POVINNÁ DOMÁCÍ VÝHRA PRO MUŽE PROTI DOMASLAVICÍM

V dalším domácím utkání se mužské áčko utkalo s předposledními Domaslavicemi. Tento zápas měl být pro muže přípravou před nadcházejícím náročným programem a zároveň povinným ziskem tří bodů, což se povedlo.

Do zápasu s Domaslavicemi nastoupil po dlouhé pauze způsobené zraněním útočník Adam Budník. Premiérově se za přerovské áčko představil a gólově prosadil hostující junior ze Zlína Filip Máčala. Návrat hlásil také brankář Jiří Vlček, který kryl záda chytajícímu Lančovi. Z B-týmu navíc vypomohl Jakub Zavadil. Přerovští si v tomto zápase zastřileli a nakonec zvítězili poměrem 17:5. Za Přerov se prosadili Chuděj (4x), Kavka (3x), Pavliš (2x), Máčala (2x), Bělaška (2x), Kowalik (2x), Ševčík a Zavadil.

Průběh zápasu: Až na vlažné první dvě minuty, domácí Přerov určoval po celý zápas tempo hry. Domaslavice po celý zápas těžili především z brejků, když za sebou přerovští hráči často nechávali volné hráče. Po první třetině stav 6:1. Jako první se ve druhé třetině prosadil Filip Máčala, který si tak připsal premiérovou trefu za přerovské áčko. V čase 37:00 navíc zkompletoval první hattrick zápasu Lukáš Chuděj. Během druhé třetiny nastřílel Přerov dalších 6 branek, a po dvou třetinách tak vedl 12:1. Poslední třetina byla, co se počtu gólů týče nejvyrovnanější. Během ní pak zkompletoval hattrick také obránce Petr Kavka. Během zápasu se dostal do šance na skórování také navrátilec Adam Budník, kterému však štěstí nepřálo, a když už se konečně prosadil, nebyl tento gól rozhodčími uznán. Nakonec tedy přerovský celek zvítězil nad předposledními Domaslavicemi 17:5.

Sestava: Lanča, Vlček - Pavliš, Máčala,Chuděj, Bělaška, Šefčík, Zavadil, Kavka, Budník, Ševčík, Kowalik, Foldyna, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil

Komentář navrátilce Adama Budníka: Zápas jsme myslím na částečně slepenou sestavu zvládli docela dobře. Povedl se nám vstup do první třetiny kdy jsme rychle vedli o několik gólů a v podstatě utkání rozhodli. Mně osobně se hrálo poměrně dobře a jsem moc rád ,že jsem si mohl s klukama po takové době zase zahrát. Snad budu moct ještě do konce sezony pomoct v bojích o postup do Národní ligy.

Momentálně se muži A nacházejí na pátém místě tabulky a na druhý Šumperk ztrácejí tři body. Mají však stále nejméně odehraných zápasů ze všech týmů. Nyní čeká mužský A-tým náročné období. Během února budou dohrávat všechny zbývající zápasy, čeká je tedy celkem 7 utkání. První je čeká již tento pátek v Šumperku. Hned v neděli pak v Čeladné proti týmu Frenštátu. Na domácí palubovce se pak utkají s Šumperkem (10.2.), Olomoucí (13.2.) a Krnovem (27.2.). Dorazte naše muže v klíčové části sezóny podpořit!