118_20220829_160847.jpeg

Mužský A-tým postoupil do třetího kola Poháru Českého florbalu

Mužský A-tým absolvoval během srpna pestrou přípravu na nadcházející sezónu. V jeho druhé polovině pak naskočil v rámci přípravy na Národní ligu do Poháru Českého florbalu.

Na začátku měsíce absolvoval téměř kompletní A-tým soustředění, které přímo navazovalo na několikaměsíční předsezónní kondiční přípravu. Soustředění muži zakončili prvním přípravným zápasem nové sezóny proti týmu Zlín Lions. Následující týden odcestovali muži do Prahy na mezinárodní turnaj Czech Open, který měl sloužit právě jako příprava na sezónu. Turnaj však tento cíl z více různých důvodů úplně nesplnil.

Muže čekalo první kolo Poháru ČF v Dubňanech, kde během dvou dnů odehráli čtyři zápasy. Trenér Petr Malina měl do těchto zápasů za cíl práci na správných návycích do sezóny, a také postupné sehrávání hráčů. Po prvotním zaváhání s Ivanovicemi na Hané již muži neztratili ani bod a do druhého kola tak postoupili z prvního místa ve skupině.

FBC Přerov - Sokol Ivanovice na Hané (7:8)

Hornets Brno ZŠ Horní - FBC Přerov (3:6)

FBC Přerov - F.A.T.R. (10:5)

TJ Sokol Letovice - FBC Přerov (3:8)

kompletní tabulka a výsledky 1. kola Poháru ČF - skupina M


Ve druhém kole čekalo naše muže derby s týmem SK K2 Prostějov. I přesto, že Prostějov v minulé sezóně sestoupil z Divize, bylo jasné, že tento zápas nebude nic jednoduchého. Jako vždy byl tento zápas vyrovnaný (minimálně na góly). Přerovští vstoupili do utkání lépe, když se již v čase 2:34 gólově prosadil Matěj Ševčík. Po necelých pěti minutách vedl Přerov již 2:0. V polovině třetiny pak domácí snížili na 1:2. Na dobře odehranou první třetinu navázali muži ještě lepším herním projevem ve druhé periodě. Viděli jsme však bohužel pouze jedinou branku, a to za záda přerovského brankáře Václava Rašky. Třetí třetina byla co se týče výkonu našich mužů nejslabší. Nejprve šel Prostějov do vedení díky využité přesilovce. Na tuto branku však bleskově zareagoval Budník a skóre bylo opět srovnané. Přerov se dostal do vedení 4:3 v čase 53:49, když se prosadil junior Jonáš Pavliš. Už se mohlo zdát, že Přerov dotáhne zápas do vítězného konce, avšak minutu a čtvrt před závěrečnou sirénou Prostějov opět vyrovnal. Minutu do konce tak svítil na časomíře stav 4:4. Přerov však neztrácel naději a pouhých 41 sekund před koncem využili rychlý protiútok Gavaller s Kowalikem, který přidal druhou branku v zápase. Prostějov dostal půl minuty před koncem po zmatku před přerovskou brankou příležitost v podobě trestného střílení. Tu však domácí nevyužili. Nakonec se domácímu SK K2 podařilo po přerovské chybě v rozehrávce srovnat v čase 59:57 na 5:5. Naštěstí v polovině prodloužení se potřetí v zápase prosadil Ondřej Kowalik, který tak zkompletoval hattrick a Přerov postoupil do třetího kola Poháru Českého florbalu.

SK K2 Prostějov - FBC Přerov (5:6 pp.)


DO POHÁRU ZATÍM ZASÁHLI TITO HRÁČI: Lanča, Raška V., Hruška - Filka, Kubalík, Hrubča, Ševčík, Budník, Hrabica, Porvol, Hořecký, Pospíšilík, Šamořil, Gavaller, Kowalik, Pavliš J, Pavliš T, Šefčík, Zoubek, Chuděj, Dvořák, Kavka, Řezníček 

Mužský A-tým tak postoupil do třetího kola Poháru ČF, ve kterém se utká s týmem SFK Kozel Počenice.

Stránky a výsledky poháru najdete na tomto odkazu: https://www.ceskyflorbal.cz/pohar/