Na muže čeká soupeř z první ligy!

V neděli 5.9. odcestoval mužský A-tým do Českého Těšína, kde odehrál utkání 3. kola Poháru Českého florbalu proti domácímu FBC Válec Český Těšín. Přerovský tým zvítězil vysoko 15:2 a postupuje do 4. kola Poháru Českého florbalu.

První zářijová neděle byla pro přerovské muže ve znamení dlouhého výjezdu na zápas do Českého Těšína. Ve 3. kole Poháru Českého florbalu porazili domácí Válec vysoko 15:2 a postupují tak do dalšího kola. Za Přerov se prosadili Kowalik (4x), Pavliš (2x), Raška L. (2x), Ševčík (2x), Bělaška (2x), Kubalík, Hrabica, Kavka.

Průběh zápasu:
Přerov se dostal do vedení již po necelých 2 minutách a během první třetiny přidal ještě další 4 branky. Během druhé periody se hostující tým prosadil 6x. V poslední minutě 2. třetiny redukoval skóre Český Těšín z nájezdu. Po dvou třetinách stav 1:11. Hra se poněkud přiostřila. V poslední třetině musel z důvodu zranění odstoupit Matěj Porvol. Hráči Přerova však zápas nadále kontrolovali a nakonec zvítězili 15:2.

Sestava: Lanča, Raška V., Pospíšilík, Porvol, Pavliš, Šefčík, Bělaška, Kavka, Dvořák, Kubalík, Ševčík, Hrabica, Váhala, Raška L., Šamořil, Gavaller, Kowalik, Filka, Foldyna

Vyjádření trenéra Petra Maliny:
Klukům patří pochvala za nasazení po celou dobu zápasu. Soupeře jsme přehráli dovednostmi a rychlostí. Naším cílem byla dobrá hra do obrany. To se povedlo částečně. Návraty a souboje tam většinou byly. Sem tam chyběly bloky a v hlavách jsme přemýšleli hodně ofenzivně, k čemuž asi sváděl průběh utkání. Mrzí nás zranění Matěje Porvola, kterému se dalo předejít. Motivací bylo si zahrát proti prvoligovému soupeři a to se povedlo. Těšíme se jak na tento domácí souboj, tak na domácí start ligy 19.9. se Vsetínem.

V dalším kole čeká na naše muže těžký soupeř z první ligy, a to vítěz zápasu TJ Slovan Havířov vs. FBC Letka.