121_20220906_100952.jpeg

Přerovská mládež zavítala na Moravian Cup do Olomouce

První zářijový víkend byl pro mládež FBC Přerov ve znamení zahájení florbalové sezóny 2022/2023. Kategorie elévů, mladších žáků, starších žáků a dorostenců odehrály o víkendu minimálně čtyři zápasy.

ELÉVOVÉ

Nejmladšími zástupci našeho klubu na turnaji byli elévci. Ti se v základní skupině utkali hned se čtyřmi soupeři, a to domácím FBS Olomouc, PSKC Okříšky, K1 Florbal Židenice a Torpedo Havířov. Elévové doplnění o přípravkáře následně čekalo také play-off, kde se utkali s týmem Sokol Brno I EMKOCase Gullivers. Tímto zápasem působení naší nejmladší kategorie na turnaji skončilo.

FBC Přerov - FBS Olomouc (3:3)

PSKC Okříšky - FBC Přerov (6:2)

K1 Florbal Židenice - FBC Přerov (4:3)

FBC Přerov - Torpedo Havířov (6:3)

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - FBC Přerov (5:1)

SESTAVA: Zapletal - Hanák, Ulma, Kopal, Navrátil, Barna, Caletka, Hofírek, Koňařík, Meričko, Smejkal, Ševčík, Vymazal, Remeš


MLADŠÍ ŽÁCI

Nejúspěšnější kategorií na turnaji byli mladší žáci. Žáci odehráli ve skupině tři zápasý a to s Prostějovem, Zlínem a Vítkovicemi. Po jedné výhře, jedné remíze a jedné prohře následovalo nedělní play-off, kde se v osmifinále utkali s Frýdkem-Místkem. Po velmi vyrovnaném utkání nakonec postoupili mladší žáci do čtvrtfinále až po nájezdech. Ve čtvrtfinále je čekalo další vyrovnané utkání, tentokrát s Torpedem Havířov. Další vyrovnaný zápas skončil bohužel lépe pro soupeře a mladší žáci skončili těsně před boji o medaile.

FBC Přerov - SK K2 Prostějov (8:1)

Zlín Lions - FBC Přerov (2:2)

FBC Přerov - 1. SC TEMPISH Vítkovice (0:3)

FBC Přerov - FbC Frýdek-Místek (5:4 pn.)

FBC Přerov - Torpedo Havířov (3:4)

SESTAVA: Němec, Prokeš - Vrba, Hanák V., Jurda, Pešák, Oslanec, Hanák A., Navrátil T., Kopšo T., Kopšo L., Rybařík + Remeš, Ulma, Kopal, Navrátil F.


STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci měli v základní skupině stejnou bilanci jako žáci mladší, tedy jednu výhru, jednu remízu a jednu prohru. Soupeři jim byli Torpedo Havířov, Bulldogs Brno a PSKC Okříšky. Do play-off nakonec postoupili, vzhledem k velmi vyrovnané skupině, ze čtvrtého místa. V osmifinále je tak čekala suverénní Záhorská Bystrica. Po velmi těsném zápase se bohužel radovali právě hráči Tsunami Záhorská Bystrica.

Torpedo Havířov - FBC Přerov (5:6)

FBC Přerov - Bulldogs Brno (1:1)

PSKC Okříšky - FBC Přerov (5:3)

FBC Přerov - Tsunami Záhorská Bystrica (2:3)

SESTAVA: Pavlásek, Němec - Bittner, Dulovec, Jurda J., Pavlík, Ondrůšek, Skřeček, Kvízová, Alexa, Brauner, Kabilka, Majar, Mück, Remeš, Antoniazi, + Hanák A. Jurda V.


DOROSTENCI

Nejstaršími zástupci našeho klubu byli dorostenci. Ti v základní skupině narazili na Bulldogs Brno, FBC Trutnov a FbK Orlicko-Třebovsko. Ve vyřazovací fázi je čekalo utkání s Asperem Šumperk, ve kterém podlehli svému soupeři 0:6 a jejich cesta turnajem tak skončila v osmifinále.

Bulldogs Brno - FBC Přerov (8:1)

FBC Přerov - FBC Trutnov (9:1)

FbK Orlicko-Třebovsko - FBC Přerov (5:1)

FbC Asper Šumperk - FBC Přerov (6:0)

SESTAVA: Eliáš, Dulovec - Zavadil, Čajánek, Chupáč, Kapustka, Vrána, Zelinka, Spáčil, Zbránek, Oulehla + Antoniazi, Ondrušek, Bittner