MUŽI SI VYŠLÁPLI NA JEDNOHO Z FAVORITŮ SOUTĚŽE - EAGLES ORLOVOU

Do roku 2022 vstoupilo mužské áčko zápasem na domácí palubovce proti silnému týmu Orlové. Orlová se nacházela na druhém místě se stejným počtem bodů jako první Olomouc. Přerovští muži chtěli svému soupeři především oplatit krutou porážku z prvního vzájemného utkání.

Naši muži šli do zápasu značně motivovaní, jelikož věděli, že nastává část sezóny, kde pokud chtějí pomýšlet na barážové příčky, musí bodovat (ne-li vyhrávat). A podle toho vypadal přístup hráčů jak k tréninkům, tak i k samotné přípravě na zápas a k zápasu. Za Přerov si odbyla v tomto zápase premiéru i posila Lukáš Chuděj, který si dokonce připsal i první bod v podobě asistence. Mužský A-tým nakonec porazil tým 1.FBK Eagles Orlová 8:5 a připsal si veledůležité 3 body do tabulky. Za Přerov se prosadili Ševčík (2x), Raška Lukáš (2x), Hrabica, Porvol, Bělaška a Pavliš. Smutnou událostí tohoto zápasu bylo zranění Matěje Porvola, což znamená rozšíření marodky o dalšího hráče. Do brány nastoupil s defacto nulovou tréninkovou přípravou Václav Raška.

Průběh zápasu: První branku zápasu vstřelili hosté, každopádně ještě ke konci první třetiny se mužům povedlo zápas otočit ve svůj prospěch, když během minuty a deseti sekund vstřelili 3 branky. Do šaten se tak šlo za stavu 3:1. V první třetině předvedli naši muži jeden z nejlepších, ne-li nejlepší, výkon v dosavadní sezóně. Během druhé třetiny navýšil přerovský tým svůj náskok na 5:1. V závěru druhé třetiny byl vyloučen Ondřej Kowalik na 5 minut, a tak čekal přerovský celek velmi náročný začátek třetí třetiny. Naši hráči však odbránili oslabení velmi zodpovědně a dokonce se Michalovi Hrabicovi podařilo vstřelit gól. Následně se Orlová pokusila ještě dvěma rychlými brankami dotáhnout, ale Přerov si zápas již pohlídal. V poslední minutě se ještě prosadily oba týmy a zápas tak skončil výsledkem 8:5 pro domácí Přerov.

Sestava: Lanča, Raška V. - Pavliš, Porvol,Chuděj, Bělaška, Šefčík, Raška L., Kavka, Klimecký, Ševčík, Kowalik, Foldyna, Váhala, Hrabica, Gavaller,

Komentář Lukáše Chuděje: Na to, že to byl můj první zápas v novém týmu a hned proti takovému soupeři, tak si myslím, že to bylo fajn. Už od prvního střídání jsem věřil, že podáme dobrý výkon a vyhrajeme. První třetina byla z naší strany perfektní. Šlo vidět, že jsme byli dobře fyzicky připraveni a ve všem jsme soupeře přehrávali. Většinu třetiny jsme hráli na míčku a kontrolovali hru. Tři rychlé, zasloužené góly nás dostaly do pohody. Druhá třetina byla též slušná, si myslím, až na pár situací, které nás ale nepoložily a hráli jsme dál (např. 5ti minutový trest). Od třetí třetiny začala hrát Orlová osobku a začali aktivně napadat. Nic moc to s námi neudělalo a pořád jsme hráli svoji hru a též jsme si vytvářeli šance. Zaslouženě jsme vyhráli a získali 3 důležité body do tabulky.

Přerov si tak připsal do tabulky další důležité tři body v boji o barážové příčky. Nyní je čeká další velmi důležitý a obtížný zápas ve Zlíně, a to v sobotu 15.1. od 16:00. Následující týden je pak čeká dvojzápas s aktuálně druhým Šumperkem.