Mužský A-tým postupuje do čtvrtého kola Poháru ČF. Do Přerova zavítají superligové Vítkovice!

V sobotu 3.9. odehrál mužský A-tým další zápas v rámci Poháru Českého florbalu a zakončil tak přípravu na Národní ligu. Nad domácím SFK Kozel Počenice zvítězili muži poměrem 12:7.

Mužské áčko odcestovalo v sobotu večer do Morkovic, aby se porvalo o zvučného soupeře do dalšího kola Poháru ČF. To se mužům naštěstí podařilo a domácí SFK Kozel Počenice porazili 12:7. Speciální utkání to bylo pro Martina Kubalíka, jehož minulost je spojena právě s Kozlem Počenice. Tímto zápasem mužský A-tým definitivně ukončil přípravu na Národní ligu. Za Přerov se prosadili Kowalik (3x), Chuděj (2x), Hrabica (2x), Kubalík, Porvol, Raška, Bělaška, Ševčík.

Průběh zápasu: Do utkání vstoupilo lépe právě FBC Přerov, když již po třech minutách poslal Přerov do vedení kapitán Ševčík. V prostřední části úvodní třetiny padlo hned šest branek. Na 2:0 pro Přerov zvyšoval Matěj Porvol. Ani ne po 30 sekundách, v čase 10:10, přidal třetí gól hostů Hrabica. V čase 10:49 se poprvé v zápase prosadili také domácí a snížili tak na 1:3. V čase 11:27 domácí Kozel dokonce snížil na rozdíl jediné branky, každopádně 15 sekund nato vrátil Přerovu dvoubrankové vedení Michal Hrabica. V čase 12:51 Přerov opět odskakuje díky gólu Ondřeje Kowalika. Další branku jsme v první třetině neviděli a do šaten se tak šlo za stavu 5:2 pro Přerov. Druhá perioda vyšla lépe domácím, kterým se podařilo dorovnat na 5:5. Následně v čase 33:22 vrátil vedení Přerovu Michal Bělaška. Tohle vedení však netrvalo ani půl minuty a domácí srovnali opět na 6:6. Do poslední části zápasu se tak šlo za vyrovnaného stavu 6:6. V čase 43:40 dostal Přerov do vedení Chuděj, který přidal následně i druhou branku a Přerov tak vedl 8:6. Po 28 sekundách se Přerov znovu radoval, jelikož se podruhé v zápase prosadil i Kowalik. Ve vlastním oslabení se prosadil také Lukáš Raška a Přerov vedl již 10:6. V čase 57:40 se v zápase naposledy radovali také domácí, když se míček odrazil od Michala Bělašky do přerovské branky. V čase 58:32 zkompletoval hattrick Ondřej Kowalik. Zápas symbolicky uzavřel právě Martin Kubalík. Přerov si tedy odvezl výhru 12:7 a kýžený postup do dalšího kola Poháru Českého florbalu.

Komentář Martina Kubalíka: Kdo zvítězí, bude si moct zahrát se superligovými Vítkovicemi. Motivace sama o sobě opravdu velká. Nicméně pro mě měl tento zápas ještě jiný nádech. Už je to 9 let, co jsem přišel do Přerova právě z Počenic jakožto mladé šohaj. No a když hrajete proti svému mateřskému klubu, drtivou většinu kluků znáte osobně, je to nevšední zážitek. V soutěži se s Kozlem Počenice už asi nikdy nepotkáme, tak byl pohár jediná možnost, jak se s nimi potkat. Tým, jehož ostřílení hráči zažili i slávu 1. ligy, která se v této florbalové vesničce hrála, se na nás připravil dobře. Hrál tvrdě do těla, snažil se jít na hranu přestupku a nám to dělalo velké problémy. Zápas se neobešel bez výkyvů. Podobně drastických, jako když vysadíte ketodietu, propad téměř na dno… po dvou takových vlnách jsme si řekli něco v šatně a do třetí třetiny nastoupili zase s tím, že chceme hrát náš florbal a tím Kozel porazíme. Naštěstí to stačilo, přestože i ve 3. třetině jsme nabídli soupeři 100% příležitosti. Naštěstí to Míša v bráně zavřel a výsledek 3. třetiny tak nebyl nejspíš z pohledu výsledku úplně spravedlivý. Závěrem humornó vložku... „Jsem rád, že se mi povedlo vsítit branku a kluci z Počenic to měli u svojí střídačky pěkně na očách. Možná teď už nebudu na Kojetínskéch zábavách poslóchat, že ta střela stojí za nic (slušně řečeno) a přistane tam aj nějaká ta pochvala“. Tímto bych kluky ještě rád pozdravil a popřál jim hodně zdaru do nové sezony.

Přerov tak postoupil do čtvrtého kola Poháru ČF a do Přerova zavítá zvučný soupeř ze Superligy. Ve středu 28.9. přijede do Přerova několikanásobný český mistr - 1. SC TEMPISH VÍTKOVICE!