Související zápasy

FBC Přerov

Muži vedou v sérii play-down 2:0

Mužský A-tým odehrál první dva zápasy série play-down se Snipers Třebíč. Díky dvěma výhrám na domácí palubovce se ujal vedení v sérii 2:0 na zápasy. Příští týden čekají muže odvety na hřišti soupeře.

Mužský A-tým se nachází v klíčové fázi sezóny, kdy musí pro setrvání v Národní lize vyhrát dvě série. V té první hrají s týmem Snipers Třebíč, kde aktuálně muži vedou 2:0 na zápasy. Hraje se na čtyři vítězné zápasy a proherce série rovnou sestoupí do Divize. Tým, který sérii play-down zvládne, pak odehraje baráž o Národní ligu, hranou na tři vítězná utkání.

1. zápas série: FBC MSEM Přerov - Snipers Třebíč (8:3)

Vstup do série se mužům povedl. Na Snipers byli dobře připravení a podle toho také úvodní zápas série vypadal. Přerov se po celý zápas dokázal držet taktických pokynů a pramenila z toho celkem jednoznačná výhra 8:3. Za Přerov se prosadili Kaďorek (3x), Kubalík (2x), Ševčík (2x), Pospíšilík. Navíc týmu k výhře velmi pomohl brankář Michael Hruška.

Průběh zápasu: Do vedení poslal domácí již po 9 sekundách hry Matěj Ševčík po individuálním průniku. V čase 6:18 pak zvýšil vedení domácích na 2:0 Martin Kubalík. Následovalo první vyloučení v zápase, kdy dostal příležitost v podobě přesilové hry domácí Přerov. Přesilovku však domácí využít nedokázali. Přerov pokračoval v kvalitním výkonu a měl na hřišti převahu. V první třetině již další branka k vidění nebyla, ale Přerov hru v první třetině kontroloval a měl střeleckou převahu (7:1). Do druhé třetiny se šlo za stavu 2:0 pro domácí. Již po třech minutách druhé třetiny zvýšil na rozdíl tří branek svou druhou trefou v zápase Martin Kubalík. V čase 24:12 však hosté snížili na 1:3. Hra se v průběhu druhé třetiny vyrovnala. Další branku se v průběhu druhé části nepovedlo vstřelit ani jednomu z týmů a do šaten se tak šlo za stavu 3:1 pro domácí Přerov. Úvod poslední periody vyšel opět lépe domácím. V čase 41:35 natáhl ke střele z poloviny hřiště Adam Pospíšilík a trefil přesně. Následovalo vyloučení na domácí straně, na které zanedlouho navázalo oboustranné vyloučení. Z toho pramenila přesilovka hostů 4 na 3. Tu Snipers využili a snížili stav utkání na 4:2. Za necelou minutu došlo opět k vyloučení na obou stranách, tentokrát za hrubost. Svou druhou branku v zápase přidal při sníženém počtu hráčů na hřišti Matěj Ševčík. V čase 51:48 zvýšil vedení Přerova na 6:2 Lukáš Kaďorek. Necelých pět minut před koncem Snipers snížili na 6:3. A následně zkusili ještě zvrátit vývoj zápasu hrou bez brankáře. V čase 56:22 přidal svou druhou branku v zápase střelou do prázdné branky Lukáš Kaďorek, který necelou minutu před koncem zkompletoval hattrick proměněným trestným střílením. Přerov tak vyhrál první zápas série 8:3 a ujal se vedení v sérii 1:0 na zápasy.

2. zápas série: FBC MSEM Přerov - Snipers Třebíč (5:3)

Cíl do druhého utkání série byl jasný, a to zvýšit vedení v sérii před domácím publikem na 2:0. Tento cíl muži splnili. Opět jim k tomu pomohl i skvělý výkon brankáře Hrušky. Za Přerov se prosadili Kowalik, Hořecký, Ševčík, Zoubek a Hrabica.

Průběh zápasu: Druhé utkání série začalo vlažným výkonem z obou stran. První zásadnější událost nastala až v čase 16:56, kdy byl vyloučen hostující hráč a Přerov tak hrál přesilovou hru. V jejím závěru poslal Přerov do vedení 1:0 Ondřej Kowalik a domácí šli do šaten s jednobrankovým náskokem. Druhá branka v zápase byla k vidění až v polovině zápasu. V čase 30:41 zvýšil vedení Přerova na 2:0 Tomáš Hořecký. Ve 37. minutě dostali hosté příležitost ke snížení stavu utkání v podobě přesilové hry, tu však Snipers nevyužili a do šaten šel Přerov s dvoubrankovým náskokem. Do poslední periody vstoupil lépe Přerov. Již po 19 sekundách se prosadil Matěj Ševčík. Zanedlouho hrál Přerov svou druhou přesilovku v zápase. Po minutě ji využil Adam Zoubek a Přerov vedl již 4:0. Jenže tentokrát se Třebíči podařilo rychle zareagovat a po 15 sekundách snížili hosté na 4:1. V polovině třetiny pak přidali Snipers další branku a necelých 6 minut před koncem dokonce snížili na rozdíl jediné branky. Přerov však nechtěl připustit ještě větší drama a po rychlé kombinaci si vzal dvoubrankový náskok zpět. Prosadil se Michal Hrabica. Následně si hosté vzali oddechový čas a v závěrečných minutách se pokoušeli srovnat při powerplay. Domácí obrana a brankář Hruška však snížení nepřipustili a náskok udrželi. Po výhře 5:3 si tak Přerov připsal druhý bod v sérii.

Komentář trenéra Michala Kořeného: Oba dva zápasy byly hodně podobné. Hráli jsme výborně do obrany a v každém zápase jsme šli první do vedení. Nemuseli jsme se tolik tlačit dopředu, hráli jsme poctivě do obrany a snažili jsme se držet balón. Soupeř zkoušel něco vymyslet, aby přehrál náš blok. Moc se mu to nedařilo a když se mu to náhodou povedlo, tak nás podržel fantastický Hruška. První dvě třetiny to byla taktická bitva a moc gólů nepadlo. To tak ve vyřazovacích zápasech někdy bývá. Ve třetí třetině musel soupeř přitlačit, otevřel tím hru a padlo více branek. I v téhle fázi jsme byli lepší a dovedli tak zápasy k vítězství. Celých 60 minut jsme všichni hráli soustředěně a bez vážnějších chyb. Především bych vyzdvihl hru 3. formace v prvním zápase, kdy nastoupili v tomhle složení poprvé, Kubalík dal dvě branky a hráli výborně. Vedeme 2:0. Těším se na výlet do Třebíče. A jedeme to tam ukončit.

Komentář brankáře Michaela Hrušky: Do obou utkání jsme vstupovali jako sebevědomý tým, který si jde pro výhru a chce udržet Národní ligu. To co jsme si řekli, to jsme splnili a výsledek mluví za vše. Sezóna ještě nekončí, a tak nesmíme usnout na vavřínech a z Třebíče dovézt důležité body.

Mužský A-tým se tak ujal na domácí palubovce vedení v sérii play-down Národní ligy 2:0. Tento víkend jej čekají dvě utkání na hřišti soupeře.