Související zápas

FBC Přerov
FBC PřerovRožnov p/R
6:5(1:1,2:0,3:4)
so 9. 9. 2023 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 1. kolo
202_20230909_135051.jpg

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ PŘEROVSKÝ ODCHOVANEC SE VRACÍ DOMŮ!

Filip Hrabal, mistr AutoCont extraligy z roku 2012, se vrací po 12 sezónách zpět do Přerova. Během svého působení v nejvyšší soutěži získal mistrovský titul s Vítkovicemi. Dále pak působil v klubech Hattrick Brno, FBC ČPP Ostrava a Panthers Otrokovice. Přerovský klub tak získává velmi cennou posilu.

Ahoj Filipe, těšíš se na návrat do přerovského dresu?

Ahoj, je to už doba, co jsem ho měl naposledy. Samozřejmě se těším a jsem připraven na nové výzvy.

Jak probíhala příprava na sezónu a novou výzvu v Národní lize?

Příprava popravdě nebyla tak intenzivní. Hned po konci sezóny jsem ještě navázal na posilovnu a pak delší pauza. Teď už chytám rytmus a pomalu se do toho dostávám. Na první zápas snad budu v pohodě.

Co říkáš na své budoucí spoluhráče?

Zatím jsem s klukama nestrávil tolik času. Stále se poznáváme. Jedná se převážně o tým složený z mladých kluků. Zatím je vše na příjemné vlně.

Sledoval jsi během posledních let, jak se Přerovu daří? Navštívil jsi některé zápasy? A co říkáš na přerovské fanoušky?

Klukům jsem fandil, výsledky sledoval. Pokud to šlo a nekryly se zápasy s mýma, byl jsem se i podívat. Byl jsem například na zápase v Lipníku, kde hostili Kutnou Horu v baráži a atmosféra byla neskutečná. Opravdu i některé týmy v nejvyšší soutěži by mohly naše fanoušky závidět.

Jaké jsou cíle do nadcházející sezóny?

Posledních pár sezón si já osobně cíle nedávám. Základem je, aby člověka daný sport bavil. Chodil rád na tréninky a připravoval se. Bez toho to nejde. A ruku v ruce s tím přijdou výsledky.

Od té doby, co jsi za Přerov naposledy nastoupil, zůstali v kádru pouze dva hráči, a to Pavel Ceh a Radim Dvořák. Těšíš se až s nimi opět zahraješ?

Pavel, ten má dovolené skončit kariéru až potom, co bude mít na mě asistenci. Tak jak jsme začali i skončíme. S Borisem máme sázku a jsem zvědavý jestli vyhraju již tuhle sobotu. Více nespecifikuji.

S kým si v šatně nejvíce rozumíš?

Nejvíc si budu rozumět s těmi, co si se mnou po tréninku a zápase sednou alespoň na kofolu. Zatím to vypadá na starší gardu, ale mlaďoši občas mile překvapí.

Co říkáš na zázemí přerovského klubu? Třeba i v porovnání s týmy ze Superligy…

Zázemí je na vysoké úrovni. Málokterý klub má k dispozici dvě haly. Je možnost i regenerace, která je taktéž důležitá a je třeba o tělo dbát. Já v tomhle trošku zaspal a bojím se, že mě to doběhne ?.Díky za rozhovor. Ať se daří!


Související odkazy