prosinci odehrál mužský A-tým dva venkovní zápasy. V obou případech cestoval na sever, kde mu především u prvního utkání zkomplikovalo cestu vydatné sněžení. K přímému souboji o třetí místo se muži vydali do Petrovic. O týden později pak cestovali do Třince. V obou utkáních viděli fanoušci množství branek.

Z.F.K. Petrovice vs. FBC Přerov (9:10)

V rámci 13. kola odcestoval mužský A-tým do Petrovic, kde je po náročné cestě čekal přímý souboj o třetí místo v tabulce. Po hektické rozcvičce, kdy několik hráčů dorazilo doslova na poslední chvíli, dopadla branková přestřelka lépe pro Přerov, který bral tři body za výhru 10:9. Za Přerov se prosadili Michal Hrabice (4x), Matěj Ševčík (2x), Jonáš Pavliš (2x), Tobiáš Pavliš a Adam Pospíšilík.

Průběh zápasu:

Jako první se v zápase prosadili hráči Přerova. Již po 31 sekundách se prosadil Tobiáš Pavliš. Domácí však za necelou minutu skóre zápasu srovnali a na začátku 8. minuty šli do vedení 2:1 po proměněném trestném střílení. Přerov však bleskově reagoval a za 7 sekund srovnal na 2:2 Michal Hrabica. Již od první třetiny utkání slibovalo množství branek, jelikož ještě do první sirény přidaly obě mužstva po dvou brankách. Do šaten se tak odcházelo za stavu 4:4. Petrovice šli do vedení hned v úvodu druhé části. Na konci čtvrté minuty však zkompletoval hattrick a srovnal stav utkání Michal Hrabica. O necelou minutu později dostal i Přerov příležitost trestného střílení. Tentokrát však Ondřej Kowalik neuspěl a stav utkání se nezměnil. Ve zbývající části druhé třetiny se více dařilo hráčům Přerova a díky třem úspěšným zásahům odskočil Přerov do vedení 8:5. Stejně jako v předcházejících třetinách se na první gól třetí třetiny dlouho nečekalo. Tentokrát se domácí prosadili po 54 sekundách. V čase 45:09 přidal čtvrtý gól Hrabica a Přerov opět odskočil na rozdíl tří branek. V polovině poslední periody domácí opět snížili. Tři a půl minuty před koncem utkání zkusili po oddechovém čase hru v šesti. V čase 57:54 však dodal trochu klidu Přerovu Jonáš Pavliš a Přerov vedl dvě minuty před koncem 10:7. V závěru utkání domácí ještě zdramatizovali utkání dvěma brankami, ale Přerov dokázal dotáhnout zápas do vítězného konce. Přerov zvítězil těsně 10:9 a posunul se tak na třetí místo Národní ligy.

Komentář Michala Hrabici: Další gólová přestřelka s Petrovicemi, skóre se přelévalo ze strany na stranu až do chvíle, kdy jsme dostali šanci v podobě delší přesilové hry, tam se nám podařilo 2x skórovat a díky tomu si udělat menší náskok. I přesto byl zápas drama až do posledních chvil, Petrovice nám ukázaly, že do útoku umí skvěle, ale závěr už jsme si pohlídali.

Komentář hostů Kořený Michal (Trenér): 3 body proti všemu a všem!!!!

Komentář domácích Vlček Martin (Trenér): Náš klasický zápas s Přerovem. Věděli jsme, že Přerov bude lítat jak splašený a bohužel jsme si to úplně nepohlídali. O výsledku rozhodla druhá třetina, ve které jsme byli hodněkrát vyloučeni a soupeř nabídnuté šance využil. Co mě ale zaráží je fakt, že náš golman byl několikrát posekán a prošlo to bez povšimnutí. Dnes jsme ztratili body, protože si dovolím říct, že ve hře 5 na 5 jsme byli nebezpečnější. Díky rozhodčím, divákům a Přerovu přeji bezpečný návrat domů.

FBC Intevo Třinec vs. FBC Přerov (13:10)

O týden později cestoval mužský A-tým do Třince, kde si chtěl pojistit třetí místo tabulce. Pro diváky se nakonec jednalo o zajímavý zápas, minimálně co se počtu branek týče. Celkem jich padlo 23 a z tříbodového zisku se radoval domácí Třinec po výhře 13:10. Za Přerov se prosadili Ondřej Kowalik (2x), Jonáš Pavliš (2x), Adam Zoubek, Matěj Ševčík, Michal Hrabica, František Šamořil, Maxim Šefčík.

Hned v úvodu utkání šel Přerov do dvoubrankového vedení po gólu Kowalika a vlastní brance domácích. Druhá polovina úvodní desetiminutovky však patřila Třinci, když dokázali otočit stav na 4:2. Ve druhé polovině první třetiny se Přerov dotahoval vždy na rozdíl jediné branky, Třinci se však vždy podařilo opět odskočit. Necelé dvě minuty před koncem první části pak šli domácí do vedení 6:4. Ve druhé třetině tahal hostující Přerov za kratší konec pomyslného provazu. Třinec dokázal odskočit do vedení 9:4. V čase 36:22 snížil na 9:5 Matěj Ševčík. Za necelou minutu si však domácí připsali již desátý úspěšný zásah v zápase a do šaten se tak odcházelo za nepříznivého stavu pro Přerov 10:5. Poslední třetinu bychom mohli rozdělit na třineckou a přerovskou polovinu. Během prvních osmi minut domácí zvýšili svůj náskok na 8 branek. Následovalo však “probuzení” přerovských hráčů. V čase 49:23 snížil na 13:6 Maxim Šefčík. V čase 53:47 se po vyloučení na obou stranách prosadil Michal Hrabica a vstřelil tak sedmou branku do sítě domácích. V posledních třech minutách utkání se hráčům Přerova podařilo vstřelit ještě tři branky. Bohužel na případné vyrovnání už hostům nezbylo dostatek času a do Přerova se tak vrátili bez bodu po prohře 13:10.

Komentář Ondřeje Kowalika: Zápas s Třincem byl ten, ve kterém jsme chtěli uspět a posunout se na druhé místo tabulky. To se nám bohužel nepovedlo. Do utkání jsme vstoupili skvěle, následné chyby v obranné fázi nás stály zápas.

Musíme se poučit z chyb a do zápasu s Hranicemi vstoupit s o dost lepší obranou. Tímto zvu všechny fanoušky na derby, budeme vás potřebovat.

Komentář hostů Kořený Michal (Trenér): Do zápasu jsme šli s pevnou obranou a že budeme hrát proti motivovanému soupeři. Výsledek mluví za vše, jak jsme k tomu přistoupili. Nic horšího do obrany jsem dlouho neviděl. My jsme dnes vyhrát nechtěli, soupeř ano.

Komentář domácích Kajfosz Jiří (Trenér): Bylo cítit, že Přerov má pohodlné místo v tabulce, kdežto my ne. Takže jsme si za výhrou šli více a to rozhodlo. Se 48 minutami můžeme být velmi spokojeni. Konec jsme zase prošustrovali jak největší začátečníci. Z toho se ale ponaučíme. Pozitivní emoce po výhře s těžkým soupeřem musí ale nakonec převládat.

Muži nakonec i přes prohru v Třinci zůstali díky prohře Petrovic ve Zlíně na třetím místě tabulky. Nyní je čeká poslední utkání v roce 2023. Již tuto sobotu odehrají derby na domácí palubovce proti FBC Hranice. Přijďte naše muže podpořit v sobotu 16.12. od 17:45 na domácí halu Start.