PLAY-UP JE TADY! STAV SÉRIE 1:1.

Tento víkend vstoupil mužský A-tým do bojů o Národní ligu. Soupeřem v prvním kole je mu tým Mohelnice, která se umístila na třetím místě Divize D. První dva zápasy odehráli muži na domácí palubovce. Sobotní zápas bohužel prohráli, v neděli už roli mírného favorita potvrdili.

SOBOTA: FBC MSEM Přerov vs. FBC Mohelnice (1:3)

V sobotu čekalo muže něco nového. Poprvé si zahráli zápas play-up (chcete-li play-off). Podle toho také vypadal vstup do utkání. Byla patrná jakási nervozita či nejistota. Každopádně celkově se jednalo o vyrovnaný zápas. Mohelnice byla šťastnějším týmem a zvítězila 3:1. Jedinou branku Přerova vstřelil Petr Kavka.

Průběh zápasu: Jak už bylo zmíněno, tak začátek utkání Přerovu vůbec nevyšel. Nedařilo se skoro nic a ze hry měl více hostující celek. Mohelnice však nevyužila žádnou z vytvořených šancí. Zhruba v polovině první třetiny se však výkon našich mužů o něco zlepšil a hra se vyrovnala. Branku jsme v úvodní třetině neviděli a do šaten se šlo za stavu 0:0. Vstup do druhé třetiny byl obdobný jako v části první. Muži nehráli svoji hru. Tentokrát už to Mohelnice dokázala potrestat a po přerovském nedůrazu v předbrankovém prostoru se dostala do vedení 1:0. Přerov se však následně výkonnostně zvedl, stále ne na svůj standard, ale bylo to lepší. Domácí si vybojovali přesilovku. Bohužel Michalovi Bělaškovi odskočil míček, což se stane maximálně jednou za rok, jako poslednímu hráči a Mohelnice situaci 1 na 0 využila. Stav 0:2. Tlak Přerova se však nadále stupňoval a vyústil brankou. Na 1:2 snížil v čase 36:05 střelou z půlky hřiště Petr Kavka. Přerov nepolevil, brankář Mohelnice Hampl svůj tým však nadále držel. Po druhé třetině tak přerovský celek ztrácel na Mohelnici jednu branku. Třetí třetina se již podobala výkonům, na které jsme od našich mužů zvyklí. Soupeři došly síly, Přerov dominoval v držení míčku i střeleckých pokusech. Chyběl tomu asi jen větší tlak do branky. Clona, dorážka,... Cokoliv. I tak však Přerov ukázal svou sílu. V momentě kdy se tlak výrazně stupňoval a gól “visel ve vzduchu”, tak padl. Bohužel však do přerovské branky z brejku Mohelnice. Čtyři a půl minuty před koncem šel Přerov do šesti. Dokonce hrál i přesilovku 6 na 4. Bohužel ani tuhle příležitost se mu nepodařilo využít. Chyběl i kousek štěstí. Mohelnice asi chtěla vyhrát o malinko víc a tak se i stalo. Přerov podlehl Mohelnici v prvním zápase série 1:3.

Sestava: Raška V., Ceh - Pavliš, Raška L., Bělaška, Šefčík, Chuděj, Pospíšilík, Kavka, Ševčík, Foldyna, Váhala, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil, Kowalik, Budník

Komentář Václava Rašky: Po konci základní části, ve které jsme vybojovali první místo tabulky jsme do sobotního zápasu s Mohelnicí vstupovali v roli mírného favorita. Myslím, že jsme si to všechno ještě ani pořádně neuvědomili. Byli jsme plní elánu a nečekali jsme nic jiného, než výhru a vedení 1:0 v sérii před druhým nedělním zápasem.

Soupeř nás ale překvapil, od prvního vhazování jsme pocítili, že to lehký zápas opravdu nebude.

Po první třetině jsme do šaten odcházeli za nerozhodného stavu 0:0. Ze hry jsme měli víc, byli jsme víc na míčku, trápilo nás ale zakončení. Nejspíš rozhodujícím okamžikem zápasu bylo vstřelení prvního gólů, ze kterého se bohužel radovala Mohelnice. S problémy se zakončením jsme se potýkali během celého zápasu. Jediný, kdo se z našich řad dokázal prosadit byl Petr Kavka. V padesáté šesté minutě třetí třetiny Mohelnice navýšila vedení na 3:1 a výsledek utkání tak zpečetila.

Z této prohry jsme si však vzali ponaučení a do nedělního zápasu jsme vstoupili s úplně jiným mentálním nastavením. Dominovali jsem celých 60 minut a i díky skvělým fanouškům jsme zvítězili 7:2.

Online ze zápasu zde

NEDĚLE: FBC MSEM Přerov vs. FBC Mohelnice (7:2)

I přes prohru v prvním zápase si muži na soupeře stále věřili. Už věděli co od nich mohou čekat. Takže věřili, defacto byli přesvědčeni o tom, že v druhém zápase na domácí palubovce zvítězí a potvrdí roli favorita. A to se stalo. Muži v druhém zápase zvítězili rozdílem pěti branek. Za Přerov se prosadili Kubalík, Ševčík, Bělaška, Chuděj, Kavka, Pavliš a Kowalik.

Průběh zápasu: Výkon ve druhém zápase byl oproti prvnímu diametrálně odlišný. V tomto zápase už početná divácká kulisa viděla Přerov hrát tak, jak byli zvyklí. Převaha na míčku, dostatek šancí. Do brány navíc nastoupil Matěj Faltus z Bulldogs Brno, ovšem také Mohelnici v brance vypomohl brankář prvoligových Buldoků. Parťáci tak stáli proti sobě, jako vítěz odešel právě přerovský Faltus. Dobrý vstup do zápasu, Mohelnice už od prvních chvil “tahala nohy”. Hned ve třetí minutě si Mohelnice připsala první dvě trestné minuty, Přerov však přesilovku nevyužil. Aktivní přístup domácích vyústil v čase 6:54 (snad životní) trefou Martina Kubalíka. V polovině první periody šel Přerov do oslabení, přesilovce hostů se však ubránil. V další přesilovce Přerova se tak trošku opakoval moment ze včerejšího utkání. Nepřesnost, následný únik hostujícího hráče, faul a nájezd. Nájezd proměněn, stav 1:1 a oslava “typ Nagano”. Přesilovku však Přerov stejně využil. Na branku z nájezdu zareagoval ani ne po minutě kapitán Ševčík. S výkonem po první třetině tak naši muži mohli být až na pár detailů spokojeni. Hned v úvodu druhé třetiny měl Přerov další přesilovku, kterou opět využil, tentokrát se trefil Michal Bělaška. Následovalo trestné střílení tentokrát pro Přerov, Tobiáš Pavliš bohužel úspěšný nebyl. V polovině druhé periody zvýšil náskok domácích Lukáš Chuděj. Přerov stále kontroloval průběh hry a po dvou třetinách tak vedl 4:1. Úvodní branku poslední části opět vstřelili naši muži. Tentokrát se prosadil Petr Kavka. Následovalo vyloučení Hrabici, které Mohelnice využila, jejich druhá branka v zápase byla však zároveň poslední brankou. Poslední třetina už byla spíše “řezaná” jak předpovídal Michal Bělaška pro Televizi Přerov. Vypadalo to, jakoby si Mohelnice dala za cíl spíše zranit co nejvíce hráčů, než aby se snažila dorovnat herně. Přerov se však nezalekl a přidal ještě dvě branky. Nakonec tak naši muži zvítězili 7:2 a srovnali stav série na 1:1.

Sestava: Raška V., Faltus - Pavliš, Raška L., Bělaška, Šefčík, Chuděj, Pospíšilík, Kavka, Ševčík, Foldyna, Váhala, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil, Kowalik, Budník, Zavadil

Komentář Tobiáše Pavliše: Jsem hrdý na výkon týmu vzhledem k ne úplně ideálnímu představení v prvním zápase, jsme se dostali do nelehké situace a o to více si cením zlepšeného výkonu v nedělním zápase. To jak jsme byli v hlavách nastavení a zvládli zápas vyhrát. V tomhle musíme pokračovat  a věřím, že sérii zvládneme.

Série se tak po dvou domácích zápasech přesouvá do Mohelnice. Za stavu 1:1 má teď Přerov za cíl ukončit sérii na venkovním hřišti. Děkujeme všem fanouškům za vynikající atmosféru během obou utkání a doufáme, že nás podpoříte v hojném počtu i v Mohelnici. Jedeme vyhrát!

Sobota 12.3. od 19:30 MSH Mlýnská Mohelnice

Neděle 13.3. od 18:00 MSH Mlýnská Mohelnice