FBC PřerovMVIL
10:4(4:0,4:1,2:3)
so 24. 9. 2022 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 3. kolo

Mužské áčko získalo první body do tabulky

Ve třetím ligovém zápase sezóny se mužský A-tým utkal na domácí palubovce s 1. MVIL Ostrava. Ostravskému soupeři vstřelili muži 10 branek a připsali si první výhru v Národní lize a zároveň tři body do tabulky.

Konečně se mužům podařilo získat první ligové body. Před domácími fanoušky porazili 1. MVIL Ostrava 10:4. Vítěznou premiéru si navíc připsali Jakub Weiss a Matěj Bizek z FBC Mohelnice, kteří budou Přerovu vypomáhat formou střídavých startů. Za Přerov se prosadili Kowalik (2x), Chuděj (2x), Zoubek, Budník, Gavaller, Hrabica, Kavka a Jonáš Pavliš.

Průběh zápasu: Muži vstoupili do utkání lépe než hostující Ostrava, která pravděpodobně doplatila i na počet hráčů do pole. Již po třech minutách šlo domácí FBC do vedení 1:0, když se již tradičně prosadil útok Gavaller - Jonáš Pavliš - Kowalik. O pět minut později přidal Ondřej Kowalik svou druhou branku v zápase. V 18. minutě se pak mužům podařilo dvakrát využít vlastní oslabení díky dvěma povedeným brejkům. Nejprve se trefil Gavaller, následně Hrabica a do šaten se šlo za stavu 4:0 ve prospěch domácích. První branku druhé periody vstřelili hosté, kteří tak snížili na 1:4. Je však nutné podotknout, že v průběhu celého zápasu domácí nepřipustili žádné drama a vždy si drželi dostatečný brankový náskok. Na tuto branku zanedlouho úspěšně reagoval Chuděj, který přidal následně i druhou branku. Domácí přidali ve druhé části ještě dvě branky a do šaten se tak šlo za stavu 8:1. Ve třetí třetině se opět nejprve prosadili hosté, když využili příležitost v podobě přesilové hry. Devátý gól Přerova přidala letní posila Adam Zoubek. Všechny zbývající branky pak padly v poslední dvouminutovce zápasu. Muži si připsali 3 body do tabulky za výhru 10:4.

Komentář Ondřeje Kowalika: Souboj s ostravským MVILEM, byl zápas, ve kterém jsme se nutně potřebovali zvednout a vyhrát, pro naše sebevědomí a psychiku. Výhodu domácího prostředí, kdy nás ženou nejlepší fanoušci v lize, jsme do první třetiny vstoupili aktivní hrou a dobrou obranou. Druhá třetina byla podobná jako ta první, spoustu šancí na naši straně, aktivita, ale také spoustu neproměněných gólových situací. Výsledek po dvou třetinách byl tedy 8:1. Výsledkově nejhorší třetí třetina přinesla hned od začátku naše dvě vyloučení, méně aktivity a ne tak dobré pasáže hry, jako v předešlých dvou třetinách. Náš cíl byl ale splněn, zrodila se první výhra v Národní lize. Všechny fanoušky bych chtěl pozvat na krajské derby do Šumperku.

Na další domácí zápas zavítalo skvělých 111 diváků. Děkujeme za podporu a těšíme se na Vás při dalším domácím zápase, a to v sobotu 8.10. od 17:45 na domácí hale Start. Mezitím muži zavítají na horkou půdu taktéž “exdivizního” Asperu Šumperk, který je v této sezóně prozatím stoprocentní. Utkání začíná v sobotu 1.10. od 19:00.