MUŽI V DERBY PODLEHLI PROSTĚJOVU PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH

V posledním domácím zápase letošního roku čekalo na naše muže derby s Prostějovem. Naše áčko chtělo pokračovat v úspěšné sérii, avšak série výher tímto zápasem skončila. Přerov roli papírového favorita “nezvládl” a ze zápasu bral pouze bod za prohru po nájezdech.

V neděli 12.12. se v rámci 13. kola Divize E odehrál na přerovské hale Spartak další domácí zápas našich mužů. Ve vypjatém zápase jsme viděli hned 18 branek a samostatné nájezdy, ve kterých byl šťastnější hostující Prostějov, když si připsal výhru 10:9. Za Přerov se prosadili Lukáš Raška (3x), Bělaška (2x), Ševčík, Šefčík, Kubalík a Hrabica.

Průběh zápasu: Opět se Přerovu podařil vstup do zápasu, když se už v čase 2:05 prosadil Šefčík. Domácí přidali v průběhu první třetiny ještě 3 góly a Lanča pustil za svá záda pouze jednu střelu. Tudíž se šlo do šaten za stavu 4:1 ve prospěch Přerova. Ve druhé třetině se povedlo Prostějovu nejprve snížit na rozdíl jediné branky, ale náskok Přerovu vrátil kapitán Matěj Ševčík. Hosté však rychle zareagovali a opět se na Přerov dotáhli. V poslední minutě se Prostějovu podařilo nejprve vyrovnat a následně se dokonce dostal do vedení 6:5 ze zvláštně odpískaného nájezdu. Na začátku třetí třetiny došlo ke střídání brankářů a Přerov se dostal dvěma rychlými brankami zpět do vedení. Nejprve přidal svůj druhý gól v zápase Raška, následně se prosadil Martin Kubalík. Potom se na ploše jiskřilo. Dvě minuty před koncem už to vypadalo, že Přerov bude brát 3 body, když kompletoval hattrick Raška a poslal Přerov do vedení 9:7. Hosté to však nevzdali a dokázali srovnat na 9:9. Zápas se tak prodlužoval. V prodloužení jsme však ani na jednu stranu neviděli výraznější šance.

Následovala tak dovednostní soutěž. Jako první měl možnost využít samostatný nájezd Michal Bělaška. Brankáře Prostějova však nepřekonal. Prostějov úspěšný byl. Jako druhý dostal příležitost střelec hattricku, Lukáš Raška, který však trefil pouze horní tyč. Druhý nájezd Prostějova taktéž proměněn nebyl. Jako třetí se za Přerov ukázal Tobiáš Pavliš, který musel proměnit a obstál. Vyrovnáno na 1:1. Poslední nájezd však Prostějov proměnil a bral tak ze zápasu o bod víc než domácí Přerov.

Sestava: Lanča, Raška V. - Pavliš, Porvol, Ševčík, Bělaška, Šefčík, Raška L., Filka, Kavka, Kubalík, Kowalik, Foldyna, Pospíšilík, Váhala, Šamořil, Gavaller, Hrabica

Komentář Matěje Porvola: Do první třetiny jsme nastoupili jako lepší tým, hra byla ze strany na stranu, ale my jsme proměňovali šance. V druhé polovině druhé třetiny jsme polevili a to se odrazilo na skóre. V poslední třetině jsme se bohužel nechali unést emocemi, čehož Prostejov využil.

Muže čeká následující víkend poslední zápas roku 2021. V neděli 19.12. odcestují na zápas do Třince, který se momentálně pátém místě tabulky, a na třetí Přerov ztrácí pouze bod.