116_20220812_131727.jpg

Nová palubovka na tréninkové hale je položena

Po několika měsících úsilí a jednání je hotovo. Malá tréninková hala má položen nový povrch, je nalajnováno. Mimo to vlastník haly provedl zateplení a výměnu osvětlení. Co to pro náš klub znamená?

Novinkou do sezóny 2022/23 je možnost trénovat na tzv. malé tréninkové hale, která je jen pár metrů od naší hlavní domácí haly, kterou dobře znáte.

Na vnitřní ploše o rozměrech 38x18 metrů budou od nové sezóny probíhat téměř veškeré florbalové tréninky mužské sekce. Sníží se počet tréninků, které probíhaly po celém městě Přerově na různých školách.

Na hale budou probíhat i tréninky lukostřelby, volejbalu, badmintonu, nohejbalu. Dopoledne bude halu využívat ZŠ U Tenisu.

Vlastník této haly (AUTO - MOTO Jelínek, s.r.o.) se pustil do opravy malé haly již v loňském roce. Bylo provedeno zateplení, výměna vstupních dveří a vrat. Je namontováno nové osvětlení. 

A tak se začala rodit myšlenka, že by bylo super, kdyby se na hale dal trénovat i florbal. Vypadalo to, že by tam už v zimě nemuselo mrznout a přeběhnout ze šaten velké haly přes venkovní prostor by se snad dalo zvládnout. Rozměr haly je pro náš sport mnohem příznivější. Výhody převažují nad nevýhodami (např. malý okolní prostor). Podlaha haly už měla své nejlepší za sebou a navíc pro florbal vůbec nevyhovovala. Takže výzva: najít společnou řeč s majitelem haly a sehnat peníze na nový povrch.

Následovalo několik kol jednání s panem Petrem Jelínkem. Museli jsme vlastníka haly přesvědčit, že nápad má své kouzlo i pro něj. Někteří z vás vědí, jak je složité využívat velkou halu. Skládací umělý povrch se musí hodiny skládat a rozkládat podle toho, zda se hraje tenis nebo jiný sport. Jsou to ztrátové časy a nároky na mzdy pracovníků. Nakonec jsme se shodli, že se jedná o win-win řešení. Opouštíme čtvrteční tréninky na velké hale, zůstává tam tenis. Ubývá jedno skládání a rozkládání podlahy, snižuje se tak ztrátový čas a náklady na mzdy. Díky spolupráci se ZŠ U Tenisu jsme zprostředkovali možnost využití této haly na výuku tělesné výchovy pro tuto školu v dopoledních hodinách. 

Krokem číslo dvě bylo zajistit financování umělého povrchu ve výši přes 630.000 Kč. I to se nakonec díky vstřícnému jednání Města Přerova povedlo. Děkuji Petru Koubovi, zastupitelům a pracovníkům Odboru sociálních věcí školství, že myšlenku podpořili a ve velmi krátkém termínu schválili poskytnutí dotace našemu klubu ve výši 450.000 Kč. Zbylou část nákladů financuje pan Jelínek, FBC Přerov a EPROJEKT s.r.o. Všem moc děkujeme.

A jak bude vypadat další sezóna? Jak promluví inflace do členských příspěvků? Pracujeme na tom. Nájmy jdou nahoru, dotace klesají. Nebude to lehké období, to mi věřte. Ale o tom až v dalším článku.


krásný den všem
Michal Majer a Pavel Ceh