MUŽSKÝ A-TÝM PORAZIL LÍDRA TABULKY ZE ŠUMPERKU

Ve čtvrtek 10. února odehrálo mužské áčko veledůležitý zápas s lídrem tabulky ze Šumperka. Tento zápas byl důležitý v bojích a play-up. Zisk tří bodů a navíc výhra o dvě branky zajistila Přerovu velmi velkou šanci v bojích o postup.

Muži si v tomto zápase věřili. Chtěli bojovat o případné play-up, chtěli Šumperku oplatit prohru z minulého týdne. Kvalitní zápas, který skončil výsledkem 6:4 ve prospěch Přerova, sledovalo skvělých 172 diváků. Za Přerov se prosadili Kavka, Kubalík, Gavaller, Raška a Bělaška.

Průběh zápasu: Tentokrát se mužům vydařil vstup do zápasu. Během prvních pěti minut se třikrát prosadili a Šumperk tak hned v úvodu střídal brankáře Byvana. Pro Přerov tak vše vypadalo velmi dobře. Jenže v posledních dvou minutách první třetiny se podařilo hostům snížit na rozdíl jediné branky. Navíc hned na začátku druhé periody se Šumperku podařilo srovnat na 3:3. V čase 25:38 se Šumperku dokonce podařilo vývoj utkání otočit na svou stranu, když šel do vedení 4:3. Ještě během druhé třetiny se však prosadil Lukáš Raška a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 4:4. V čase 46:48 využil přesilovku Michal Bělaška a Přerov se tak opět vrátil do vedení. Přerov si vedení pohlídal. V poslední minutě si ještě hostující Šumperk vstřelil vlastní gól a Přerov tak zvítězil rozdílem dvou branek.

Sestava: Faltus, Lanča - Pavliš, Raška,Chuděj, Bělaška, Šefčík, Kavka, Budník, Ševčík, Kowalik, Foldyna, Kubalík, Hrabica, Klimecký, Gavaller, Šamořil, Pospíšilík, Váhala

Komentář Adama Pospíšilíka: Je čtvrtek 10.2., 19:30 hod. a na hřišti přerovského Spartaku proti sobě nastupuje domácí celek FBC Přerov a Asper Šumperk. Atmosféra je úžasná, tribuna se zaplnila především domácími fanoušky a zápas je zahájen. Začátek utkání jsme měli  ve vlastní režii a po čtyřech minutách se dostáváme do vedení 3:0. Před odchodem do šatny se Šumperku podařilo snížit. Po našem zaspaném začátku 2. třetiny Šumperk srovnává a posléze se ujímá vedení. Z tlaku Šumperka jsem se oklepali a začali jsme hrát svoji hru, čímž jsme si vytvořili hodně šancí a nejen to. Dočkali jsme se vyrovnávacího gólu v podání Lukáše Rašky. Ve třetí třetině se začíná přiostřovat a s tím souvisí počet vyloučení. V přesilovce se Přerov ujímá vedení 5:4 po střele Michala Bělašky. Přichází další vyloučení na obou stranách, ale gólu jsme se nedočkali. Minutu před koncem si nešťastně srazil míček do branky hráč Šumperku a Přerov si vedení už uhlídal. Děkujeme za skvělou podporu přerovským fanouškům.

Mužské áčko je aktuálně na čtvrtém místě tabulky Divize E. Každopádně stále má dva zápasy k dobru. Nadále tak pokračují boje o play-up, kterému jsou muži čím dál blíž. Dorazte naše muže podpořit v důležitém domácím zápase proti Olomouci v sobotu od 15:55 na domácí halu Spartak.