Související zápasy

FBC Přerov

Mužský A-tým se nadále trápí

Během října odehráli muži čtyři utkání, ze kterých bohužel nezvládli vybojovat ani bod. Hned první říjnový den odcestovali k utkání do Šumperka, kde podlehli těsně 7:8. Následující týden je čekalo domácí utkání se Slovanem Havířov, které opět neskončilo ziskem bodů. O týden později pak odehráli další domácí zápas s taktéž havířovským Torpedem - prohra 4:13. Následovalo utkání v Petrovicích, které skončilo taktéž lépe pro soupeře.

Asper Šumperk - FBC MSEM Přerov 7:8

Muži odcestovali v sobotu 1.10. na horkou půdu Šumperka, kterému se prozatím v Národní lize velmi daří. Jako obvykle (během působení obou týmů v Divizi) se jednalo o velmi napínavý a vyhrocený zápas. Do utkání vstoupil lépe hostující Přerov, když se již po 15 sekundách dostal do vedení po nacvičeném signálu. Ještě během první třetiny se však domácí Šumperk dostal do vedení 2:1. Nutno podotknout, že Šumperk byl v první třetině lepším týmem. Ve druhé periodě se Přerov zlepšil, i přesto však dopadla třetina na skóre totožně. Po dvou třetinách Přerov prohrával 2:4. Asi nejpovedenější částí byla ta poslední. Během úvodní šestiminutovky však Šumperk odskočil již na rozdíl čtyř branek. Po povedené standardní situaci snížil Budník. Šumperk si však vrátil náskok do minuty. Ve druhé polovině třetí třetiny se výkon Přerova rapidně zlepšil. Přerov dostal příležitost v podobě přesilové hry a navíc již od 53. minuty zkoušel hru v šesti. Přesilovou hru využil Bělaška a následoval tlak při hře 6 proti 5. Šumperk však na přesilovkový gól opět velmi rychle zareagoval trefou do odkryté klece. Během posledních pěti minut se Přerov zasloužil o velké drama díky třem brankám. Jak je zvykem jednalo se tedy o velmi kvalitní a pro dívaky zajímavý zápas, který skončil těsně 7:8 ve prospěch domácího Asperu. Kaňkou na zápase bylo slavení a potlesk ze strany domácích hráčů a fanoušku po zranění přerovského hráče. Těšíme se na odvetu na domácí palubovce.

Online ze zápasu zde

Komentář Michala Bělašky: Do Šumperku jsme jeli s tím, že to bude velké derby a také mělo grády. Hned ze startu nám vyšla natrénovaná rozehrávka a rychle jsme se ujali vedení. Bohužel Šumperk si do konce třetiny vzal vedení zpět. Ve druhé třetině jsme dokázali využít přesilovku, ale Šumperk odskočil už na nepříjemných 4:2. Třetí třetina se nesla v duchu individuálních chyb a domácí šli do vedení 7:3. Nakonec jsme ještě zvládli hrou v šesti snížit na 7:8, ale to bylo bohužel maximum.

FBC MSEM Přerov - TJ Slovan Havířov 5:9

Následující zápas se odehrál na domácí palubovce v Přerově. Mužský A-tým chtěl konečně bodovat, k čemuž je mohla motivovat i povedená koncovka zápasu s Asperem. Oba týmy hrály aktivní florbal a tento zápas měl tak obrovský potenciál být pro fanoušky pohledným střetem. V první třetině se mužům dařila nátlaková hra, avšak soupeř z Havířova těžil především z brejkových situací a po první třetině odcházel do šaten s jednobrankovým vedením 2:1. Po pěti minutách odskočil havířovský Slovan na rozdíl dvou branek. Přerovu se opět podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Ovšem po třech minutách Slovan opět odskočil. Minutu a půl nato se však prosadila posila Bizek a stav byl 3:4. Tímto stavem také druhá třetina skončila. Přerov byl o něco lepším týmem, avšak Havířov odpovídal vysokou produktivitou. V úvodu třetí třetiny dostali hosté příležitost v podobě trestného střílení, avšak po trefení brankové konstrukce úspěšní nebyli. V polovině poslední periody vyrovnal na 4:4 po skvělém výhozu brankáře Matěje Faltuse Kowalik. Za ani ne 20 sekund šel však Havířov opět do vedení. O 10 vteřin později dostal Havířov další příležitost v podobě trestného střílení, tentokrát již úspěšně proměnil. Následoval sporný zákrok na Ondřeje Kowalika, který byl loktem zasažen do oblasti hlavy, zůstal na zemi a Havířov z následující situace zvýšil již na 7:4. Kowalik byl touto situací rozhořčen a vysvětlil to rozhodčímu po svém. Výsledek - červená karta pro Kowalika, a čytřiminutové oslabení pro Přerov. Následovalo vyloučení hostujícího Havířova a při hře 4 na 4 se prosadil přerovský Tobiáš Pavliš. V závěru utkání pak Havířov přidal ještě dvě branky a neproměněný nájezd. Vzhledem k aktivní hře obou celků měl tento zápas opravdu velký potenciál stát se pěkným, dramatickým kláním, bohužel však byl zápas ovlivněn mimo naši kontrolu.

Komentář Noela Gavallera: Do zápasu ze Slovanem jsme nevstoupili vůbec špatně, ikdyž jsme po necelých 6 minutách prohrávali 1:0 tak nás to nepoložilo a hráli jsme vyrovnanou partii. Velmi nás držela naše staronová posila Matěj Faltus, i díky němu svítilo na světelné tabuli po 2. třetinách skóre 4:3 pro Slovan. Bohužel nás už dlouhodobě trápí koncovka a tenhle zápas bohužel nebyl výjimkou, Slovan svoje šance dokázal využívat a tak nakonec vyhrál 9:5.

FBC MSEM Přerov - Torpedo Havířov 4:13

Posledním ze série těchto zápasů bylo střetnutí s druhým havířovským celkem - Torpedem. Do Přerova přicestoval velmi kvalitní tým a podle toho to také vypadalo. Hosté Přerov přehráli na všech frontách. Jednalo se o jeden z nejhorších, ne-li nejhorší výkon za poslední roky. A když ještě k tomu hrajete s tak kvalitním soupeřem, dopadne to takhle. Nutno podotknout, že Torpedo mohlo dát gólu ještě více. Několik tyček a také spousta skvělých zákroků brankáře Hrušky. Během první třetiny se hosté prosadili čtyřikrát. Ve druhé periodě se jako první prosadili domácí. Na domácí branku však hosté zareagovali o 20 sekund později. Přerov opět snížil, reakce Havířova následovala o necelou minutu později. Během druhé třetiny přidalo Torpedo ještě další dvě branky a do šaten se tak šlo za stavu 2:8. V poslední periodě se zápas již spíše dohrával. Domácí přidali ještě dvě branky, hosté jich přidali rovnou pět. Přerovští muži tak havířovskému Torpedu podlehli vysoko 4:13.

Komentář Martina Filky: Zápas podle mě rozhodla spousta našich individuálních chyb, které zkušený tým jakým je Torpedo bohužel trestá. Do půlky první třetiny se nám dařilo držet krok, ale slepené góly soupeře nás dostaly do kolen a pak už jsme se v podstatě vozili na kolotoči. Před námi je ještě spousta zápasů a věřím, že se nám podaří najít tu herní pohodu, která se nás držela loňskou sezónu.

Z.F.K. Petrovice - FBC MSEM Přerov 8:5

K následujícímu zápasu odcestoval mužský A-tým do Petrovic. Vzhledem k velké marodce neodcestovaly ani tři kompletní formace, a to se tak do určité míry mohlo na výsledku zápasu podepsat. Skóre zápasu otevřel přerovský Michal Bělaška po asistenci Jonáše Pavliše. Bohužel vedení hostujícího Přerova netrvalo dlouho, když domácí po 17 sekundách srovnali. Svou druhou brankou v zápase poslal Přerov do vedení Bělaška, domácí však opět srovnali z využité přesilovky. Tentokrát rychle zareagoval přerovský celek a na opětovné získání vedení nepotřeboval ani minutu. Na 4:2 navíc zvyšoval 12 sekund před koncem třetiny Budník, jenže v čase 19:56 domácí opět snížil do kabin se tak šlo za stavu 4:3 pro Přerov. Domácí srovnali díky využité přesilovce po vyloučení Martina Filky. Půl minuty nato se domácí navíc dostali do těsného vedení 5:4 a vývoj zápasu tak obrátili na svou stranu. Následující tři nevyužité přesilovky Přerova změnily vývoj zápasu. Do třetí třetiny tak vstoupili přerovští hráči s jednobrankovou ztrátou. Hned v úvodu poslední periody domácí odskočili na rozdíl dvou branek, na což zanedlouho zvládl zareagovat Budník. Ještě v první pětiminutovce si však domácí vrátili dvoubrankový náskok a pohlídali si zisk všech tří bodů. Na konečný výsledek 8:5 zvýšily Petrovice 29 sekund před závěrečnou sirénou gólem do prázdné branky.

Komentář Tomáše Hořeckého: Na zápas do Petrovic jsme nejeli v plné sestavě, především jsme měli hodně zraněných hráčů, a to se i částečně podepsalo na konečném výsledku. Zatím se nám v sezóně bodově nedaří i když v několika zápasech jsme byli na stejné úrovni jako soupeř nebo dokonce jsme byli i lepší, ale trápí nás neproměňování šancí.

Na Petrovice jsme se takticky připravili, a i díky tomu jsme byli v první třetině lepším celkem. Soupeř využil přesilovky a našeho výpadku 4 vteřiny před koncem třetiny a stav na konci prvního dějství byl 3:4.

Ve druhé třetině to byli dostihy, kdy jsme přestali hrát naší natrénovanou hru a zbytečně jsme hru otevřeli. Tlak na nás dosedl ještě víc, když jsme neproměnili ani jednu ze tří početních výhod.

Třetí část si domácí pohlídali díky zkušenostem na hokejce a dotáhli zápas do vítězného konce. Troufám si říct, že jsme zápas prohráli především s povrchem a v poslední třetině nám už síly nestačily.

Mužský A-tým se tak v letošní sezóně nadále trápí. Následující zápas je čeká v neděli 30.10. na domácí palubovce proti aktuálnímu lídru tabulky z Kopřivnice.