Související zápasy

FBC Přerov

MUŽSKÝ A-TÝM DRŽÍ TŘETÍ PŘÍČKU!

Další dva zápasy odehráli v uplynulých dvou týdnech muži A. Nejprve sehráli na domácí palubovce v sobotu 28.10. utkání s poslední Opavou. O týden později odcestovali do Zlína, kde nestačili na domácí Lions a prohráli 4:5.

FBC Přerov vs. S.K. P.E.M.A. Opava (8:6)

V rámci 8. kola přicestoval na přerovskou halu Start poslední celek tabulky - Opava. Opavě se oproti minulému ročníku příliš nedaří. Jeden z lídrů loňské sezóny se v letošní sezóně trápí a nachází se na opačném konci tabulky - na posledním místě se ziskem pěti bodů. I přes opačnou pozici obou celků v tabulce se nakonec jednalo o vyrovnaný souboj, který domácí Přerov nakonec dotáhl do vítězného konce. Za Přerov se prosadili Adam Zoubek (2x), Michal Hrabica (2x), Matěj Ševčík, Jakub Weiss, František Šamořil a Michal Bělaška.

Průběh zápasu:

Vstup do zápasu vyšel lépe domácímu celku. Přerov byl aktivnější a nedával Opavě příliš prostoru. Avšak po šesti minutách hry nabídli muži Opavě příležitost přesilové hry a ta ji po minutě využila. Naštěstí se ještě v závěru třetiny podařilo domácím nepříznivé skóre otočit, když po brankách Zoubka a Šamořila v posledních třech minutách třetiny odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem 2:1. Do druhé periody vstoupil lépe domácí celek. Již po dvou odehraných minutách zvýšil náskok Přerova na dvě branky svým druhým gólem v zápase Adam Zoubek. Opava sice v polovině třetiny opět snížila. Přerovu však opět vyšla závěrečná pětiminutovka a po brankách Hrabici a Ševčíka odskočil do vedení 5:2. Poslední část se vyvíjela lépe pro hostující celek. Hned v úvodu Opava snížila na 5:3 a v závěru první desetiminutovky dokonce snížila na rozdíl jediné branky. Na to však domácí zareagovali velmi rychle a dvěma rychlými brankami Weisse a Hrabici. Necelé čtyři minuty před koncem pak Přerov více uklidnil osmou brankou v pořadí Michal Bělaška. Hosté ještě v závěru snížili dvěma brankami, ale Přerov dotáhl zápas do vítězného konce. Přerov si tak po výhře 8:6 připsal další tři body do tabulky.

Komentář Radima Dvořáka: Ač jsme před zápasem věděli, že se soupeř nachází na posledním místě tabulky, bylo jasné, že nepůjde o jednoduchý zápas. Už několik kolik dní před zápasem šlo hlavně o správné mentální nastavení týmu. Bohužel obraz zápasu ani výsledek zdaleka neodpovídal tabulkovému rozdilu. Ale 3 body do tabulky se počítají a snad výsledek s Opavou bude nějakým ponaučením do budoucna. Děkujeme divákům a jedeme dál!

Komentář domácích Kořený Michal (Trenér): Tři body jediný dobrý výstup ze zápasu. Opět špatný přístup k zápasu a neproměněné šance. Už mě to ani nebaví rozebírat. Kdy se konečně poučíme?

Komentář hostů Novák Přemysl (Trenér): Čekali jsme, že na nás Přerov vletí a to se také stalo. Soupeř hrál aktivní florbal a těžil z našeho neklidu. Začátek byl hrozný, byť skóre pořád vypadalo příznivě. Asi po 10ti minutách jsme se rozkoukali a začali hrát. Bohužel blbé góly po nedůrazu dali domácím klid, v šesti jsme sice zdramatizovali, ale je třeba skórovat dříve. Soupeři gratuluji, děkuji rozhodčím a divákům.

Zlín Lions vs. FBC Přerov (5:4)

Minulou sobotu pak odcestoval přerovský výběr do Zlína, kde je čekalo utkání s domácími Lions. S tímto soupeřem se setkali po roční pauze, jelikož v minulé sezóně bojoval Zlín ještě v Divizi a vybojoval si postup do vyšší soutěže, a tak se oba celky setkali znovu. Přerov tahal po celé utkání za kratší konec provazu a prohra pouze o gól je nakonec relativně pozitivním výsledkem. Za Přerov se prosadili Matěj Ševčík (2x), Jonáš Pavliš a Tomáš Hořecký.

Domácí vstoupili do utkání výborně. Velká motivace, všude první. Po dvou minutách dokonce dostali příležitost trestného střílení. Vítězem dovednostního souboje 1 vs. 1 byl však brankář MIchael Hruška. Domácí však pokračovali v aktivní hře. V čase 10:01 se však prosadil přerovský kapitán Matěj Ševčík. Reakce domácích však na sebe nenechala dlouho čekat. Již po 20 sekundách svítil na světelné tabuli opět vyrovnaný stav - 1:1. V druhé desetiminutovce první třetiny však domácí šli vlivem přemotivovanosti dvakrát do čtyřech. Druhou přesilovku dokázal v čase 19:15 využít Tomáš Hořecký a do šaten šel tak Přerov s jednobrankovým náskokem. Druhá třetina byla v režii domácích. Ti v jejím průběhu nejen vyrovnali skóre, ale také odskočily na rozdíl dvou branek. V poslední periodě Zlín pokračoval a po šesti minutách přidal pátou branku. Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou dostal Přerov další příležitost v podobě přesilové hry. Tu v čase 58:41 využil Jonáš Pavliš. 28 sekund před koncem utkání ještě snížil na rozdíl jediné branky svým druhým gólem v zápase Matěj Ševčík, na případné srovnání skóre však Přerovu nezbylo dostatek času a prohrál tak ve Zlíně 5:4. Nutno podotknout, že Zlín vyhrál zcela zaslouženě a pro Přerov se jedná o velmi přívětivé skóre.

Komentář Jonáše Pavliše: Vstup do zápasu nebyl podle našich představ, ale i přes tlak Zlína jsme se dokázali prosadit jako první, od této chvíle jsme celkem upustili a můžeme jen děkovat gólmanovi Hruškovi, že nás svými zákroky udržel v zápase. Průběh zápasu pokračoval ve vysokém tempu a soupeř nám dokázal odskočit na rozdíl třech branek. Na konci zápasu jsme se ještě snažili se zápasem něco udělat ale i přes náš tlak a hru v 6 jsme dokázali pouze snížit na konečných 5:4.

Komentář hostů Kořený Michal (Trenér): Soupeř výrazně motivovanější, ve všem lepší. Gratuluji... My v teplíčku na třetím místě, bez týmového výkonu po sobotním obědě u babičky. Výsledek je hodně milosrdný, dnes jsme si koledovali o větší výprask... Budeme na tom pracovat.

Komentář domácích Blažek Vladimír (Trenér): V první třetině přemotivovanost vyústila ve zbytečná vyloučení. Druhá třetina zodpovědně a ve třetí jsme hráli hospodárně. Každopádně to bylo těžké utkání, plné emocí a muselo se líbit. Oba brankáři pochvala. Děkuji všem zúčastněným!

Mužský A-tým však nadále drží třetí místo v tabulce Národní ligy se ziskem 18 bodů. Na čtvrté Torpedo Havířov má náskok jednoho bodu a naopak na druhé Petrovice ztrácí taktéž jeden bod. Nyní je čeká utkání s aktuálně šestým Asperem Šumperk, který má na svém kontě 14 bodů. Přijďte naše muže podpořit v neděli 12.11. od 16:45 na domácí halu Start na zápas se Šumperkem, který slibuje kvalitní a napínavou podívanou.