Související zápasy

FBC Přerov

MUŽSKÝ A-TÝM V SOBOTU ZAHÁJÍ BOJE VE VYŘAZOVACÍ FÁZI!

Výsledky mužů byly v posledních pěti utkáních základní části rozkolísané. I přesto si však již po výhře nad Zlínem zajistil mužský A-tým účast v play-off. Do vyřazovací fáze vstoupí již tuto sobotu na domácí palubovce proti FBC Intevo Třinec.

V závěru základní části, tedy zhruba od začátku roku zužovala mužský A-tým rozsáhlá marodka, na které se pohybovala zhruba desítka hráčů. Doufejme, že do play-off vstoupí přerovský celek v plné síle.

Nejprve muži odcestovali do Opavy, které i přes výrazné potíže se ziskem bodů na začátku sezóny uniklo play-off o pouhý bod. Přerovu se tento zápas příliš nevydařil a nakonec prohrál 8:4. O týden později sehrál Přerov utkání na domácí palubovce se třetím Zlínem. Lions na stejném místě nakonec i sezónu zakončili a byly tak posledním týmem, který měl možnost výběru soupeře. Přerov však z domácího utkání vytěžil maximum v podobě tříbodového zisku do tabulky. Muži ještě 10 minut před koncem zápasu prohrávali 2:5, ale díky povedené druhé polovině třetí třetiny nakonec brali plný počet bodů za výhru 6:5.

O týden později pak muži cestovali do Šumperka. Domácí Asper neměl jistotu play-off. I to asi hrálo roli v jejich výkonu a hráči Šumperka si s Přerovem poradili jednoznačně 10:5. Poslední domácí utkání základní části odehráli muži v neděli 11.2. s druhým Torpedem Havířov. Divácky atraktivní a napínavé utkání nakonec skončilo lépe pro celek z Havířova, který nakonec zvítězil 9:6. Zápas se však lámal až v samotném závěru, kdy šlo Torpedo do jednobrankového vedení v čase 57:51 a následně upravilo dvěma brankami při hře Přerova bez brankáře. Základní část pak muži zakončili na půdě posledního Rožnova pod Radhoštěm, symbolicky s týmem, se kterým letošní sezónu také zahájili. Přerov šel do zápasu určitě v roli favorita, kterou však úplně nenaplnil. Naštěstí 14 sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal na 8:8 Michal Hrabica a po 28 sekundách prodloužení rozhodl o zisku dvou bodů pro Přerov Adam Budník.

Základní část tak muži zakončili na čtvrtém místě Národní ligy skupiny východ. To znamenalo, že volby soupeře pro play-off se Přerov neúčastnil a pouze čekal, který tým zbyde. Soupeřem pro play-off se celkem očekávaně stal Třinec, se kterým muži mají bilanci jedné výhry a jedné prohry. Třinec skončil po základní části na pátém místě tabulky se ziskem 35 bodů.

Začíná nová soutěž! Play-off. Historicky a i z jiných sportů víme, že je celkem jedno, jak se týmu daří v základní části, protože ve vyřazovací fázi začínají všichni od nuly. Muži sice splnili cíl pro základní část umístěním se v TOP4, ale nyní je čeká další zkouška, a to postup do semifinále přes kvalitního soupeře z Třince. Přijďte naše muže podpořit již tuto sobotu (od 17:45) a neděli (od 16:45) na domácí halu Start!