178_20230323_073936.jpg

Ohlédnutí za uplynulou sezónou žen

Ženy mají za sebou v pořadí druhou odehranou sezónu v 1. lize. Na domácí hale i venkovních palubovkách odehrály celkem 24 zápasů, ze kterých se jim podařilo získat bohužel jen dva body.

Ještě před začátkem samotné sezóny se ženy zapojily do Poháru Českého florbalu, ve kterém se utkaly s týmem Jihlavy, Svitav, Židenic a Dobrušky. Ačkoliv v žádném z těchto zápasů se jim nepodařilo získat body, postoupily do druhého kola. Tam jejich soupeřem byl extraligovým tým žen FBS Olomouc. Samotný zápas sice skončil suverénním vítězstvím Olomouce, i přesto ale nabídl zajímavou podívanou pro přítomné diváky a spoustu cenných zkušeností pro naše hráčky.

Co se týče samotného průběhu sezóny, ženy navázaly na kvalitní letní přípravu a příměstské herní soustředění pod vedením trenérů Zavadil-Janošek. Do sezóny vstoupily s celkem 15 hráčkami do pole a třemi gólmankami, tudíž s kvalitním kádrem, ve kterém figurovaly jak zkušené hráčky s extraligovými zkušenostmi, tak i věkem juniorky, které v celostátní soutěži teprve sbíraly zkušenosti s „dospělým florbalem“. Jak už bylo zmíněno, ženy odehrály celkem 24 utkání s týmy východní skupiny 1. ligy žen. Jednalo se například o týmy Šitbořic, Židenic, Dačic, Třince, Havířova, Jihlavy, Dobrušky nebo Rtyně v Podkrkonoší. Ze všech těchto utkání si odnáší dva body za výhru v prodloužení proti brněnskému Hattricku. Tabulkově se tedy umístily na samotném konci tabulky, celkově 12. místě.

Pokud bych měla ze svého pohledu zhodnotit hlavní příčiny neúspěchů v soutěži, myslím, že společným jmenovatelem byl celkový přístup hráček. Našly se mezi námi takové, které florbalu obětovaly veškerý svůj volný čas, hrály srdcem a bojovaly do poslední vteřiny…a pak také ty, které jsme na tréninku vídaly jen před domácím zápasem, nebo hůř, až přímo v šatně. Konec sezóny, jenž byl pro všechny více náročný snad psychicky než fyzicky, jsme odehrály prakticky „v osmi statečných“. Paradoxně jsme právě v takovém počtu odehrály zápasy s nejlepším herním projevem a nasazením (a právě na ty budu osobně vzpomínat nejraději:-)). Bohužel pro nás, florbal je sport, který se stále hraje na počet vstřelených branek a ne celkový, byť sebelepší, herní projev.

Komentář trenéra Jakuba Zavadila: Těžká sezóna, hlavně po psychické stránce. Pro všechny. Po náročné letní přípravě jsme vstupovali plní očekávání. Ačkoliv jsme byli dobře fyzicky připraveni, celou sezónu nás sužovala střelecká potence a dlouho jsme všichni čekali na první výhru. O to sladší byla, když to bylo proti Hattricku Brno. Celou sezónu nás trápila zranění a nemoci. O to větší dík patří všem těm, které odehrály všechny možné zápasy vzdor svému aktuálnímu zdravotnímu stavu. Před golmankami smekám klobouk dolů. Když jedna nechytala, oblékla dres a šla pomoct holkám do pole. V playoff nám zůstalo jen torzo týmu. Holky hrály v podstatě oba zápasy jen v 8 lidech, ale na krev. Nechaly na hřišti srdce a Řehy nás dlouho držela ve hře o prodloužení sezóny. To se nám v poslední vteřině rozplynulo. Děkujeme všem holkám za přístup a obětavost.