HraniceFBC Přerov
7:6(3:5,3:0,1:1)
so 4. 2. 2023 18:00 @ SC NAPARIA Hranice na Moravě, Národní liga, 20. kolo

Muži v Hranicích bez bodu

Důležitý souboj o účast v play-off muži nezvládli. I přes herně povedenou třetí třetinu muži na výhru nedosáhli a soupeři podlehli 6:7.

V sobotu odcestoval mužský A-tým do Hranic, kde se odehrálo utkání 20. kola. Vítězství by znamenalo velkou šanci na postup do play-off. Bohužel se tak především kvůli nepovedené druhé třetině nestalo. Za Přerov se prosadili Hrabica (2x), Kowalik, Bělaška, Hořecký, Gavaller.

Průběh zápasu: Již po 11 sekundách vstřelily Hranice úvodní gól. Obrana zaspala a útočník Hranic si z přerovských hráčů udělal doslova kužely. V čase 2:34 domácí zvýšili svůj náskok na 2:0 po chybné rozehrávce hostujícího Přerova. Ještě v úvodní pětiminutovce se však podařilo hráčům Přerova snížit stav utkání na 1:2, když se po rychlé kombinaci prosadil Noel Gavaller. O dvě a půl minuty později se Přerovu dokonce podařilo srovnat na 2:2 po brance Michala Hrabici. V čase 13:32 byl za opakované přestupky vyloučen Jonáš Pavliš. Domácí Hranice však nehrály přesilovou hru příliš dlouho. Jelikož již z prvního přerovského úniku v oslabení pramenily dvě trestné minuty také pro domácího hráče. Chvíli po skončení obou vyloučení šel hostující Přerov do vedení. Téměř z poloviny hřiště se prosadil umístěnou střelou obránce Tomáš Hořecký. Za necelé dvě minuty navíc přidal svou druhou branku v zápase Michal Hrabica. V čase 18:34 odskočil Přerov do tříbrankového vedení po brance Michala Bělašky. Bohužel ještě v závěru úvodní periody se podařilo domácím snížit stav utkání na 3:5. První polovina druhé třetiny se nesla v duchu vyloučení na obou stranách. V čase 27:41 byl vyloučen Maxim Šefčík. Hranice zanedlouho přesilovku využily a snížily na rozdíl jediné branky. Dvacet sekund nato domácí srovnali. Špatný výkon Přerova nadále pokračoval. To vyústilo další brankou domácích a Hranice tak šly do poslední části s jednobrankovým náskokem 6:5. Poslední třetina se hrála převážně na jednu branku, branku Hranic. Bohužel bylo nejblíže brance pouze břevno Michala Bělašky. V závěru utkání zkoušel tým Přerova hru v šesti. Bohužel po hrubce v rozehrávce zvýšily domácí Hranice již na rozdíl dvou branek a o vítězi tak bylo rozhodnuto. Na konečných 7:6 snížil čtyři sekundy před koncem zápasu Ondřej Kowalik.

Komentář Noela Gavallera: Vstup do první třetiny se nám sice nepovedl podle představ, ale ve zbytku třetiny jsme hru vyrovnali a převzali iniciativu na svou stranu, za což hovoří výsledek 1. třetiny 5:3 v náš prospěch. Bohužel ve 2. třetině Hranice zaslouženě otočily stav na svou stranu a tak jsme do poslední třetiny šli za stavu 6:5 v náš neprospěch. Třetí třetina sice byla v naší režii, jenže tlak který jsme si vytvořili jsme dokázali zužitkovat až v poslední minutě. Mezitím jsme ale bohužel inkasovali gól do prázdné při naší powerplay. Další zápas prohraný o jednu branku, těch už v téhle sezóně bylo moc. Jsou to strašně vyrovnaná utkání, je to hrozná škoda bodů. Pro nás teď už bude hrozně těžké dostat se do play off, ale věřím že urveme 2 výhry a pak se uvidí jak dopadnou Hranice a Rožnov.

Mužskému A-týmu se tak výrazně zkomplikoval boj o play-off. Nyní již nemají účast v play-off ve svých rukou a ani 6 bodů ve zbývajících dvou kolech nemusí na postup stačit. Nejprve vyzvou na domácí palubovce aktuálně 7. Spartak Pelhřimov, o týden později odcestují v rámci posledního (22.) kola na půdu lídra tabulky Opavy.