Související zápasy

FBC Přerov

Mužský A-tým má za sebou polovinu základní části!

V uplynulých dvou víkendech odehrál mužský A-tým další dva zápasy a zakončil tak první polovinu základní části Národní ligy. Nejprve se utkal v neděli 12.11. na domácí palubovce s Šumperkem. V krajském derby muži uspěli a zvítězili poměrem 4:3. Následující víkend odcestovali do Havířova, kde se utkali s Torpedem Havířov v souboji o třetí místo v tabulce. Úspěšní bohužel nebyli a po prohře 7:6 se posunuli na čtvrté místo v tabulce.

FBC Přerov vs. Asper Šumperk (4:3)

Po prohře ve Zlíně muži potřebovali na domácí palubovce bodovat, aby drželi třetí příčku v tabulce. Do Přerova přijel silný Šumperk, se kterým jsou zápasy vždy vyrovnané. A-týmu se naštěstí podařilo utkání zvládnout a zvítězit rozdílem jediné branky. Za Přerov se prosadili Adam Budník, Matěj Ševčík, Ondřej Kowalik a Tobiáš Pavliš.

Průběh utkání:

Domácím se podařilo poprvé skórovat v 9. minutě zápasu. Mezi tři tyče se prosadil Adam Budník a Přerov šel do vedení 1:0. V čase 14:08 dostal Přerov první příležitost přesilové hry a po necelé minutě ji využil Matěj Ševčík. V samotném závěru třetiny byl vyloučen střelec první branky Budník a Šumperk svou příležitost již po pěti sekundách využil. Do šaten se tak šlo za těsného stavu 2:1 pro Přerov. V druhé části se dostal Asper více do hry. Z toho však těžil až v čase 34:36 kdy si hosté vybojovali trestné střílení. V souboji jeden na jednoho byl však úspěšnější domácí brankář Zdeněk Raška a Přerov tak nadále držel jednobrankový náskok. Po minutě a půl však byla situace jiná. Asper srovnal stav utkání na 2:2. Přerov však dokázal velmi rychle zareagovat. V čase 36:40 se prosadil Ondřej Kowalik a vrátil Přerovu vedení. Do šaten se tak šlo opět s jednobrankovým náskokem pro domácí. Vstup do poslední periody vyšel lépe Asperu, který po minutě hry vyrovnal skóre. Vyrovnaný stav vedl k vyhrocenějšímu průběhu utkání, jak již je ve vzájemných zápasech zvykem. To vyústilo červenou kartou pro hráče Šumperka a následnou přesilovkou domácích. Přerovu se početní výhodu využít nepodařilo, avšak zanedlouho po jejím konci se mohli opět radovat. Na konečných 4:3 zvýšil Tobiáš Pavliš. V závěru utkání Šumperk tlačil do přerovské defenzivy, ale domácí podržel skvělými zákroky brankář Raška. Hráči Přerova tak získali na domácí palubovce důležité tři body do tabulky.

Komentář Zdeňka Rašky: Zápas se nehrál v tak vysokém tempu jako v předešlém zápase ve Zlíně. Byla to spíše taktická bitva, kde se převaha ve hře přelévala na obě strany a o vítězi rozhodovalo, kdo udělá méně chyb. Nakonec i s trochou štěstí v posledních minutách jsme byli my ti šťastnější a bereme důležité 3 body.

Komentář domácích Kořený Michal (Trenér): Zlepšený vstup do zápasu a první třetina dobrá, mohl být i větší rozdíl ve skore. Druhá třetina jasně pro soupeře, Se štěstím jsme neobdrželi více gólů. Třetí třetina jen o tom kdo bude víc bojovat. Pomohla nám přesilovka 4 minuty, i když nepadl gól, soupeř byl potom unavený. Poslední dvě minuty katastrofa. Tři body a jedeme dál.

Komentář hostů Mrázek Ondřej (Trenér): Dnes jsme zařadili do sestavy 6 juniorů a při absencích některých zkušenějších hráčů kluci ukázali, že můžou bez problémů nastupovat pravidelně. Ze začátku jsme byli takoví ospalí a nebylo to z naší strany optimální, ve druhé části jsme se pak zlepšili a diváci mohli vidět vyrovnané utkání. I přes nepochopitelný zkrat jsme utkání mohli dotáhnout alespoň do prodloužení a i přes další kolaps a vyloučení 2 minuty před koncem jsme v závěru v pěti bez brankáře mohli dorovnat. Z utkání si musíme vzít jenom to poztivní a to špatné rychle zapomenout. Díky soupeři i rozhodčím za utkání.

Torpedo Havířov vs. FBC Přerov (7:6)

Následující víkend čekalo muže venkovní utkání v Havířově, kterým uzavřeli první polovinu základní části. Jednalo se o přímý souboj o třetí místo v tabulce. Kvalitní tým Havířova nakonec na domácí palubovce uspěl a zvítězil těsně 7:6. Za Přerov se prosadili Matěj Ševčík (3x), Jonáš Pavliš, Tobiáš Pavliš a František Šamořil.

Již v úvodu utkání dostali domácí příležitost početní převahy. Tu sice nevyužili, ale v šesté minutě se dostali do vedení po vlastní brance Hořeckého. Ještě v první desetiminutovce přidali dvě branky odskočili tak do vedení 3:0. V druhé polovině třetiny jsme sice viděli vyloučení na obou stranách, avšak ani jeden z týmů se nedokázal prosadit. Do šaten tak Přerov odcházel s tříbrankovou ztrátou. Po šesti minutách druhé třetiny odskočilo domácí Torpedo do vedení již 4:0 a utkání se tak pro Přerov značně komplikovalo. Následovalo však vyloučení domácího hráče a nabídnutou přesilovou hru využil Matěj Ševčík. O pouhých 13 sekund později však Torpedo opět odskočilo. Necelých pět minut před koncem druhé části šel Přerov opět do početní převahy. Opět využil přesilovou hru Matěj Ševčík a o půl minuty později snížil na rozdíl dvou branek Jonáš Pavliš. Do šaten se tak odcházelo za poněkud příznivějšího stavu, a to 5:3 pro domácí Torpedo. Do třetí třetiny vstoupili domácí doslova bleskově. Na opětovné zvýšení náskoky jim stačily pouhé tři sekundy. Za minutu však snížil na 6:4 Tobiáš Pavliš a v závěru 5. minuty snížil na rozdíl jediné branky František Šamořil. Bohužel následovala opět velmi rychlá reakce Torpeda a o 12 sekund později byl stav 7:5. Necelých 7 minut před koncem zápasu zkompletoval hattrick Matěj Ševčík. Hráčům Přerova se však nepodařilo utkání vyrovnat a podlehli tak domácímu Torpedu 7:6, což znamenalo posunutí se na čtvrtou příčku v tabulce.

Komentář Matěje Ševčíka: Bohužel se nám opět nepovedl vstup do zápasu. Tohle prokletí, nesoustředěnost nebo nevím jak to nazvat nás trápí už posledních pár zápasů. Snažíme se na tom pracovat a věřím, že se to zlepší. Proti dobrým týmům se tyhle výpadky špatně dohánějí. A i přesto že hrajeme lépe jak soupeř nás to stojí zbytečné body.

Komentář hostů Kořený Michal (Trenér): Zase jsme odevzdali body týmu z první čtyřky. Zcela zbytečně. 5 gólu jsem jim darovali, dva góly z brejku,protože jsme napadali, s tím se počítalo. začli jsme hrát za stavu asi 4:0. Pak jsme byli výrazně lepší...Poučíme se konečně?

Komentář domácích Kohút Rostislav (Trenér): Dnes těžký zápas. Soupeř výborný rychlostně a kondičně připravený. V úvodu utkání jsme se díky větším zkušenostem a skvělé organizaci dostali do pohodlného vedení. Následně ale nepochopitelně nasazením a přístupem umožníme soupeři návrat zpět do hry. Místo pohodlného náskoku a navýšování skóre se necháme vylučovat a vrátíme soupeře do zápasu. Ve třetí třetině jsme díky naprosté neorganizaci málem ztratili body. Naštěstí soupeř rozchytal Zapla a ten nás podržel. Dnes pozitivní pouze 3 body. Díky soupeři za výbornou zkušenost.

Mužský A-tým má za sebou polovinu sezóny. Poměrně dost času strávil na třetím místě tabulky. Z jedenácti zápasů se mužům podařilo 7x zvítězit. V žádném z dosavadních zápasů mužů A se neprodlužovalo. Co se týče domácích zápasů, tak tam je FBC Přerov nejlepším týmem Národní ligy. Z šesti domácích zápasů pouze jednou odcházel jako poražený. Na druhém místě se pak muži nacházejí v počtu obdržených branek, kdy méně gólů obdržela pouze Kopřivnice.

Nyní čeká muže domácí utkání proti aktuálně 9. celku tabulky - Aligators Klobouky. Zápas se odehraje v neděli od 16:45 na domácí hale Start. Následující týden odcestují muži do Petrovic, které se aktuálně nachází na třetím místě Národní ligy.