FBC PřerovSnipers
4:3(0:0,1:0,3:3)
ne 12. 3. 2023 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 5. kolo

Mužský A-tým čeká baráž!

V neděli 12.3. odehráli muži na domácí palubovce pátý zápas série play-down se Snipers Třebíč. Z vysočiny si přivezli vedení v sérii 3:1 a “matchball” na domácí palubovce se jim podařilo využít.

O motivaci nebyla v tomto utkání nouze. Domácímu Přerovu chyběla jediná výhra k baráži, pro Třebíč by prohra znamenala sestup do Divize. To se podepsalo i na samotném průběhu zápasu. Velmi napínavé, vyrovnané utkání, které nakonec zvládl lépe domácí Přerov a zvítězil 4:3. Za Přerov se prosadili Kubalík, Hrabica, Bělaška a Jonáš Pavliš.

Průběh zápasu: Oba týmy vstoupily do zápasu velmi koncentrované a připravené. Přeci jen už odehrály během sezóny 6 vzájemných utkání, a tak se po herní a taktické stránce velmi dobře znali. Z toho vyplývalo i malé množství střel a šancí v první třetině, která na střely skončila 2:4 ve prospěch Snipers. Výraznější šance na vstřelení branky přišla až v čase 7:31, kdy domácí dostali příležitost v podobě přesilové hry. Tu však Přerov nevyužil. Následovala desetiminutovka s pár šancemi na obou stranách, ale o žádné výraznější ohrožení branek se nejednalo. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0. Druhá perioda začala v podobném duchu jako ta první. Každopádně více se do brankových příležitostí dostávala hostující Třebíč. V polovině třetiny se však Přerov dostal do první výraznější šance. Matěj Ševčík se uvolnil v předbrankovém prostoru, ale bohužel odkrytou branku netrefil. Po půl minutě se však domácí přeci jen radovali. Do vedení poslal domácí Přerov Martin Kubalík. O několik minut později pak Přerov dostal možnost odskočení na rozdíl dvou branek, jelikož Třebíč šla do čtyř. Ani druhou přesilovku však domácí nevyužili a skóre zápasu zůstalo 1:0. Po druhé třetině vedl Přerov nejtěsnějším možným rozdílem. Vstup do poslední části vyšel lépe hráčům Přerova. Již po 72 sekundách využil svůj samostatný únik Michal Hrabica a domácí odskočili na rozdíl dvou branek. V čase 41:57 dostal Přerov již třetí příležitost početní převahy. Tentokrát se jim podařilo přesilovku využít. Na 3:0 zvýšil Michal Bělaška. Tempo zápasu se postupně zvyšovalo, jelikož Třebíč už neměla na co čekat. To vyústilo v první vyloučení v zápase také na domácí straně. Přesilovku Snipers využili v čase 48:41 a snížili na rozdíl dvou branek. V čase 52:25 však došlo k dalšímu faulu na straně hostí a Přerov využil svou čtvrtou přesilovku již po 24 sekundách. Čtvrtou branku domácích vsítil junior Jonáš Pavliš. 15 vteřin po čtvrté brance však následovalo druhé vyloučení na straně Přerova. Hosté využili i druhou početní převahu a závěr utkání tak výrazně zdramatizovali. Necelé tři minuty do konce Snipers při hře bez brankáře dokonce snížili stav utkání na rozdíl jediné branky. Závěrečný tlak však domácí ustáli a ze zápasu si odnesli kýžené vítězství a “postup” do baráže o Národní ligu.

Komentář trenéra Michala Kořeného: První polovina 5. zápasu připomínala trochu šachy. Pro diváka asi nezábavné, ale týmy už se znaly a my jsme pokračovali v taktice, která nám vycházela. Pevná obrana a dobrý brankář. To, že se nám nepodařilo vstřelit dříve gól, bylo samozřejmě nepříznivé. Navíc na začátku druhé třetiny začal mít soupeř více ze hry. Proto jsme stáhli hru na dvě pětky s tím, že musíme získat kontrolu nad hrou. To se povedlo a vstřelili jsme první gól. První gól byl v téhle sérii vždycky důležitý. Od té chvíle musel soupeř více otevřít hru a nám se podařilo navyšovat skóre až do stavu 4:1. Konec zápasu jsme si měli více pohlídat a zahrát zkušeněji, kdy soupeř v přesilové hře a hře bez brankáře snížil výsledek na 4:3, ale zápas jsme dovedli do vítězného konce. Podle mě to bylo nejtěžší utkání v sérii a týmu patří pochvala za to, jak se na zápas připravil a zvládl jej. Sérii jsme vyhráli a těším se na dalšího silného soupeře.

Komentář Martina Kubalíka: Říká se, že poslední krok bývá ten nejtěžší a my jsme ho v této sérii zvládli hned na první dobrou. Nikomu se nechtělo vracet zpátky do Třebíče a naštěstí se nám podařilo sérii ukončit doma, před našimi fanoušky. Přesto, že byla Třebíč posílena o nějaké kluky z prvoligových Gulliverů, tak jsme do zápasu vstoupili koncentrovaně a soustředili jsme se sami na sebe. Věděli jsme, že pokud budeme chtít a nesesypeme se v hlavách, dotáhneme tento zápas do vítězného konce, a to se nám také povedlo. Velkým pozitivem byla naše hra do obrany se skálopevným „Hrůšou“ v bráně. Fakt, že se Třebíči v tomto zápase nepovedlo vstřelit branku ve hře 5 na 5 poukazuje nejen na dobrou obranu, ale také na dobrou taktickou připravenost. Z mého pohledu nás tato série s Třebíčí připravila dobře na baráž, která nás čeká. Bylo to 5 kvalitních zápasů, které nás opravdu prověřili. Věříme, že se Třebíč příští rok vrátí zpátky a přejeme jim hodně zdaru. Náš cíl je jasný a věřím, že o radost z tohoto nádherného sportu se budeme opět moci podělit s našimi skvělými fanoušky.

A-tým mužů se tak prozatím drží v Národní lize. Pro její udržení musí zvládnout ještě jednu sérii, a to baráž o Národní ligu s Kutnou Horou, která se hraje na tři vítězná utkání. První dva zápasy série odehrají muži příští víkend (1.4. a 2.4.) na domácí palubovce. Přijďte naše muže v klíčové fázi sezóny podpořit!