Související zápasy

FBC Přerov

Muži vstoupili do roku 2024 ziskem čtyř bodů!

V prvním týdnu roku 2024 odehráli muži utkání se Slovanem Havířov, ve kterém prohráli 9:8 po samostatných nájezdech. O týden později odehráli domácí utkání s lídrem Národní ligy Kopřivnicí a zvítězili 5:4 po prodloužení.

TJ Slovan Havířov vs. FBC Přerov (9:8 PN)

Nový rok zahájil mužský A-tým na palubovce Slovanu Havířov. Tým z druhé poloviny tabulky nakonec ukořistil cennou výhru po nájezdech. Za Přerov se prosadili Michal Hrabica (3x), Matěj Porvol, Adam Zoubek, Ondřej Kowalik a Adam Pospíšilík.

Průběh zápasu:

Přerov se dostal do vedení již v úvodu utkání po vlastní brance hráče Havířova. Slovan však zanedlouho zareagoval dvěma rychlými brankami a šel do vedení 2:1. V 7. minutě však srovnal na 2:2 Michal Hrabica. V čase 14:08 se domácí vrátili do vedení gólem z přesilové hry. Ve druhé třetině se dařilo více hráčům Slovanu, kteří díky čtyřem brankám navyšovali své vedení. Hráči Přerova však nadále udržovali kontakt se soupeřem a po druhé části se šlo do šaten za stavu 7:5 pro domácí Slovan. V polovině třetí části odskočili domácí na rozdíl tří branek. Druhá polovina třetí třetiny však patřila hráčům Přerova. Na 8:8 srovnal 10 sekund před koncem základní hrací doby Michal Hrabica, který tak zkompletoval hattrick. Po bezbrankovém prodloužení se rozhodovalo samostatnými nájezdy. Šťastnějším celkem byl domácí Slovan, který tak získal bod navíc za výhru po nájezdech.

Komentář Michala Hrabici: Zápas byl od začátku v dobrém tempu, první třetinu nás soupeř dokázal přehrávat, potom se náš výkon postupně zlepšoval. Celý zápas jsme bohužel museli dotahovat skóre, což se nám sice v závěru podařilo, ale konečný bod ze zápasu byla jen cena útěchy.

Komentář hostů Kořený Michal (Trenér): Špatný vstup do zápasu, pak jsme zase doháněli, tak jako vždy. Zachráněný bod, ale odpovídající přístupu během posledních tří týdnů. Kvůli přístupu jsme dnes přišli o dva body. Sestava také nekompletní. Umíme soupeře přehrát a zatlačit, ale nedokážeme po celý zápas hrát stejně dobře.

Komentář domácích Erbs Matěj (Trenér): Strašně težké, mrzí nás ztráta plného počtu bodů, ale byla to dřina, těžký soupeř, težké utkání. Nakonec nájezdová loterie pro nás. Sílíme a konečně zůročujeme to, co nám první polovinu sezóny chybělo. Jsem rád, další víkend znova!!!

FBC Přerov vs. FBC Vikings Kopřivnice (5:4 PP)

O týden později čekal přerovské muže také první domácí zápas roku 2024. Do Přerova přicestoval lídr Národní ligy - Vikings Kopřivnice. Po velmi napínavém utkání bral domácí Přerov dva body za výhru v prodloužení. Za Přerov se prosadili Matěj Ševčík, Michal Hrabica, Matyáš Zbránek, Noel Gavaller a Maxim Šefčík.

V první třetině padly tři branky, na které si diváci však museli počkat až do 15. minuty. Všechny branky navíc padly během jediné minuty. Nejprve šla Kopřivnice do vedení dvěma rychlými brankami a za necelých 30 sekund snížil Gavaller. Druhá třetina vyšla lépe domácímu týmu, kdy se dvěma brankami dostali do vedení 3:2. V polovině třetí části zvýšil Přerov své vedení na rozdíl dvou branek. Kopřivnice za necelých pět minut snížila na 4:3. 28 sekund před koncem základní hrací doby hosté dokonce srovnali a zápas se tak prodlužoval. O vítězství Přerova rozhodl v prodloužení junior Matyáš Zbránek, když doklepl přesnou přihrávku Tomáše Hořeckého do branky. Přerov tak bral dva body za výhru v prodloužení.

Komentář Zdeňka Rašky: V posledních zápasech jsme dostávali spoustu gólů, proto jsme se chtěli zaměřit na obranu. Což se nám podařilo. Herní převaha se přelévala na obě strany až do prodloužení, kde po zásluze bereme bod navíc.

Komentář domácích Kořený Michal (Trenér): Dnes super výkon, skvělá obrana a nasazení. Jen tak dále. Trochu trápí ztracený bod, ale zlepšený výkon je pozitivní.

Komentář hostů Soukal Lukáš (Trenér): Dnes ve stylu NHL Winter Classic, na hale byla pořádná kosa a hráčům nebylo co závidět. Co se týče zápasu, tak v první třetině jsme byli aktivnější. V druhé třetině soupeř do toho začal šlapat a my jsme začali vytvářet zbytečné chyby. Soupeř dnes zaslouženě bere bod navíc a my se z toho musíme poučit. Děkujeme soupeři, rozhodčím, divákům.

Mužský A-tým se nadále nachází na třetím místě tabulky s náskokem jednoho bodu na čtvrtý Třinec a ztrátou tří bodů na druhé Torpedo Havířov. Nyní je čeká venkovní utkání na půdě poslední Opavy a příští víkend domácí utkání s aktuálně pátým Zlínem.