Související zápasy

FBC Přerov

Mužům se vstup do baráže nevydařil! Stav série 1:1.

Mužský A-tým o víkendu rozehrál poslední sérii letošní sezóny. Do Přerova zavítal tým Kutné Hory bojující o postup do Národní ligy. Naopak domácí Přerov bojuje o udržení 3. nejvyšší soutěže i pro nadcházející sezónu. Po nepřesvědčujícím vstupu do série je stav 1:1 na zápasy a v Kutné Hoře musí muži alespoň jednou zvítězit.

1. zápas série: FBC MSEM Přerov - FBC Kutná Hora (7:4)

První zápas série se po herní stránce nevyvíjel vůbec dobře. Přerov neodehrál dobré utkání, ale nakonec to na zisk prvního bodu v sérii stačilo. Předvedený výkon byl však varovným signálem do dalších zápasů, že takto to rozhodně nepůjde. Za Přerov se prosadili Kowalik (2x), Kubalík, Dvořák, Weiss, Budník a Kaďorek. Hned dva hráči si připsali premiérovou trefu, a to Radim Dvořák a Jakub Weiss. Pro obránce Radima Dvořáka se jednalo o premiérový gól v Národní lize, pro Jakuba Weisse taktéž a navíc také o první branku v přerovském dresu.

Muži dokázali v úvodní periodě získat náskok dvou branek, i přes herně nepovedenou druhou destiminutovku třetiny. Již po necelých třech minutách druhé části snížili hosté svou ztrátu na jednu branku. Dvoubrankové vedení Přerovu však zanedlouho vrátil svou premiérou trefou v Národní lize obránce Radim Dvořák, který si v tomto zápase vysloužil i ocenění Hráče utkání. Hostující celek se začal gólově prosazovat a dotahoval se na rozdíl jediné branky, nikdy se mu však nepodařilo skóre zápasu vyrovnat. Přerov si vždy svůj náskok dokázal uhájit a po dvou třetinách tak domácí vedli 6:3. Úvod poslední třetiny vyšel opět lépe hráčům Kutné Hory, když snížili stav utkání na rozdíl dvou branek. Vedení Přerova 6:4 trvalo až do 56. minuty. Necelých pět minut před koncem si připsal premiérovou trefu v dresu Přerova a také první branku v Národní lize obránce Jakub Weiss. Přerov tak zvítězil v prvním zápase barážové série 7:4.

Muži se tak ujali vedení v sérii 1:0 na zápasy. S výkonem týmu však spokojenost rozhodně nebyla. Každopádně kvalita byla jednoznačně na straně domácího Přerova. Cíl výhry tak byl splněn.

2. zápas série: FBC MSEM Přerov - FBC Kutná Hora (4:5 PN)

Do druhého zápasu série už šel Přerov po včerejší zkušenosti s jiným přístupem. Věděli, že se Kutná Hora prostě sama neporazí a podle toho se k sérii musí přistoupit. Důležitost této série je všem více než jasná. Bohužel se to nepovedlo. I přes výrazně lepší výkon než v předešlém utkání a dvojnásobnou střeleckou převahu (na střely 42:21), se Přerov bohužel trápil v zakončení. Ze 42 střel na bránu se mezi tři tyče trefili domácí pouze čtyřikrát, prosadili se Skalník, Hrabica, Budník a Bělaška.

Výkon v první třetině byl značně rozdílný oproti předešlému dni. Přerov předváděl svou kvalitu a v určitém slova smyslu kontroloval dění na hřišti. Každopádně poprvé v zápase se radoval tým Kutné Hory, když šel v 13:04 do vedení. Střelecká převaha 13:4 v první třetině však nakonec přinesla kýžené ovoce. V poslední sekundě se prosadil Jakub Skalník a do šaten se tak šlo za stavu 1:1. Ve druhé části se hra vyrovnala, minimálně co se střeleckých pokusů týče. Branku jsme v průběhu druhé třetiny však viděli pouze jednu, když se hned v úvodu třetiny prosadili hráči Kutné Hory. Přerov nadále trápila koncovka a připravené šance se mu nedařilo zužitkovat. V závěru třetiny dostali domácí ještě dvě příležitosti v podobě přesilové hry. Ani jednu však nevyužili. Třetí třetina začala lépe pro Přerov. Již po třech minutách hry vyrovnal skóre zápasu Michal Hrabica. V polovině třetiny pak poslal Přerov poprvé v tomto zápase do vedení Adam Budník. O čtyři minuty později zvýšil na rozdíl dvou branek Michal Bělaška. Na reakci Kutné Hory jsme však nečekali dlouho. Kutná Hora stáhla svou ztrátu na jeden gól po minutě a půl. Dvě minuty po snižující brance byl vyloučen kapitán domácích Matěj Ševčík a Kutná Hora tak dostala svou první příležitost přesilové hry v sérii. První přesilovku se jim dokonce podařilo v poslední sekundě využít a srovnali tak stav zápasu na 4:4.

Zápas tak pokračoval do prodloužení. V prodloužení byl blíže k rozhodnutí zápasu ve svůj prospěch domácí Přerov. Hosté nevyslali na přerovskou branku jedinou střelu a Přerov ani jednu příležitost nevyužil. Zápas tak pokračoval samostatnými nájezdy. Nájezdová loterie domácím nevyšla a v 7. sérii nájezdů rozhodli hosté o zisku prvního bodu v sérii.

Muže tak nyní čekají dva zápasy v Kutné Hoře, a to v sobotu i neděli od 18:00. Stav je 1:1 na zápasy a série se hraje na tři vítězná utkání. Tudíž mají momentálně oba týmy stejnou šanci na vítězství v sérii. V případě, že muži jednou zvítězí a jednou prohrají, tak se série vrátí k rozhodujícímu utkání zpět do Přerova.