196_20230518_152902.jpeg

Přerovská stopa na Prague Floorball Cup Spring 2023

Hned 4 kategorie a téměř 60 hráčů se v uplynulém víkendu vydalo na tradiční florbalový turnaj do Prahy - Prague Floorball Cup SPRING 2023, kde soupeřily s týmy z celé ČR, či s týmy ze zahraničí.

Celý turnaj byl letos náročnější na organizaci i vzhledem k tomu, že všechny naše týmy nebyly ubytované, jak v minulých letech na jedné škole, ale různě po školách v Praze. Dodávka, které sloužila pro odvoz věcí, aby měli hráči větší komfort při cestování, se tedy po Praze nemálo najezdila. S ohledem na uspokojivé výsledky se nám turnaj protáhl až do nedělního odpoledne a tak některé kategorie přicestovaly na přerovské nádraží před 10. hodinou večerní.

To však nikomu nevadilo, ba naopak. Všichni hráči přijeli do Přerova sice značně unavení, ale plní zážitků a s pocitem, že se jim turnaj opravdu vyvedl. Jak si naše týmy vedly, o tom už níže.

Elévové vyhráli svoji skupinu, čímž se probojovali do finálové skupiny. Celkově zakončili turnaj na 4.místě ze 17 účastníků. V turnaji se utkali s Wizards Praha, Panthers Praha, Bohemians Praha, Black Angels, Znojmem, či ukrajinským týmem SKALA.

Mladší žáci skončili ve skupině čtvrtí a svými výsledky se probojovali do semifinále Play-off B, kde jim stopku vystavil Tatran Střešovice. V turnaji se nadále utkali s Hodonínem, Karlovými Vary, brněnskými Troopers a Košicemi.

Starší žáci ve skupině prohráli pouze s Gorilami Plzeň 1:2, jinak hladce prošli svoji skupinou a z druhého místa jako jediní z přerovských týmů postoupili do Play-off A. Zde se probili až do čtvrtfinále, kde podlehli Kladnu v přestřelce 5:8. Celková TOP 8 z 26 týmů na turnaji je slušným výsledkem. V turnaji se utkali nadále s Dvojkou Praha, Jesenicí, Bílinou a Wizards Praha.

Dorostenci odehráli na turnaji skvělé zápasy, kdy se utkali hned s několika týmy z 1.ligy. I když se trápili v zakončení, skvělou defenzivou došli až do finále B, kde podlehli Vinohradům 1:0 po samostatných nájezdech. Zajímavou statistikou je počet obdržených branek, kdy v každém zápase nedostali více, jak jednu branku (hned 4 zápasy skončily výsledkem 1:0). Na turnaji se utkali s Mostem, Start 98, Gepardy Brno, Florbal Benešov, Kanonýři Kladno a ve finále s Vinohrady.


Všem hráčům, trenérům a rodičům děkujeme za skvěle strávený víkend v Praze a vzornou reprezentaci florbalu v Přerově.