Související zápasy

FBC Přerov

Mužský A-tým má za sebou další tři zápasy. Odrazil se ode dna?

Mužské áčko odehrálo v průběhu listopadu další tři zápasy Národní ligy. Nejprve odcestovalo v rámci 9. kola do Rožnova pod Radhoštěm, kde bohužel nestačilo na domácí Sršně a prohrálo 2:8. O týden později muže čekalo na domácí palubovce derby s Hranicemi, ve kterém hosty přestříleli a zvítězili 13:5. Tento víkend pak odehráli zápas na horké půdě v Pelhřimově a přivezli domů další tři body do tabulky.

1.FBK Sršni Rožnov p/R - FBC MSEM Přerov 2:8

První listopadový víkend odcestovali muži k těžkému zápasu do Rožnova pod Radhoštěm. Před tímto duelem věnoval mužský A-tým značný čas i taktické přípravě. Bohužel se mužům dané pokyny nepodařilo naplnit, soupeř zužitkoval své zkušenosti a utkání skončilo vysokou prohrou 2:8. Již po pěti minutách hry šli domácí Sršni do vedení. Následně v závěru první třetiny byl za nesportovní chování vyloučen Tobiáš Pavliš a domácí poskytnutou možnost v podobě přesilové hry využili, 2:0. V závěru první třetiny dostal Přerov ještě příležitost přesilová hry 5v3, která se přenesla i do druhé periody. I přes výsledek, se dala první třetina považovat za vyrovnanou, bohužel Přerov nezvládal své brankové příležitosti proměňovat v góly. V čase 25:37 snížil na 2:1 Michal Hrabica. Domáci si však dvoubrankové vedení vzali zpět po ani ne 20 sekundách. V polovině zápasu pak domácí odskočili už na 4:1 a bodový zisk v zápase se Přerovu vzdaloval. Ve druhé třetině se sice Přerovu povedlo soupeře přestřílet, ale efektivita byla bohužel tragická. V úvodu poslední periody hrál Přerov dlouhou přesilovku, ve které bohužel nejprve inkasoval, avšak následně snížil na 5:2 Matěj Ševčík. V průběhu třetí třetiny přidali domácí ještě tři branky a nakonec se radovali z výhry 8:2.

Online ze zápasu zde

Komentář Tobiáše Pavliše: Zápas se vyvíjel jako už klasicky v této sezoně. My jsme v úvodu měli velké šance, avšak jsme je zahodili a soupeř z první větší šance střílí branku. Poté díky výpadku a projevu emocí nabídnuta presilovka pro soupeře, který si s ní poradil. Poté se hra vyrovnala, avšak dobývání rožnovské svatyně přišlo vniveč i díky skvělému výkonu gólmana. Soupeř už jen pomalu zvyšoval své číslo u kolonky vstřelených branek i díky našemu aktivnějšímu přístupu a snaze se zápasem ještě něco udělat. Výsledek pro nás až příliš krutý bych řekl ,výhra Rožnova však nejspíše zasloužená. Teď je však čas se soustředit se na další zápasy, my se ještě budeme rvát.

FBC MSEM Přerov - FBC Hranice 13:5

Následující víkend čekalo muže domácí derby s Hranicemi. O motivaci nebyla nouze, po několika letech opět derby právě s týmem Hranic, nutnost zisku bodů a pasování hostů do role favorita. Motivaci se nakonec povedlo přetavit ve výhru. Již po 23 sekundách šel Přerov do vedení zásluhou Kowalika. O pět minut později zvýšil na 2:0 přesnou střelou ze střední vzdálenosti Adam Pospíšilík. Necelých pět minut před první sirénou zvyšoval na 3:0 Bělaška, na jehož gól však zareagovali o 17 sekund později svou první trefou v zápase také Hranice. Do šaten se tak šlo za stavu 3:1 pro Přerov. Do druhé periody vstoupili opět lépe domácí, když si po brance Hrabici vrátili tříbrankové vedení. Následovaly dvě možnosti přesilové hry pro Přerov, jenže ani jednu z nich nedokázali přerovští muži využít ve svůj prospěch. V poslední pětiminutovce druhé části pak úřadovali Hranice, které se dvěma brankami vrátili zpět do zápasu. Stav po dvou třetinách 4:3. Zlomový moment celého utkání přišel hned v úvodu poslední části. V čase 41:07 byl za blokování florbalky vyloučen Jonáš Pavliš. Ve vlastním oslabení vsítil přerovský celek hned dvě branky, a to v čase 41:46 a 42:34. V průběhu třetí třetiny jsme pak viděli ještě 9 branek, z nichž pouze dvě skončily za zády brankáře Přerova Matěje Faltuse. Mužský A-tým tak zvítězil vysoko 13:5 v důležitém zápase proti Hranicím a připsal si druhou výhru v sezóně.

Komentář Adama Budníka: Věděli jsme, že pokud chceme pomýšlet na playoff, musíme začít vyhrávat. Kvůli tomu bylo derby s Hranicemi ještě důležitější. Brzký gól nás uklidnil a díky tomu jsme byli v první třetině lepší. Ve druhé ale přišel poměrný výpadek a soupeř měl více ze hry a stáhl rozdíl na jedinou branku. Zápas pak zlomilo na naši stranu oslabení, ve kterém jsme skórovali. Ve zbytku zápasu už nám vepředu spadlo úplně všechno. Výsledek tak nakonec trochu krutý pro soupeře, ale myslím že celkově zasloužené vítězství od kterého se chceme posouvat k dalším bodům do tabulky.

Spartak Pelhřimov - FBC MSEM Přerov 4:9

Poslední zápas první poloviny základní části Národní ligy odehrál mužský A-tým v dalekém Pelhřimově. Pro muže se jednalo o klíčový zápas. Věděli, že výhra jim může pomoci k odražení se ode dna, naopak prohra by byla výraznou komplikací v cestě mezi osm tabulkově nejlepších. Do utkání vstoupili lépe hráči Přerova. Již po třech a půl minutách se prosadil navrátilec do sestavy Lukáš Kaďorek. V následné přesilovce byl úspěšný Budník a přidal druhý gól Přerova v zápase. V závěru první třetiny pak domácí Pelhřimov snížil na 1:2. V úvodu druhé třetiny kontroloval hru převážně přerovský celek, avšak branku z tohoto tlaku nevsítil. Radovali se naopak domácí, kteří v čase 25:14 srovnali na 2:2. Vedení vrátil Přerovu v polovině zápasu další navrátilec do sestavy Daniel Grener (odehrál již zápas s Hranicemi). Dvoubrankový náskok pak vrátil hostům dvě minuty před koncem druhé periody Adam Budník střelou z poloviny hřiště a do šaten se tak šlo za stavu 2:4 ve prospěch Přerova. Úvod poslední části patřil opět Přerovu. Brankami Hrabici a Bělašky odskočil již na rozdíl čtyř branek. V čase 51:56 zvýšil již na 4:7 Kowalik. O 6 sekund později zkompletoval hattrick Adam Budník, který tak zažívá gólově velmi bohaté období. Následovalo přerovské oslabení, které domácí Pelhřimov dokázal potrestat. V čase 57:15 pak domácí ještě snížili 4:8. Na konečných 4:9 ve prospěch Přerova zvýšil 9 sekund před koncem Lukáš Kaďorek a Přerov si tak domů odvezl velmi cenné a důležité tři body.

Komentář Lukáše Kaďorka: Věděli jsme že je to pro nás důležité utkání.... Protože vítězství nás může posunout blíže play off. Naopak porážka by téměř jasně znamenala boj v play Down. Navíc domácí vyhráli všechny domácí zápasy..... Takže šli do utkání jako favorité. My jsme předvedli, si myslím, kompaktní výkon hlavně dozadu, kdy nás držel skvělé chytající Václav. Zápas se lámal někdy v půlce utkání, kdy se domácím podařilo vyrovnat… Naštěstí pro nás, nás to nepoložilo a dvěma brankami ze střední vzdálenosti jsme odskočili opět do dvoubrankového vedení.... Pelhřimov ve 3.tretine trošku hru otevřel a my naštěstí byli produktivní… Chtěl bych poděkovat přerovským fanouškům, kteří nás hnali za vítězstvím a spolu s domácími fans vytvořili skvělou kulisu… Těžké, ale důležité vítězství které je třeba potvrdit v sobotu na domácí půdě…

Po polovině základní části patří Přerovu předposlední místo tabulky. Z 11 utkání zvládl vybojovat pouze 9 bodů. Nyní je čeká náročné domácí utkání proti týmu Snipers Třebíč. Třebíč se aktuálně nachází na 9. místě a na Přerov má náskok pěti bodů. Dorazte naše muže podpořit v klíčové části letošní sezóny. Zápas se odehraje v sobotu 26.11. od 17:45 na domácí hale Start.