260_20240529_111154.jpg

Poslední “florbalování” našich nejmenších florbalistů

Přerovská přípravka odehrála poslední dva turnaje sezóny 2023/24 a to v Litovli a Drahotuších. Na těchto turnajích se utkala 2x s Litovlí, Mohelnicí, Šumperkem, Prostějovem, Hranicemi, Lipníkem a Olomoucí.

Než hodnotit výsledky, musíme pochválit florbalovou unii za letošní formát turnajů přípravek, které se hrály vždy na dvou hřištích zároveň. Tím pádem jsme mohli rozdělit děti na hřiště dle věku či florbalového umu, čímž se odboural někdy až demotivující strašák z minulých sezón, kdy proti sobě na jednom hřišti nastupovaly, ať už věkem, či výkonnostně nevyrovnané týmy. Letošní formát nabídl daleko více vyrovnanějších zápasů, což byl pro všechny děti jenom dobře.


Pokud bychom měli hodnotit přerovskou přípravku. Děti měly skvělou účast na trénincích, což je ovlivněno také velkým zájmem o florbal v Přerově. Soupisku tvořilo bezmála 50 dětí, což se projevilo i na turnajích, kde jsme se řadili k nejpočetnějším týmům. Všichni hráči letos různě florbalově rostli. Někteří udělali pokrok po technické stránce, další v herní situaci 1 na 1, což je prioritní věc v této kategorii. Starší děti naopak si naopak začali už osvojovat základní herní návyky ve hře.


Děkujeme Všem hráčů, rodičům a dalším rodinným příslušníkům za letošní sezónu. V příští sezóně se máme tedy na co těšit, protože budeme nadále trpělivou cestou brousit naše nejmenší diamanty.


Trenéři Pája a Michal