Související zápas

FBC Přerov
FBC PřerovRožnov p/R
6:5(1:1,2:0,3:4)
so 9. 9. 2023 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 1. kolo
199_20230904_144622.jpeg

MUŽSKÝ A-TÝM ČEKÁ DRUHÁ SEZÓNA V NÁRODNÍ LIZE!

Mužský A-tým má za sebou přípravu na druhou sezónu v Národní lize. Příprava mužů probíhala celkem čtyři měsíce, kdy první tři byli čistě kondiční a srpen již probíhal kombinovaně s herní přípravou. První ligový zápas čeká muže v sobotu 9.9. na domácí palubovce proti Rožnovu pod Radhoštěm.

REALIZAČNÍ TÝM

V pozici hlavního trenéra mužského A-týmu pokračuje Michal Kořený, který do Přerova přišel v polovině loňské sezóny. V minulé sezóně trénoval společně s trenérem Petrem Malinou, který po třech sezónách končí na lavičce mužů a čeká jej nová výzva v Německu. Tímto mu děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v další kariéře. V pozici kondičního trenéra přidá třetí sezónu Filip Brauner, pod jehož vedením probíhala i kondiční příprava na letošní sezónu.

POSILY A ODCHODY

Po několika sezónách končí v klubu FBC Přerov odchovanec Martin Filka, který přestoupil do Rožnova pod Radhoštěm. Přejeme ať se v novém působišti daří.

Aktuálně jsou potvrzené tři posily. První je odchovanec Filip Hrabal, který se vrací po 12 sezónách v Superlize do rodného Přerova. Druhou potvrzenou posilou je brankář Zdeněk Raška, který taktéž po několika letech v Superlize a 1. lize oblékne přerovský dres. Poslední potvrzenou posilou je útočník Jakub Skalník, který si za Přerov připsal 14 startů již v minulé sezóně a přestupuje do Přerova z klubu Aligators Klobouky.

Formou střídavých startů mezi Přerovem a Otrokovicemi budou působit současně v 1. lize a Národní lize odchovanci Michal Hrabica a Maxim Šefčík.

I v následující sezoně bude v Přerově pokračovat obránce Jakub Weiss formou střídavých startů.

O místo na soupisce mužského A-týmu aktuálně bojují také dva junioři Matyáš Zbránek a Jiří Zavadil.

PŘEDSEZÓNNÍ PŘÍPRAVA

Příprava na novou sezónu byla rozdělena do několika fází. První cca dva měsíce byly zaměřené na získání “základu” pro nadcházející fáze, kdy jsme se již více zaměřili na specifické podněty. Do konce července probíhaly tréninky čtyřikrát týdně (2x v posilovně a 2x na školním hřišti ZŠ U Tenisu). Poslední měsíc přípravy (srpen) již probíhal kombinovaně s herní přípravou. Vlivem přípravných zápasů probíhaly 1-2x týdně kondiční tréninky a 2x týdně florbalové tréninky v hale. Během srpna muži odehráli celkem tři přípravná utkání a zakončili jej přípravným turnajem v Kutné Hoře. První zápas odehráli muži s Torpedem Havířov v Hranicích, následovalo utkání v Mohelnici a na závěr přivítali muži na domácí palubovce Asper Šumperk. V rámci turnaje v Kutné Hoře se muži utkali s Florbal Náchod U23, Florbal Chomutov U23, FbC Písek a Florbal Ústí. Po prohře ve finále s Ústím nad Labem tak muži obsadili druhé místo.

Komentář kapitána Matěje Ševčíka: K turnaji v Kutné Hoře je pro mě těžké se vyjádřit. Šlo totiž o mé první zápasy tuhle letní přípravu, všechny předchozí jsem musel z různých důvodu vynechat. A jelikož se v přípravných zápasech klukům moc nedařilo měl jsem trochu strach, aby to nedopadlo fiaskem. A tím to taky trochu zavánělo po první třetině druhého zápasu, kdy jsme s jedním bodem v tabulce prohrávali 0:3 proti Chomutovu. Naštěstí se nám podařilo zápas otočit a nastřílet dost gólů abychom se umístili na prvním místě ve skupině a zajistili si přímý postup do semifinále. Druhý den nás čekal zápas s Pískem. Přes dlouho nepříznivý stav 0:1 a spousty zranění se nám podařilo týmovým výkonem v posledních minutách utkání zvrátit v náš prospěch a tím si zařídit postup do finále. Ve finále jsme byli vyrovnaným soupeřem klukům z Ústí, bohužel naše střelecká impotence, která nás provázela celý turnaj, nás stála cenný titul. Turnaj a náš výkon hodnotíme velice pozitivně, rozhodně předčil má očekávání. Když dopilujeme poslední detaily a doléčíme zranění budeme na sezónu dobře připraveni.

Komentář trenéra Michala Kořeného: Z mého pohledu splnil turnaj to, co jsem od něj očekával. Během turnaje se vyřešilo pár otazníku, ve kterých před sezónou nemáme jasno a až na pár úseků hry jsme předvedli výrazně zlepšený výkon od minulých přátelských zápasů. Kdybych měl něco vyzdvihnout, tak obranu v semifinálovém zápase. Proti soupeři, který postoupil do Národní ligy a prezentoval se běhavým florbalem, jsme plnili všechny pravidla naší obrany, což vedlo jen k jednomu inkasovanému gólu. Na druhou stranu nás neustále trápí koncovka, vlastně celé zakončení a dokážeme spálit velké šance. Musíme na tom pracovat a když tohle dokážeme zlepšit, budeme zase o kus lepší. Ve finálovém zápase jsme byli, dle mého názoru, lepší než soupeř, ale právě zmiňované zakončení nás stálo zápas a tedy vítězství v turnaji. Myslím, že jsme stmelili kolektiv a já si víkend jen s florbalem užil. Teď už se budeme připravovat na nejdůležitější a to na 1. kolo sezóny.

Již tuto sobotu čeká muže první zápas nové sezóny. V sobotu 9.9. vyzvou na domácí palubovce tým 1.FBK Sršni Rožnov pod Radhoštěm. Přijďte naše muže podpořit od 18:00 na domácí halu Start.