Související zápasy

FBC Přerov

MUŽSKÝ A-TÝM POSTOUPIL DO SEMIFINÁLE!

Mužský A-tým postoupil do semifinále play-off bez ztráty kytičky. V sérii s Třincem nepoznal hořkost porážky a postoupil nejrychlejší cestou - 3:0 na zápasy. Nyní je čeká semifinálová série proti vítězi základní části - Kopřivnici.

Sérii s Třincem zahájil mužský A-tým dvěma zápasy na domácí palubovce. Obě utkání se i přes nadějný výsledek ve třetí části stala infarktovým zápasem pro obě mužstva a rozhodla až prodloužení.

V sobotu muži po většinu zápasu dotahovali. V poslední desetiminutovce poslední třetiny si však vystříleli dvoubrankové vedení. V závěrečných 80 sekundách se však hráčům Třince, po oddechovém čase, podařilo poslat utkání do prodloužení. V čase 64:12 rozhodl o získání prvního bodu v sérii pro Přerov Adam Budník.

V neděli bylo pro muže jasným cílem získání matchballu. Druhý zápas série se pro muže vyvíjel o dost lépe. Během první poloviny zápasu si dokázali získat vedení 4:0. Na začátku třetí třetiny ještě “uklidnil” domácí fanoušky Jonáš Pavliš brankou na 5:1. Avšak třetí perioda patřila hráčům Třince. Ti dokázali ve 48. minutě dvěma góly snížit na rozdíl dvou branek. Poslední dvě minuty zápasu. Stejný osud jako o den dříve. Třinec opět poslal utkání do prodloužení. V prodloužení Přerov zvládl dvě přesilové hry soupeře a 25 sekund před koncem využil přesilovku Přerova Tomáš Hořecký, který tak získal pro Přerov “sériový matchball”.

Třetí zápas čtvrtfinálové série se odehrál v Třinci a Přerov měl jediný cíl - jako jediný tým z naší skupiny ukončit sérii v nejkratším možném čase, tedy ve třech zápasech. Stejně jako předchozí zápasy se jednalo o vyrovnaný zápas. Vítězný gól vstřelil v čase 42:12 Tobiáš Pavliš za asistence mladšího bratra Jonáše Pavliše. Přerov tak získal třetí bod v sérii po výhře 4:3 a postoupil jako první do semifinále Národní ligy.

Na svého semifinálového soupeře čekal Přerov až do úterý, zatímco složení druhé semifinálové dvojice bylo známo již v neděli (Torpedo Havířov - Zlín Lions). O překvapení se postaraly Hranice, které po základní části skončily na osmém místě a v sérii s první Kopřivnicí rozhodlo až páté utkání. Přerov tak v semifinále narazí na vítěze základní části - FBC Vikings Kopřivnice. První dva zápasy odehrají na palubovce soupeře v sobotu 9. a v neděli 10. března od 18:00. Domácí zápas je čeká v sobotu 16.3. a případně v neděli 17.3.