FBC PřerovAsper
3:2 po prodl.(0:0,1:1,1:1)
so 10. 12. 2022 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 14. kolo

Pátá výhra v řadě! Mužský A-tým porazil Šumperk v prodloužení.

Muži A odehráli v sobotu velmi napínavé domácí utkání proti pátému celku tabulky - Asperu Šumperk. Díky výhře v prodloužení se probojovali na 8. místo tabulky.

Úspěšné období mužů nadále pokračuje. Muži jsou ve formě a připsali si další dva body za výhru v prodloužení 3:2. Výhrou nad Asperem si muži navíc splnili “podcíl” v podobě výhry nad týmem z TOP 7. Za Přerov se prosadili Hrabica, Budník a Bělaška.

Průběh zápasu: Již po pěti minutách zvedali domácí ruce nad hlavu po freestylovém zakončení Bělašky. Branka však nebyla uznána pro vysokou hůl. První třetina byla vyrovnaná a šance byly k vidění na obou stranách hřiště. I přesto jsme v první periodě branku neviděli a do šaten se šlo za stavu 0:0. Do druhé třetiny vstoupil lépe hostující Asper. To vyústilo v první branku v zápase, za záda přerovského Faltuse se trefil Venouš. Vedení hostí však netrvalo příliš dlouho. Na 1:1 srovnal v čase 27:04 v ponechané výhodě Hrabica. V průběhu druhé části byl nadále o něco aktivnější šumperský Asper. Faltus ovšem další střelu za svá záda nepustil a po dvou třetinách tak bylo skóre vyrovnané 1:1. V první desetiminutovce třetí třetiny bylo k vidění množství šancí na obou stranách. Ani jeden z týmů však nedokázal své šance přetavit v gól. Tlak se stupňoval a nervozita byla na obou stranách. V čase 51:10 se diváci konečně dočkali další branky, o kterou se postaral útočník Adam Budník a Přerov tak vedl necelých 10 minut před koncem 2:1. Radost domácích však příliš dlouho nevydržela. Za 26 sekund totiž hostující Asper srovnal trefou Mondeka a skóre se opět vyrovnalo. Následovalo tak prodloužení, které mohlo skončit již po 25 sekundách, když při střele do zcela odkryté branky trefil hostující Venouš pouze tyč. Asper držel míček na svých čepelích zhruba první dvě minuty a následně se hra typicky pro hru 3 na 3 přelévala ze strany na stranu. Zhruba 70 vteřin před koncem prodloužení dostal Přerov příležitost v podobě standardní situace, po které se dostal Bělaška za hostující branku. Tam několik sekund naznačoval brankáři a následně se vytočil zpoza brány a vsítil tak rozhodující branku. Přerov zvítězil nad Asperem Šumperk 3:2

Komentář Michala Hrabici: Další vyrovnaný zápas v této sezoně a cenná výhra, konečně jsme schopni tyto zápasy vyhrávat a obracet v náš prospěch. Skrz vysokou absenci hráčů byl zapas opravdu náročný a jsem rád, že jsme ho dokázali urvat na svou stranu, musíme se od takových zápasů odpíchnout a posouvat se dál.

Nyní čeká mužský A-tým poslední zápas v roce 2022. V sobotu 17.12. odehrají zápas v Havířově proti Slovanu, který se aktuálně nachází na šestém místě tabulky.