SlovanFBC Přerov
7:5(2:1,2:3,3:1)
so 17. 12. 2022 19:00 @ MSH Havířov, Národní liga, 15. kolo

Mužská tečka za rokem 2022. Muži nestačili na Slovan.

Poslední zápas v roce 2022 odehráli muži v Havířově proti Slovanu. Bohužel se jim nepodařilo prodloužit vítěznou sérii a v Havířově prohráli 7:5.

Týden před Štědrým dnem odcestovali muži k poslednímu zápasu v tomto kalendářním roce. Po úspěšné sérii zápasů měli muži za cíl, získat další tři body do tabulky a pokračovat tak v boji o play-off. Tento cíl se jim naplnit nepodařilo a i přes vyrovnaný průběh utkání podlehli domácímu Slovanu Havířov 7:5. Za Přerov se prosadili Bělaška, Šefčík, Tobiáš Pavliš, Ševčík a Budník.

Průběh zápasu: Do utkání vstoupil lépe domácí Slovan, když se již po necelých 8 minutách dokázal gólově prosadit. Následující příležitost v podobě přesilové hry se Přerovu proměnit nepodařilo. V čase 14:35 zvýšili domácí svůj náskok na 2:0. Mírná střelecká převaha Přerova v první třetině nakonec vyústila v branku. Minutu a 11 sekund před koncem první periody snížil na 1:2 Michal Bělaška. Do druhé části vstoupili lépe hráči Přerova. Již po 92 sekundách se jim podařilo srovnat stav utkání na 2:2 po zakončení Maxima Šefčíka. Přerov pokračoval v tlaku. Avšak ani ne po dvou minutách si domácí Slovan vzal své vedení zpět. V polovině druhé třetiny pak odskočil opět na rozdíl dvou branek. Přerov však dokázal zanedlouho zareagovat a Tobiáš Pavliš snížil na rozdíl jediné branky. Necelou minutu nato přišla komplikace pro Přerov v podobě vyloučení Daniela Grenera. Přerov zvládl své oslabení ubránit a necelé dvě minuty před koncem druhé části dokonce vyrovnat stav utkání na 4:4 zásluhou Matěje Ševčíka. Do třetí třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu. V čase 43:18 byl podruhé v zápase vyloučen Daniel Grener a Slovan dostal druhou příležitost v podobě přesilové hry v zápase. I přesto, že Slovan přesilovou hru využít nedokázal, branku vsítil jen 6 sekund po jejím konci a dostal se tak do vedení 5:4. Na rozdíl dvou branek domácí opět odskočili v čase 51:43. Přerovu se však podařilo rychle zareagovat a Adam Budník snížil na 6:5 po 24 sekundách. V závěru utkání Přerov odvolal brankáře, avšak branku se mu již vstřelit nepodařilo. Na konečných 7:5 zvýšil Slovan v čase 59:37.

Komentář Adama Pospíšilíka: Na programu jsme měli další těžký zapas, který jsme bohužel nedovedli do vítězného konce. Zápas byl hodně vyrovnaný a náročný, kdy každou chybu soupeř trestal. Z chyb se musíme poučit a do dalších zápasů si musíme vzít to dobré, co se nám dařilo.

Tak jak mužský A-tým zakončil rok 2022, zahájí rok 2023, tedy cestou do Havířova, kde se tentokrát utká s tamním Torpedem, které vede tabulku celé ligy. Zápase se odehraje v sobotu 7.1. od 18:00 na MSH Havířov. Mužské áčko se i přes prohru se Slovanem drží na 8. místě tabulky, posledním místě zajišťující účast v play-off.