204_20230918_124600.jpg

POSILA DO BRANKOVIŠTĚ! DO PŘEROVA SE VRACÍ ZDENĚK RAŠKA!

Po třech sezónách strávených v 1. lize a Superlize se do přerovské branky vrací Zdeněk Raška. Své první zkušenosti ve vyšší soutěži získával již během sezóny 2019/2020, kde působil v té době prvoligovém Rožnovu pod Radhoštěm a současně pomáhal také Přerovu v Divizi. Následoval přesun do superligových Otrokovic, kde však mnoho příležitostí nedostal. Následně se tak přesunul do superligového Hattrick Brno, kde dostal větší porci utkání. Bohužel se mu nepomohlo pomoci týmu v boji o udržení Superligy a následující sezónu tak působil v 1.lize.

Ahoj Zdeňo, jak jsi se těšil na návrat do Přerova?

Ahoj. Těšil jsem se moc. V Přerově jsem florbalově vyrostl a je to můj mateřský klub. Mám tady spoustu kamarádů a lidí, které vždy rád vidím. Taky Přerovu a hlavně Pájovi Cehovi ve velké míře vděčím za to, že jsem si mohl zahrát florbal na vyšší úrovni.

Jaké byly důvody tvého konce v Hattricku a proč jsi zvolil angažmá v Národní lize v Přerově?

Důvodů bylo několik. První byl, že se pomalu moje studentské léta v Brně blíží ke konci a dojíždění je velmi časově náročné. Zároveň dlouhodobě chci fungovat a žít v Kroměříži. Dalším je změna životních priorit. S přítelkyní uvažujeme o založení rodiny v dohledné době, kterou do budoucna chci dostatečně zajistit a bohužel florbalem se živit nedá. Z toho důvodu investuji více času do kariéry a založení vlastní poradenské kanceláře. Proč jsem se rozhodl pro Přerov bylo jednoduché. Věděl jsem, že stále sport chci dělat, protože je mou velkou součástí života od 8 let. Přerov znám, mám ho rád a Národní liga nabízí dostatečnou kvalitu, abych hrál dobrý florbal, ale zároveň není tak časově náročná jako nejlepší ligy.

Za poslední roky sis vyzkoušel angažmá ve třech klubech. Můžeš nám přiblížit jak to v jednotlivých klubech fungovalo?

Určitě bych celkově všechny hodnotil pozitivně. Rožnov za mě vyniká skvělou a kamarádskou partou. V době, kdy jsem tam hrál, tak tým byl postavený na zkušených hráčích a vhodně doplněný o mladé šikovné kluky. Bohužel starší hráči už nechtěli cestovat po celé republice kvůli rodinám, takže venkovní zápasy jsme lepili a doma, kde byl celý tým, jsme dokázali konkurovat Karlovým Varům, které dnes hrají Superligu. V Otrokovicích jsem okusil klub na nejvyšší úrovni. Skvělé zázemí, super tým. Taky jsem zjistil, že už opravdu záleží na výsledcích vzhledem k povinnostem k fanouškům, klubu, vedení a sponzorům. Naneštěstí jsem byl v Otrokovicích ve fázi, kdy se zachraňovala liga, takže nebyl moc prostor na zkoušení nových hráčů. Brno má obrovskou výhodu, že ve městě je spousta hal, takže se s tím dá dobře pracovat. Zároveň vím, že Hattrick plánuje vlastní halu, která až bude, tak jejich zázemí bude neskutečné.

Dvě sezóny jsi strávil v brněnském Hattricku. Jak na tuto zkušenost budeš vzpomínat?

Vždy v nejlepším. Od vedení, trenérů, hráčů a všech lidí, které jsem mohl poznat, nemůžu říct špatné slovo. Sice jsem zažil sezonu, kdy se nám nepodařilo udržet soutěž, ovšem osobně to byla moje nejlepší sezona v životě. Čtyři měsíce jsem nepustil kluky do brány a velmi se mi dařilo. Zažil jsem televizní utkání, kde jsem byl vyhlášený jako nejlepší hráč utkání a splnil jsem si svůj sen, a to být jedničkou v superligovém týmu. Aspoň na chvíli. :)

Tým Přerova se oproti době, kdy jsi v něm působil, poněkud změnil - především omladil. Co na aktuální tým říkáš? Jak se v něm cítíš?

Tým za mě má velký potenciál. Pocitově se mi i líbí lepší kolektiv a týmový duch než býval v minulosti. Jakmile si to sedne, hráči se vyhrají a získají zkušenosti, věřím, že se nám mohou podařit velké věci.

Jak probíhala tvá příprava na sezónu?

Moje příprava probíhala především individuálně. Letní příprava nepatří mezi mé oblíbené části sezony, takže jsem se snažil, co nejvíce si to zpříjemnit a kombinovat. Chodil jsem na bazén, kolo, badminton, hokejbal. Samozřejmě běhání a posilovna.

Jaké máš ambice v přerovském dresu? Jaké jsou individuální i týmové cíle pro aktuální sezónu?

Moje dlouhodobá ambice je první liga. Přerovu by slušela. Osobní cíl na tuhle sezonu je být pro tým opora, která se ode mne očekává. Určitě by se mi i líbilo úspěšnost zákroků přes 80 %. Týmová povinnost je udržení národní ligy, ambice účast v play off.

Co říkáš na mužský A-tým, co se kvality týče? Přeci jen vzhledem ke zkušenostem z vyšších soutěží můžeš nějak hodnotit.

Rozhodně svoji kvalitu má. Těžko srovnávat s týmy z vyšších lig, ale co za mě je rozhodně velký rozdíl, tak je pokora a pracovitost hráčů. Samozřejmě je to člověk od člověka, ale vnímám, že tohle některým hráčům chybí.

Na koho jsi se v Přerově nejvíc těšil?

Na kluky s kterými se znám od mládeže a samozřejmě na Borisa. :D

Díky za rozhovor. Ať se daří!

Související odkazy